Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...

anna_g 00:07, 21 lip 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Jolu... no nie powiem nic nowego tylko powtórzę za innymi - pięknie u Ciebie, i w ogrodzie ozdobnym i na tarasie... klimat jest cudowny a każdy kto pracuje choćby w najmniejszym ogrodzie może sobie wyobrazić ile Was to kosztowało i kosztuje pracy - aby stworzyć coś tak ładnego... Podziwiam. Może i robicie to metodą prób i błędów ale Twoje zdjęcia pokazują że te próby są niezwykle udane...
Pozdrawiam Was serdecznie
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
jolusia 11:30, 21 lip 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 250
Witajcie kochani goście w piękny, słoneczny, niedzielny poranek...

yolka , Kondzio , anna_g Cieszę się z Waszych odwiedzin, bo właśnie Wy miłośnicy przyrody i pasjonaci ogrodów najbardziej doceniacie trud i pracę włożoną w tworzenie swojego otoczenia...
Przed laty kiedy zaczynaliśmy działać w swoim ogrodzie wiele "gapiów" nas krytykowało i pukało się po głowie... my dzisiaj mamy czym się pochwalić...

____________________
"Wizytówka" Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...
jolusia 11:43, 21 lip 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 250
AgnieszkaW napisał(a)
Jak przygotowujesz teren pod żwir, żeby chwasty nie przerastały? Pozdrawiam serdecznie


Ścieżki układamy na czarnej włókninie i wysypujemy żwirkiem ...brzegi czyli murki są ułożone z kamieni różnej wielkości...od ziemi chwasty nie przerastają. Zdarza się , że z nasionek naniesionych przez wiatr czy ptaki na żwirku wyrastają drobne roślinki ale te niepowołane wyrywane są w zarodku...






____________________
"Wizytówka" Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...
jolusia 11:53, 21 lip 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 250
Joku napisał(a)
...Wypatrzyłam fajny żółty chyba rozchodnik - takie małe poduszki w żwirku. Masz może zbliżenie? Długo u ciebie rośnie? Kupiłam w tym roku coś podobnego na wiosnę, bez nazwy.


To jest rozchodnik ostry. Rośnie bez problemu wszędzie nawet na kamieniach, korze i żwirku. Rozsiewa się też sam , ale nie jest uciążliwy. Z niechcianych miejsc łatwo się go pozbędziesz. Bardzo go lubię szczególnie w fazie przed kwitnieniem kiedy ma limonkowo zielony kolor. Świetnie rośnie w szczelinach ścieżek i radzi sobie nawet z niewielkim deptaniem. A to fotki:





____________________
"Wizytówka" Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...
reni 14:28, 21 lip 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Witaj Jolu..bajecznie u ciebie
____________________
Ogród... reni
jolusia 16:35, 21 lip 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 250
Reniu dziękuję buziaczki...

A to fotki z lipcowego ogrodu:









____________________
"Wizytówka" Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...
Joku 17:20, 21 lip 2013


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12103
Dziękuję za fotki rozchodnika. Mój jest trochę inny, nieco większy.
Cudny masz ogród.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
anna_g 23:12, 21 lip 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Rzeczywiście fajny ten rozchodnik - muszę zapisać bo mam takie miejsce gdzie byłby chyba idealny Pozdrawiam
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
GorAna 23:23, 21 lip 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Jolu, piękny ten lipcowy ogród trud się opłacił
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
ewsyg 08:17, 22 lip 2013


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Jolu, jak się do Ciebie wejdzie to nie można wyjść. Ja mam już namiastki ścieżki -agrowłóknina jest a to już coś. Widzę, że masz katalpe, czy surmie bigoniową , jak kto woli. Kwitła już u Ciebie ?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies