Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród nad Nogatem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nad Nogatem

Magda_ 20:45, 09 maj 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Kamilko masz sporą działkę, będziesz mogła poszaleć
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
gusiarz 16:56, 14 maj 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Fajne są długie, prostokątne działki. Można je ciekawie podzielić na takie jakby mniejsze ogrody. A co jak szaleć to szaleć.
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Toszka 21:03, 14 maj 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
kamilcia_w napisał(a)
Wczoraj zaczęłam zmiany przed ogródka, ale dziś w deszczu wyrzuciłam kamyczki i zrobiłam rewolucję. W okolicznych centrach ogrodniczych nie mogę dostać czarnych trawek żeby dosadzić z prawej strony.
Oczywiście jeszcze hortensja do zmiany i na pniu muszę coś dokupić, tylko co tu będzie pasowało?
Tak jest dziś:

.
Pomożecie?

Pozdrawiam ciepło


Jesli chcesz Marikena na pniu to w stopy daj jakieś ciemne, bordowe żurawki i dodatkowo kwitnące na czerwono. A konwalnika daj przed tawułki, to będzie go ładnie widać na tle cytrynowego koloru. Teraz znika.
Pamiętaj, że konwalnik potrzebuje pulchnej gleby by ładnie przyrastał. Inaczej stoi w miejscu.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kamilcia_w 10:37, 15 maj 2014

Dołączył: 14 maj 2013
Posty: 82
gusiarz napisał(a)
Fajne są długie, prostokątne działki. Można je ciekawie podzielić na takie jakby mniejsze ogrody. A co jak szaleć to szaleć.


Dziękuję za odwiedziny, zainspirowana ogrodowiskiem tak właśnie chciałabym zrobić, tylko zawsze coś mnie ogranicza, najważniejsze żeby się nie zniechęcac, pozdrawiam ciepło
____________________
Ogród nad Nogatem
kamilcia_w 10:40, 15 maj 2014

Dołączył: 14 maj 2013
Posty: 82
Toszka napisał(a)


Jesli chcesz Marikena na pniu to w stopy daj jakieś ciemne, bordowe żurawki i dodatkowo kwitnące na czerwono. A konwalnika daj przed tawułki, to będzie go ładnie widać na tle cytrynowego koloru. Teraz znika.
Pamiętaj, że konwalnik potrzebuje pulchnej gleby by ładnie przyrastał. Inaczej stoi w miejscu.


Przed konwalijkami wsadzę cytrynowe żurawki, już nawet kupiłam. Dziękuję za lekcję odnośnie ziemi dla konwalijek, szczerze nie wiedziałam :*
Chciałabym kupić tego Marikena, ale w okolicy nigdzie nie ma, a z neta troszkę się obawiam.
Dziękuję za odwiedziny, pozdrawiam cepło
____________________
Ogród nad Nogatem
monteverde 11:42, 15 maj 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
kamilcia_w napisał(a)
Wczoraj zaczęłam zmiany przed ogródka, ale dziś w deszczu wyrzuciłam kamyczki i zrobiłam rewolucję. W okolicznych centrach ogrodniczych nie mogę dostać czarnych trawek żeby dosadzić z prawej strony.
Oczywiście jeszcze hortensja do zmiany i na pniu muszę coś dokupić, tylko co tu będzie pasowało?

Tak było wczoraj:


Tak jest dziś:

.

Pomożecie?

Pozdrawiam ciepło

Kamila to Conici? to rosną w górę i się rozrastają, tawulki też chyba, że będziesz je cięła w kulki posadx conicina początku i na końcu, na pniu kup wiśnie ozdobną popatrz u Danusi a na targi do St.Pola nie jeździsz? teraz będą w czerwcu tam kupisz konwalniki pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
kamilcia_w 11:34, 16 maj 2014

Dołączył: 14 maj 2013
Posty: 82
monteverde napisał(a)

Kamila to Conici? to rosną w górę i się rozrastają, tawulki też chyba, że będziesz je cięła w kulki posadx conicina początku i na końcu, na pniu kup wiśnie ozdobną popatrz u Danusi a na targi do St.Pola nie jeździsz? teraz będą w czerwcu tam kupisz konwalniki pozdrawiam


Witam serdecznie, ta rabata to taka moja pierwsza do nauki, wiem że bede ją zmieniała, ale przecież człowiek uczy się na błędach. Conici póki co całkiem małe, także zanim podrosną może uporządkuję resztę ogrodu
Teraz pod koniec kwietnia nie byłam w Starym Polu bo goście mi niespodziankę zrobili, ale czekam na kolejne bardzoooooo.
Pozdrawiam ciepło
____________________
Ogród nad Nogatem
kamilcia_w 11:37, 16 maj 2014

Dołączył: 14 maj 2013
Posty: 82
Takie coś zaproponowała mi Danusia :*

____________________
Ogród nad Nogatem
ewakatowice 12:15, 16 maj 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
Przyszłam z wizytą. Pięknie zaczyna się "przejaśniać" w Twoim ogrodzie.
Pozdrawiam cieplutko z deszczowej "wsi" Katowice

____________________
Ewa - miejsko&sielsko
kamilcia_w 15:27, 19 maj 2014

Dołączył: 14 maj 2013
Posty: 82
Dziś wyrysowałam mój ogród, zobaczymy czy będzie widać.




W sobotę zaczęłam przekopywać rabatę przed thujami. Planuję wsadzić tam lawendy, oraz to co obecnie jest w miejscu planowanego warzywnika.

EDIT:
widzę, że napisy w ogóle nie są czytelne ;(
____________________
Ogród nad Nogatem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies