Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...

ewsyg 08:28, 22 lip 2013


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Jolu, ta roślina o ciemnych, mocno powcinanych liściach to jest bez czarny?

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
AgnieszkaW 08:49, 22 lip 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Bardzo dziękuję za zdjęcia poglądowe żwirowych ścieżek. Lipcowy ogród piękny, proszę o więcej fotek. Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
jolusia 09:51, 22 lip 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 250
Witam w poniedziałkowy piękny dzionek... Joku , anna_g , GorAna , miło,że mnie odwiedzacie

ewsyg ze żwirowych ścieżek na włókninie jestem bardzo zadowolona,a do tego szybko się je buduje i wprowadzają w ogrodzie porządek i harmonię... miałam kiedyś żwirowe ścieżki przy samych oczkach... ale przerastały tatarakami i innymi roślinkami strefy bagiennej. Nie dałam rady ich plewić...te na włókninie nie wymagają troski...polecam.

Moja surmia mieszka u mnie trzy sezony ...chyba jest jeszcze zbyt mała, by mogła zakwitnąć. A do tego jest po przejściach... w ubiegłym roku zmarzła, a w tym została połamana przez ciężki śnieg...i zanim się otrząsnęła i zebrała do życia to już myślałam, że całkowicie poległa. Ale jest, żyje i pięknie wygląda choć jej pokrój bardziej krzaczasty niż drzewka to i tak się cieszę ,że dała radę.

Tak...ciemne postrzępione listki nad oczkiem to bez czarny. Kwitnie na różowo. I oczywiście przeszedł swoje w moim ogrodzie...dwa razy zmarzł wczesną wiosną już jak listki były dobrze rozwiniete... w tym roku podołał, chyba się zaklimatyzował i puścił długie pędy , które przewieszają się nad oczkiem... z daleka dzięki postrzępionym listkom wygląda jak klon japonski.

[b ]AgnieszkaW [/b] ...a proszę bardzo, takich fotek z powstawania ścieżek mam sporo...ale otoczenie na nich ...bleee. Lepiej pokażę jeszcze kilka fotek aktualnych...zapraszam na spacerek:














____________________
"Wizytówka" Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...
jolusia 09:54, 22 lip 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 250
...i jeszcze kilka widoczków z mojego podwórka:











____________________
"Wizytówka" Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...
Kondzio 11:24, 22 lip 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Jak mi się strasznie podoba twój ogród mogę oglądać go godzinami czasami wracam i oglądam kilka razy chciałbym kiedy dojść do takiego efektu ale to chyba za pare lat
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
gierczusia 11:44, 22 lip 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Jolu .... Szczenka mi opadła .. .. I kto ją mi teraz zbierze ??... Jest pięknie .. Nie widać Waszych zmagań z bagnistą glebą.. Wszystko cacy malina .. Pozdrawiam
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
jolusia 09:50, 28 lip 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 250
Kondzio witaj nigdy nie dojdzie się do perfekcji w ogrodzie... stale jest coś nie tak... wciąż ma się chrapkę na nowe roślinki... a to znowu cosik wymarznie lub zwyczajnie zginie...a rynek jest tak przepełniony wszelkimi ogrodowymi nowinkami roślinnymi, ozdobami i architekturą ogrodową...i tylko kuszą i kuszą...Więc wszyscy będziemy całe życie udoskonalać ten swój ogrodowy światek...hihihi

gierczusia dziękuję za komplementy one są bardzo pomocne do dalszych działań i walki z naturą... a jest jeszcze sporo do zrobienia...

I kilka obrazków z mojego ogrodu:











Pozdrawiam Jola.
____________________
"Wizytówka" Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...
reni 10:05, 28 lip 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Jolu... apeluję o więcej fotek... po twoim ogrodzie można spacerować bez końca, pozdrawiam
____________________
Ogród... reni
Kondzio 10:21, 28 lip 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
no właśnie więcej fotek zaczarowanego ogrodu bo jest pieknie i dołaczam sie do reni
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
ewsyg 13:08, 07 sie 2013


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Jolu, już nie mogę się doczekać tej żwirowej ścieżki. niestety muszę najpierw uporządkować nasadzenia po bokach. Ja mam piach, tylko piach. Większość roślinek muszę wysadzić i wsadzić po nowemu - jak ja to nazywam. Zmartwiłam się trochę tym bzem czarnym bo w tym roku kupiłam trzy, między innymi ten z ciemnymi liśćmi. Mam też bez koralowy, takie cytrynkowe listeczki a na jesieni mają czerwone korale. Myślę, że będzie ładnie wyglądał. Zmartwiłam się, że przemarza, ale dobrze wiedzieć, trzeba będzie go okręcić . Ja swoją katalpę też jeszcze okręcam na zimę. Myślę, że w tym roku jeszcze ją zabezpieczę. Ogród masz boski, aż dziw bierze, że stworzony ręką człowieka. Wygląda bardzo naturalistycznie. Jak patrzę na Twój ogród to mi wstyd i myślę, że pospieszyłam się z tym logowaniem na ogrodowisku. Z drugiej strony będzie to pamiętnik. Masz racje, że ciągle jakieś nowości kuszą i kuszą. Pozdrawiam Ewa
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies