Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

polinka 07:07, 18 mar 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Marta dziękuję bardzo, że poświęciłaś swój czas i chciało Ci się jeszcze o tej porze myśleć Zaraz wszystko uporządkuję i zrobię głosowanie
Faworyta już mam

Rabata z krasnalem będzie najładniejsza z całego ogrodu Tylko skąd wezmę krasnala?? Może ma ktoś niepotrzebnego i chce oddać??
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 07:14, 18 mar 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Spróbuję podsumować i mądrze streścić...

Ogólny plan ogrodu po zmianach jakie planuję przeprowadzić w tym roku



To ogólny zarys mojego ogrodu, na rośliny proszę nie patrzeć bo mało ich zostanie w takiej wersji jak są teraz. Zastanawiam się teraz nad rabatą, którą zaznaczyłam kółeczkiem na czerwono.



To jest ta rabata



Wymiary 1,5 m. x 7,5 m. Smaragdy zajmują 50 cm. więc szerokości zostaje 1m.






____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Iwk4 07:15, 18 mar 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
O matko. Krasnal, hi, hi.
Ja już się pogubiłam z twoimi planami. Czemu w hortensjach madz znak zapytania? Tam nic nie zmieniaj. Jest ślicznie.
Berberys fajnie doda koloru.
Działaj, zajrzę później.
____________________
Ogródek Iwony II
polinka 07:27, 18 mar 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Teraz wizualizacje
Wersja 1.


Wersja 2.


Zielone trawy to ML.

Zielone słupy w trawach to cis Wojtek.

Bordowe krzaczki to berberys Red Pillar.

Trawka wzdłuż kostki to Silver Sceptre.

W wersji nr 2 są przewidziane 4 cisy, symetrycznie po 2 stronach.

Podoba mi się wersja nr 1 z tym, że zamieniłabym stronami cisy z berberysem.
Jednak patrząc na ogród może pojawić się dysharmonia pomiędzy rabatami.
Proszę spojrzeć na plan

Rabata pomiędzy gracilimusem a hortensjami jest takich samych wymiarów. Tam Red Baron jest zaplanowany na całości, tzn. przedziela go kostka bukszpanowa ale za tą kostką ciągnie się dalej aż do hortensji...


Ja wiem, że zagmatwanie piszę...





____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Juzia 07:51, 18 mar 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 39219
Metr to trochę mało na miskanty i berberysy lub cisy.... tak mi się zdaje.
Czy będziesz wszystko naprzemiennie sadzić????

Chciałaś minimalizm a wyjdzie Ci przeplatanka z trzech gatunków.
Polinka przemyśl, bo znów za rok będziesz zmieniać

A cisów nie możesz ulokować w innym miejscu?
Mi się tam bardziej berberysy widzą. Bo tak za zielono byś miała.

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
polinka 08:07, 18 mar 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
No właśnie...muszę w tym roku zrobić porządnie ogród bo w następnym zero funduszy będę miała...

Czerwony kolor jest tu bardzo pożądany ale 6 berberysów to za dużo, do tego ten berberys dopiero jesienią się wybarwia na taką mocniejszą czerwień...

Kurcze, jak dam same trawy to na wiosnę będę miała łysy ogród

Może same cisy dać?? 6 szt.? Wojtki mam jeszcze małe, dużych raczej też nie kupię to trochę czasu minie zanim urosną.

Mam teraz tutaj 2 ML i ładnie rozjaśniają tą rabatę. Jak będzie ich 6 szt. to może nie będze za ciemno??

Teraz to ja już nie wiem nic
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
siakowa 08:09, 18 mar 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
No nie zazdroszczę podjęcia decyzji...ja tylko dorzuce coś na czym się nie znam Bo nie wiem jak to działa ale czy jak się ma podłużną jednostronną rabate to jak się zrobi liniowe nasadzenia to ta rabata nie bedzie się wydawała jeszcze bardziej długa? Może własnie jednak trzeba nabałaganic naprzemiennie żeby zrobic wrażenie szerokości i głebi?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
leon60 08:12, 18 mar 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Obie wersje Marty są ciekawe ale ale miało być minimalizm Zostawiłabym ML z cisem będzie elegancko a zimą nie będzie łyso Pomieszane trzy gatunki mogą Cię za jakiś czas znów drażnić, przemyśl na spokojnie
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Juzia 08:15, 18 mar 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 39219
A czemu sześć?
Przecież nie musi być ich gęsto. Nawet ładniej jak mniej. Trawy się będą bardziej przewieszać.

Ja tak myślę


Ale jak już wolisz cisy, bo zimozielone.... to musisz jakiś kolor tam rzucić, bo smaragdy zielone, Ml zielonkawe, cisy zielone i silvery też jakby nie patrzeć zielone
I zielony grab w zielonej obwódce
No chyba, że tak chcesz....
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
polinka 08:22, 18 mar 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
siakowa napisał(a)
No nie zazdroszczę podjęcia decyzji...ja tylko dorzuce coś na czym się nie znam Bo nie wiem jak to działa ale czy jak się ma podłużną jednostronną rabate to jak się zrobi liniowe nasadzenia to ta rabata nie bedzie się wydawała jeszcze bardziej długa? Może własnie jednak trzeba nabałaganic naprzemiennie żeby zrobic wrażenie szerokości i głebi?


Kasiek, dobrze mówisz. Wiem, że taki kontrolowany bałagan jest bardzo pożądany przy długich i prostych ogrodach ale niestety nie u mnie. Muszę mieć wszystko od linijki bo inaczej się duszę...
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies