Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród nad Nogatem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nad Nogatem

AlicyaLK 11:20, 22 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Cześć Kamilko to widzę, że jesteśmy już trzy z domem na rogu i sąsiadem z boku Ja też mam narożny bliźniak Tak jak Margarete, nie jestem długo na forum, ale będę zaglądać i kibicować! Przecież musimy sobie dodawać otuchy
Powodzenia!
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
monteverde 11:26, 22 maj 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
kamilcia_w napisał(a)
Mam jeszcze pytanie do osób z pomorza, kupowaliście może rośliny w tej szkółce w Łęgowie przy drodze głównej?

kupowałam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
kamilcia_w 22:33, 22 maj 2013

Dołączył: 14 maj 2013
Posty: 82
Margarete dziękuję za wizytę i te wszystkie budujące słowa, idę podglądać Twój ogród

AlicyaLK dziękuję za odwiedziny i obiecuję rewizytę

Ja dalej powolutku dokupuję i ustawiam.
Dziś ok 20 było tak:


a o 21:20 było już tak:



Rozdzieliłam trzmieliny sprzed domu i wsadziłam, lukę w tujach chcę uzupełnić jak tylko znajdę odpowiedniej wielkości okazy za rozsądną cenę.

Czy ktoś może mi podpowiedzieć czy taki układ wsadzić, czy może kiche jakąś tu odstawiam.
Bardzo proszę o podpowiedz i pozdrawiam.
____________________
Ogród nad Nogatem
LIRA 15:17, 23 maj 2013


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 119
Niestety nie pomoge bo nie jestem tutaj ekspertem,ale czekaj cierpliwie napewno ktoś Ci coś podsunie.
Będę zaglądać jakie zmiany .
Witam i pozdrawiam serdecznie
____________________
Ogród z przypadku
kamilcia_w 15:19, 23 maj 2013

Dołączył: 14 maj 2013
Posty: 82
LIRA napisał(a)
Niestety nie pomoge bo nie jestem tutaj ekspertem,ale czekaj cierpliwie napewno ktoś Ci coś podsunie.
Będę zaglądać jakie zmiany .
Witam i pozdrawiam serdecznie


Bardzo miło Cię tu widzieć, cierpliwie czekam i nic nie wkopuję, mam nadzieję na jakiegoś kopa
Pozdrawiam
____________________
Ogród nad Nogatem
malwes 19:55, 23 maj 2013


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Kamila,
I ja Ciebie serdecznie to witam i bardzo dziękuję za Twój wpis u mnie.
Twoja działeczka ma wspaniały potencjał, nie dziw się, że na początku nie wszystko wygląda, tak, jakbyśmy chcieli. Tak jest u każdego - budowa, ziemia do poprawy, wiedza, która przychodzi wraz z czytaniem forum i doświadczeniem na własnym poletku...a potem trochę frustracji, że u innych tak pięknie a u nas trzeba czekać, porażki (coś się nie przyjmie, coś zachoruje), potem zmiany koncepcji bo z każdym kolejnym ogrodem tutaj człowiek czerpie kolejne inspiracje....Ale w tym wszystkim najpiękniejsza jest radość, z tego, że coś robimy, że to nasze, że dzielimy się tym entuzjazmem z innymi i oczywiście radość z każdej kolejnej roślinki, każdej rabatki.

I tak jest już bardzo fajnie, a zobaczysz jak szybko zrobi się przepięknie.
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
kamilcia_w 09:28, 24 maj 2013

Dołączył: 14 maj 2013
Posty: 82
malwes napisał(a)
Kamila,
I ja Ciebie serdecznie to witam i bardzo dziękuję za Twój wpis u mnie.
Twoja działeczka ma wspaniały potencjał, nie dziw się, że na początku nie wszystko wygląda, tak, jakbyśmy chcieli. Tak jest u każdego - budowa, ziemia do poprawy, wiedza, która przychodzi wraz z czytaniem forum i doświadczeniem na własnym poletku...a potem trochę frustracji, że u innych tak pięknie a u nas trzeba czekać, porażki (coś się nie przyjmie, coś zachoruje), potem zmiany koncepcji bo z każdym kolejnym ogrodem tutaj człowiek czerpie kolejne inspiracje....Ale w tym wszystkim najpiękniejsza jest radość, z tego, że coś robimy, że to nasze, że dzielimy się tym entuzjazmem z innymi i oczywiście radość z każdej kolejnej roślinki, każdej rabatki.

I tak jest już bardzo fajnie, a zobaczysz jak szybko zrobi się przepięknie.


malwes dziękuję za słowa wsparcia i miło, że choć ty widzisz potencjał w mojej działce, moja wyobraźnia ma z tym problem, ale nie poddaje się, dzięki wielkie
____________________
Ogród nad Nogatem
LIRA 09:20, 27 maj 2013


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 119
Dzięki kamilcia_w za odwiedzinki zapraszam znowu i pozdrawiam
____________________
Ogród z przypadku
kamilcia_w 13:10, 17 kwi 2014

Dołączył: 14 maj 2013
Posty: 82
Witam po zimie, w moim ogrodzie troszkę się zmieniło przez ten niespełna rok. Czytam Was bardzo intensywnie, oczywiście potrzebuję pomocy. Póki co kilka zdjęć z wczorajszego wieczora.

Te doniczki to tymczasowe, przezimowały mi chryzantemy i postanowiłam je zostawić.
Po świętach dojdą tu otoczaki, ale może ktoś podpowie czym wypełnić to miejsce? Póki co jest Anabela (chyba nie jest zadowolona z tej miejscówki), wrzosy, czarna trawka i żurawki.

Tu najnowsze nabytki: limka, 2 danice, rododendrony miniaturowe, znowu 2 danice i limka.
Korcą mnie jeszcze jakieś trawki za danicami. No i oczywiście dziś dosypię dużą ilością kory.

Rabatki pilnuje świerk.

Troszkę podrośnięta zeszłoroczna rabata.


Laurowiśnia (chyba) mocno podrosła przez ten rok, ale te liście to chyba nie wróżą dobrze.

No i moje tujki, wystrzeliły aż miło.


Pozdrawiam ciepło, będę wdzięczna za każdą podpowiedz i kopniaka mobilizującego do działania.
____________________
Ogród nad Nogatem
kamilcia_w 12:46, 18 kwi 2014

Dołączył: 14 maj 2013
Posty: 82
Rabatka od strony sypialni dostała korę.
____________________
Ogród nad Nogatem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies