Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

leon60 11:26, 18 sty 2019


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Jaką masz odległość od altany do cisów ?

Jak dla mnie tylko i wyłącznie graby nic innego tu nie widzę Czy drzewa na tej planowanej rabacie będą w jednej linii z istniejącymi grabami w ogrodzie ?
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
polinka 12:27, 18 sty 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ale numer z tymi trawami A ja moich turzyc wcale nie czyszczę , ani nie tnę znoszę do maja czerwca te przysuszone końcówki, a potem one giną całkiem w świeżej zieleni i do wiosny całkiem ładne. NIe mam po prostu czasu bawić się z końcówkami, a twój ssposób jakos nie przyszedł mi do głowy


Sylwio, a wiesz, że w Wojsławicach carexy tną kosą spalinową?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 12:31, 18 sty 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Polinko, tak na pierwszy rzut oka, to w okresie, kiedy będziecie korzystać z tego zakątka wizualnego problemu z murkiem mieć nie będziecie; no może poza wczesną wiosną. Podejrzewam, że liście rozplenic skutecznie go zamaskują. Wcześniej przy placyku też masz granit, więc takie lekkie podwyższenie nie powinno wyglądać dziwnie.
Nie wiem tylko jak na tle reszty terenu wyglądać będzie ten szeroki pas kory przy cisach. Przydałoby się zdjęcie z dalszej perspektywy (chodzi mi o proporcje).
PS. Wszelkie murki wyglądają początkowo dziwnie, bo brakuje roślin i wydaje się, że owe murki bardzo dominują. To wrażenie potem zanika.


Dokładnie tego się boję Haniu, że ten murek będzie dominować nas resztą i pierwsze co będzie się rzucać w oczy to właśnie ten murek...
Jak tylko się ociepli to prowizorycznie postawię kilka cegieł i zobaczę jak to będzie wyglądać

OD murku do siatki będzie 110 cm, czyli taka powierzchnia byłaby w korze w tym dołku...

____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 12:36, 18 sty 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
nawigatorka napisał(a)
Jeślk ścieżka będzie równo z tarasem to może na jej granicy z rabata brzozowa dać murek i rabatę dać cała w obniżeniu (brzozy nanpoziome cisów)


I tu Navi pojawia się kolejny problem...
Rabata pod drzewa jest już przyszykowana od jesieni i szczerze mówiąc po zeszłorocznych wykopach średnio już mam ochotę na kolejne kopania. Wiem, że dla chcącego nic trudnego i wszystko można zmienić ale żaden sprzęt nam tam nie wjedzie a ręczne kopanie to mordęga w tym miejscu.
Dzięki, ze zajrzałaś!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
sylwia_slomc... 12:52, 18 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82123
polinka napisał(a)


Sylwio, a wiesz, że w Wojsławicach carexy tną kosą spalinową?
Poważnie?
To i pewnie kosiarka by można było, ustawioną na wyższym poziomie. Może wiosną spróbuję Na razie są jeszcze bardzo ładne nie przymrożone
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
polinka 12:53, 18 sty 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
makadamia napisał(a)
Jak powiedziałam - nie sądzę, żeby ten niski murek był jakimś wielkim dysonansem, ale jeśli Polinka się boi, to może właśnie zrobić przy nim ścieżkę zamiast tej kory?
Murek przy ścieżce powinien wyglądać bardziej "intencjonalnie" niż murek na końcu rabaty. A rabata będzie bardziej wyeksponowana, jeśli będzie się ją oglądało ze wszystkich stron a nie tylko od strony altany.
Taki luźny pomysł.


Cieszę się Asia, że tak mówisz Może za bardzo wyolbrzymiam temat tego murku...
Tam też robi się jeszcze inny problem-miejsce z którego jest robione zdjęcie też ma trochę inne poziomy i jeśli zacznę kombinować z podnoszeniem/obniżaniem terenu to byśmy musieli jeszcze kilka takich murków oporowych postawić

Z tą intencjonalnością to jest dokładnie tak jak piszesz. Nigdzie nie spotkałam się z takim rozwiązaniem i tak naprawdę bardzo ciężko mi to sobie wyobrazić. Czasami jak coś projektujemy to od razu czujemy, że to będzie dobry pomysł a w tym wypadku nie mam do końca przekonania...

Nad ścieżką też się cały czas zastanawiamy. Od murku do siatki jest 110cm.
Gdyby ścieżkę zrobić na 40 cm? taką tylko proforma? Do góry przed altaną będzie szeroka ścieżka na taczkę itd. Tylko czy nie będzie za dużo tej kostki granitowej? Ścieżka przed altaną, murek oporowy, ścieżka przed cisami?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 12:55, 18 sty 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
mikina34 napisał(a)

Poli szacun, ale co się dziwić jak Ty brykasz po górach jak kozica
U nas dziś pada śnieg, wcześniej wszystko stopniało do cna, mam nadzieje, ze przyjdzie trochę zimnego to może się utrzyma.


Monia, drabinę mam 5 m i już wyżej grabów nie puszczę Ale nie ukrywam, że lekkiego stracha zawsze mam
Życzę prawdziwej zimy U nas też dzisiaj popadał śnieg.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
makadamia 13:06, 18 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
polinka napisał(a)


Nad ścieżką też się cały czas zastanawiamy. Od murku do siatki jest 110cm.
Gdyby ścieżkę zrobić na 40 cm? taką tylko proforma? Do góry przed altaną będzie szeroka ścieżka na taczkę itd. Tylko czy nie będzie za dużo tej kostki granitowej? Ścieżka przed altaną, murek oporowy, ścieżka przed cisami?


110 cm? Na cisy odejdzie pewnie z 80 cm? Zostaje tak naprawdę 30 cm na ścieżkę. A nawet te 40 cm to IMO za mało, żeby to wyglądało "intencjonalnie". Tym bardziej, że z lewej strony będzie szeroka ścieżka o szerokości ok 100 cm. Za duża dysproporcja. Obawiam się, że się narobicie i wykosztujecie, a efektu nie będzie.

Zostałabym przy samym murku.

Dla porządku zapytam jeszcze: a masz może zdjęcie "od czoła"? tak jak zrobiłaś ale niżej, żeby było widać miejsce w którym zaczynają się te różnice w poziomach? Chcę się upewnić
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
polinka 13:10, 18 sty 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
leon60 napisał(a)
Jaką masz odległość od altany do cisów ?

Jak dla mnie tylko i wyłącznie graby nic innego tu nie widzę Czy drzewa na tej planowanej rabacie będą w jednej linii z istniejącymi grabami w ogrodzie ?


Od altany do cisów jest 290 cm plus 30 cm od cisów do siatki.

Mam tylko takie stare zdjęcie gdzie widać całość...
Przed altaną zaznaczyłam w którym miejscu mają być drzewa.
Nie będą w jednej linii z grabami, które już są.



Będą tutaj na wysokości gdzie stoi psiak.



Z wyborem mam problem marzą mi się brzozy, nawet bardzo ale już eM się zastanawiał czy czy do ciętych grabów będą pasować lużne pokrojem Doorenbosy...
Też myślę nad tym, czy wybierając brzozy nie zrobią mi się osobne pokoje w ogrodzie? Tutaj w pierwszej części mam graby i smaragdy, w drugiej brzozy i cisy? Nawet traw nie będzie tych samych i tak naprawdę to nie będzie niczego roślinnego co by łączyło w spójną całość...

Boszzz, jak ja nie lubię planowania

____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 13:42, 18 sty 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
makadamia napisał(a)


110 cm? Na cisy odejdzie pewnie z 80 cm? Zostaje tak naprawdę 30 cm na ścieżkę. A nawet te 40 cm to IMO za mało, żeby to wyglądało "intencjonalnie". Tym bardziej, że z lewej strony będzie szeroka ścieżka o szerokości ok 100 cm. Za duża dysproporcja. Obawiam się, że się narobicie i wykosztujecie, a efektu nie będzie.

Zostałabym przy samym murku.

Dla porządku zapytam jeszcze: a masz może zdjęcie "od czoła"? tak jak zrobiłaś ale niżej, żeby było widać miejsce w którym zaczynają się te różnice w poziomach? Chcę się upewnić


Asiu, niestety nie mam takiego dokładnego zdjęcia. Mam same takie starocie ale tu widać jaka to różnica.



Tutaj na chwilę pokażę,że przed tym całym planowanym teraz miejscem też są góry i doliny ale z tym sobie poradzimy. Miejsce w którym jest gruz też jest w dołku i pierwotnie była koncepcja na ognisko we wgłębniku ale robiąc orentacyjny odkop co się znajduje pod spodem stwierdziliśmy, ze ognisko będzie na poziomie ścieżki i rabaty przed altaną



____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies