Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród nad Nogatem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nad Nogatem

kamilcia_w 23:27, 16 maj 2013

Dołączył: 14 maj 2013
Posty: 82
Witam serdecznie
Jak pewnie większość z Was ściągnął mnie na to forum ogród Danusi, kiedy zaczęłam wgłębiać się w kolejne ogrody, z czystej ciekawości, zatraciłam się na amen. Zapragnęłam choć trochę upiększyć mój ogródek. Spędziłam tu wiele godzin, poczytałam Was i muszę stwierdzić, że panuje tu bardzo przyjazna atmosfera. Dziś po powrocie z pracy zrobiłam zdjęcia i chciałabym prosić Was o opinię, co myślicie o tym moim długaśnym ogrodzie.
Mieszkamy w domku bliźniaczym, akurat nasz dom jest ostatni i płot biegnie wzdłuż ogrodzenia, zero intymności. Ogrodzenie chcielibyśmy wymienić ale to większa inwestycja i póki co składamy.
Zresztą przez to ogrodzenie wcześniej nic nie robiliśmy, no bo przecież tuje przydałoby się obsypać korą, a że ogrodzenie dziurawe to będzie się wysypiając na drogę, takie były tłumaczenia. Przeglądając Wasze ogrody stwierdziłam, że to najgłupsze tłumaczenie jakie może być bo przecież kora niepotrzebna
Pod oknem w sypialni też nie wsadzałam żadnych nowych roślin bo przecież kiedyś elewację będziemy musieli zrobić, po lekturze forum stwierdziłam, że przecież wystarczy zrobić dostęp do ściany, a roślinki mogą już rosnąc. Także chyba się wkręciłam skoro znalazłam wytłumaczenia do wszystkich swoich wątpliwości.
Kilka szczegółów technicznych.
Wśród wszystkich roślin na naszej działce sami kupiliśmy tylko tuje na żywopłot, rajskie jabłko przed oknem kuchennym i wiśnię.
Jabłonkę dostał nasz syn po narodzinach od dziadka, wierzbę przed tarasem dostałam na urodziny, a resztę dostaliśmy w prezencie ślubnym zamiast kwiatów i nie mając zupełnie pomysłu na aranżację wsadziliśmy je gdzie popadło, wtedy jeszcze byliśmy na etapie rozbudowy domu.
Dwie sosny są już dawno, wkopane po świętach, resztki ligustra również leciwe i niezniszczalna piwonia.
Ogólnie w domu mamy ciemno, słonce jest z rana w sypialni, to ta ściana przy świerkach, a po południu na tarasie, do domu praktycznie nie wpada ;(

Dziś kilka zdjęć, a jutro wrzucę mapke sytuacyjną.
____________________
Ogród nad Nogatem
kamilcia_w 23:35, 16 maj 2013

Dołączył: 14 maj 2013
Posty: 82
1) Widok na całą działkę


2) Narożnik sypialni ze świerkami



3) Widok z tarasu - na prawo

Tu gdzie jest prowizoryczny chodnik i ściana budynku bez okien planujemy wiatę na samochód ponieważ o garażu nawet nie mamy co myśleć, wjazd będzie gdzie zaczynają się tuje

4) Widok z tarasu - na lewo
Mój mały pierwszy w życiu warzywnik, a cegły z rozbiórki w ten weekend zabiera kolega.

Tuje też ślubne, a ta wypalona plama to miejsce piaskownicy, która na czas inwazji mrówek stoi na tarasie.

Po lewo jabłonka, a w cieniu składziku wiśnia.



5) Bezmyślnie wsadzone rośliny ze ślubu, jak widać chyba nie są zbyt zdrowe
Tę trawę zaczęłam likwidować wczoraj wieczorem, dlatego tylko taki placyk, chciałam sprawdzić co mnei czeka



6) Żywopłot
____________________
Ogród nad Nogatem
monteverde 23:46, 16 maj 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Witam ja też z nad Nogatu, ale Twoich zdjęć nie można dobrze obejrzeć bo za małe, wejdź w Picassa i przez niego zdjęcia wgrywaj a jaka to miejscowość? pozdrawiam i witam na Ogrodowisku
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 23:46, 16 maj 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
O już jest oki no to oglądamy
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
kamilcia_w 23:52, 16 maj 2013

Dołączył: 14 maj 2013
Posty: 82
monteverde już mi się udało poprawić, witam serdecznie i na ucho Ci powiem, że czekałam na Ciebie
____________________
Ogród nad Nogatem
Kondzio 07:36, 17 maj 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
witam na ogrodowisku
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
kamilcia_w 08:43, 17 maj 2013

Dołączył: 14 maj 2013
Posty: 82
Kondzio witam, miło że zajrzałeś

Dziś obiecana mapka z zaznaczonym kierunkiem północy.


nie wiem dlaczego zdjęcie się przekręciło ;(

Dziś po pracy mam w planach wizytę w sklepie ogrodniczym, a później zrywanie darniny na końcu działki.

____________________
Ogród nad Nogatem
kamilcia_w 08:45, 17 maj 2013

Dołączył: 14 maj 2013
Posty: 82
Mam jeszcze pytanie do osób z pomorza, kupowaliście może rośliny w tej szkółce w Łęgowie przy drodze głównej?
____________________
Ogród nad Nogatem
kamilcia_w 21:17, 20 maj 2013

Dołączył: 14 maj 2013
Posty: 82
Przez weekend troszkę się u mnie zmieniło, działka jest lżejsza o 4 taczki darniny. Podcięłam dolne gałęzie sosny. Narożnik z niezapominajkami zostawiłam do przekwitnięcia

Mąż wracając z pracy podjechał do szkółki i kupił 10 bukszpanów i dwie tuje danica, chyba się na nim poznali i takie biedy mu wcisnęli ale trudno, teściowa mów,i że jak je dopieszczę to się odwdzięczą

Dziś kupiłam 4 hosty, póki co je postawiłam bo może ktoś coś podpowie (plisssssssss)
Ten ostrokrzew chyba trzeba przesadzić bo raczej tam nie pasuje.

Z przodu ogrodu mam sporo trzmieli które mogę przesadzić na koniec.

____________________
Ogród nad Nogatem
Margarete 17:06, 21 maj 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Witaj Kamilko,
najwazniejsze ze masz dobre chęci i determinacje do zmian- reszta juz pójdzie łatwiej.... ja tez jestem na Ogrodowisku stosunkowo niedawno, ja tez miałam od lat zapuszczony niby-ogród, tez mam siatke i zabudowe szeregową, skrajny budynek, tez zero intymności, też nieduzo miejsca do zagospodarowania, ale walczę...i juz nawet widac pierwsze efekty...no nawet może efekciki..
U ciebie tez będzie fajnie, kazdy ogród ma potencjał, za płotem widze duże thuje beda stanowiły fajne tło dla twoich nasadzen, póki u ciebie rośliny nie nabiora duzych rozmiarów.
Co do porad ogrodowych to mjest tu wielu madrzejszych ode mnie, musisz troche pobiegac po watkach, zanotowac te rozwiązania które wpadna ci w oko i pytac, ludzie sa tu nad wyraz życzliwi i na pewno pospiesza z radą.
Nie wiem jakie masz swiatło na tej nowo zrobionej rabacie, bo hosty to raczej wolą półcien lun nawet cien. Co do thuji danica to one sa fajne, nie minie rok -dwa a powiekszą sie, możesz im pomóc kwasnym torfem i nawozem dla iglaków, byle nie za późno bo jesienia nie nawozimy nawozami z azotem zeby nie zaszkodzic roslinkom, ten azot musi sie jeszcze przed zima rozłożyc. Ja mam thuje danica od wielu lat w donicach na tarasie - mam zdjecia na moin watku i jestem z nich bardzo zadowolona.
Trzymam kciuki za zmiany !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies