Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Magleska 21:45, 14 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18429
Polinka cieszę się ,że wróciłaś

ściągę z oprysków zapisuję
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
polinka 19:07, 15 kwi 2024


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Nie było mnie na forum za Twoich czasów, ale dużo dobrego o Tobie słyszałam tu i tam, więc się witam. Fajnie, że postanowiłaś wrócić. Zamierzam skorzystać z Twojej instrukcji z profilami aluminiowymi. Czy seslerie nadal tniesz sposobem tym o który pytałam wyżej? Podobną ściągę o naturalnych opryskach mam u siebie na stronie 21


Hej Patrycja
Tak, seslerię cały czas tnę dwa razy do roku, choć nie ukrywam, że zaczyna mnie denerować ilość pracy jaką trzeba wykonać przy cięciu i dlatego w tym roku zaczęłam bardzo ograniczać ilość seslerii. Mam plan ab yw następnym roku całkowicie wyprowadzić ją z ogrodu.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 19:08, 15 kwi 2024


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
UrsaMaior napisał(a)
Przyleciałam, zobaczyłam (instrukcje), zapisałam!;D Super, że znów jesteś!


Cześć Iza
Miło Cię widzieć!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 19:13, 15 kwi 2024


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Juzia napisał(a)
To mnie zaciekawiłaś tym drugim ogrodem teraz
Ja też niedługo będę się bawić w warzywa bardziej poważnie niż trzy skrzynki to wszystkie rady będę chłonąć jak gąbka
Czuję się jak w 2011.... zielona w temacie. Hahahah!

Fajna ta jabłonka na tle ściany



W drugim ogrodzie teraz gdzie nie sięgniesz okiem to wschody warzywne i krzewy owocowe ale w tematach warzywnych to ja dalej czuję się jak w 2011 jak zaczynałyśmy przygodę z ogrodem
Na szczęście miałam przyjemność poznać dobrą duszę, która podobnie jak Toszka, prowadzi mnie przez meandry warzywnictwa
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 19:27, 15 kwi 2024


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Jak dobrze, że wróciłaś. Mam nadzieję, że ze zdrowiem już wszystko w porządku. Energia Cię rozpiera, wytyczyłaś sobie nowe zadania. Fajnie będzie je obserwować. Ciekawa jestem warzywnika w tym drugim ogrodzie.
Zauważyłam, że grabom pozwoliłaś rosnąć swobodnie, bo nie przypominają już tych cieniutkich igiełek. Cisy faktycznie porosły, a rozpięta na stelażu jabłonka nabrała masy. Wciąż pamiętam jak planowałaś ten przydomowy warzywniczek.
Tęsknię za dawną atmosferą forum, dyskusjami na wszelakie tematy, dlatego takie powroty jak Twój cieszą podwójnie.


Dziękuję Haniu, że pytasz o zdrowie. Te ostatnie 3 lata były bardzo ciężkie...po wypadku miesiące rehabilitacji i wiele problemów z nogą, a póżniej wyszła nietolerancja na gluten, nabiał, problemy z cukrem...dlatego dwa lata temu postanowiliśmy o zmianie charakteru drugiego ogrodu i dązymy do samowystarczalności warzywniczej ze względu na zdrowie. Jesienią rozpoczęłam tez stawianie pierwszych kroków w zimowej uprawie warzyw i mieliśmy piersze, małe sukcesy. Dużo nauki jeszcze przede mną ale czuję wielką satysfakcję i radość.
Graby zmężniały przez te lata ale nadal je ostro tniemy bo inaczej byśmy sobie z nimi nie poradzili Prawdą jest, że to był ogromny błąd, że posadziliśmy ich 8 szt w tak małym ogrodzie...Dzisiaj jeszcze siły są na skakanie po wysokiej drabinie ale co będzie za 10-20 lat??
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Patrycja_KG_Lu 19:31, 15 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2661
Czy ten drugi ogród ma swój wątek na O.?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Juzia 19:40, 15 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38607
polinka napisał(a)


W drugim ogrodzie teraz gdzie nie sięgniesz okiem to wschody warzywne i krzewy owocowe ale w tematach warzywnych to ja dalej czuję się jak w 2011 jak zaczynałyśmy przygodę z ogrodem
Na szczęście miałam przyjemność poznać dobrą duszę, która podobnie jak Toszka, prowadzi mnie przez meandry warzywnictwa


To dokumentuj wszystko tu! Ja będę ściągać

Też mam plan żreć większość od siebie z ogrodu... ale daleka droga jeszcze
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
An_na 20:09, 15 kwi 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1494
polinka napisał(a)


Hej Patrycja
Tak, seslerię cały czas tnę dwa razy do roku, choć nie ukrywam, że zaczyna mnie denerować ilość pracy jaką trzeba wykonać przy cięciu i dlatego w tym roku zaczęłam bardzo ograniczać ilość seslerii. Mam plan ab yw następnym roku całkowicie wyprowadzić ją z ogrodu.


Czym chcesz zastąpić seslerię?
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Patrycja_KG_Lu 21:00, 15 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2661
Juzia napisał(a)


To dokumentuj wszystko tu! Ja będę ściągać

Też mam plan żreć większość od siebie z ogrodu... ale daleka droga jeszcze

Bardzo dobra sugestia. Ostatnimi czasy warzywniki są w modzie na Ogrodowisku. My przeznaczyliśmy niemal połowę tyłu ogrodu na część warzywno-owocową (21x26m).
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Monia81 07:46, 16 kwi 2024


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8010
Jak dobrze cię widzieć pokazuj ogród warzywny, fajnie mieć swoje, bo wiemy przynajmniej co jemy, nasze to nasze
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies