Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

polinka 19:11, 18 paź 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
AniMa napisał(a)
I ja mimo braku czucia w rękach, melduję, że nadrobiłam wpisy z ostatnich dni...
Muszę do Ciebie koniecznie przyjechać na nauki betoniarkie - gwiazdka jak dla mnie naj naj naj
Drzewo na podwórku wróży coś miłego...jak my wszyscy lubimy jak się coś dzieje, prawda
Miłej soboty Poli


Aniu, działałaś w ogrodzie w tą zimnicę?? Ja tamtem tydzień odpuściłam i przeniosłam się do warsztatu ale dzisiaj nareszcie ciepełko poczułam i cały dzień walczyłam z chwastami.
Naukami podzielę się w sobotę
Buziaki i do zobaczenia!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 19:13, 18 paź 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Elinka napisał(a)
Dziewczyny pare postow wczesniej byla mowa o hortensjach magical moonlight. Widzialam ostatnio w ogrodniczym i potwierdzam ze sa przepiekne, bardzo duze kwiaty i o tej porze byly biale wiec te sie nie przebarwiaja . Planuje takie u siabie.

Pozdrawiam deszczowo


Cześć Elinko
Dziękuję za opinię Dla mnie mają dużą przewagę nad wszystkimi innymi hortensjami właśnie tą bielą przez cały sezon.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 19:16, 18 paź 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Wieloszka napisał(a)

A wiesz, że nie Ty jedna nie lubisz kwitnących miskantów? Przez pierwsze 2 lata ścinałam je, tawuły też. Teraz odpuszczam, szkoda mi czasu
Ale gracilimusy nie kwitły mi never ever.


Aga, fajnie, że o tym piszesz Przynajmniej nie czuję się osamotniona w tym moim dziwactwie
U mnie obecnie kwitną dwa i to różnymi kwiatostanami ale podejrzewam co może być przyczyną.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 19:17, 18 paź 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
atena35 napisał(a)
Poli, ogród pięknie ci wyrósł...
ja tylko na chwilkę ...


Tosiu cieszę się, że zajrzałaś do mniee choć na chwilę!
Bardzo mi Ciebie brakuje
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 19:18, 18 paź 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
nawigatorka napisał(a)
Też nie jestem fanką kwitnacych


____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 19:19, 18 paź 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Madzenka napisał(a)


U mnie brązowe od wilgoci i palącego slońca


Madżen, mówisz o tych o których pisze Elinka?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 19:35, 18 paź 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Iwk4 napisał(a)
W deszczowe dni tes wolę białe hortensje. Jedna wystartowała u mnie później i teraz jest bielutka. Kupowałam jako polar bear, ale nie wiem, czy nią jest.
Ciekawa jestem Toszki hortensji.

Poli, co będziesz robić z beleczek- deseczek?
Pisz mi tu zaraz

Czy wszystkie gracki ci kwitną? Czy tylko te, co do donic dokupiłaś?


Iwonko, ja chyba coraz bardziej skłaniam się do biało-zielonego ogrodu i mimo, że lubię hortensje to jesienny róż mnie denerwuje dlatego cały czas myślę co by tam innego posadzić.

Z desek będzie dach altany Miał być już w tym tygodniu ale przez pogodę panowie dekarze mają opóżnienia i muszę uzbroić się w cierpliwość.

Kwitną mi tylko dwa gracilimusy, które wiosną kupiłam do donic.

Na początku września przesadziłam je do drugiego ogrodu i tam po kilku dniach zakwitły.

Od momentu posadzenia w donice obydwa nie dostawały żadnego nawozu, po pewnym czasie jeden z gracków dostał rdzę. Zaczęłam go podlewać i opryskiwać gnojówką z pokrzywy, rdza zniknęła.

Teraz obydwa zakwitły ale całkiem innym kolorem kwiatostanu.



Na pierwszym zdjęciu można zobaczyć, że ten gracilimus z tyłu, który ma jaśniejsze kwiatostany ma też jaśniejsze żdzbła-to własnie ten co nie dostawał gnojówki.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 19:39, 18 paź 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
iwonkap napisał(a)
mam wielka prosbę o wymiary rabaty z Red baronami i carexami i ML czy pamiętasz może ile tam było ? Znalazlam na pierwszej stronie wymiary 1, 9 x 6 m ...czy to ten wymiar ?? Pamietasz czy to liczone było "wolnego" od tuj czy z nimi ?? W innym miejscu wyczytałam ze tuje to jakies 50 cm czyli trawki znalazły miejsce na 140 jesli doliczyć tuje czy 190 jak to "miejsce" na trawki było ?
Będe wdzięczna za info bardzooo


Iwonko, przepraszam, przegapiłam Twój wpis
Już piszę.

Rabata ma 230 cm szerokości, z tego smaragdy zabierają 50 cm.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 19:40, 18 paź 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
kasja83 napisał(a)

A to pewnie dla podsycenia ciekawości...


Co tam Polinko szykujesz?


Kasiu, to tylko zwykły dach
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 19:41, 18 paź 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
malkul napisał(a)

moje gracki szykuja się do kwitnienia


Pewnie już kwitną
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies