Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

miskka 11:00, 07 mar 2016


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Ja mam pod brzozą, ale nie każdemu musi się podobać
____________________
paula23 11:24, 07 mar 2016


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
A_gawa napisał(a)
Czy Ktoś miałby jakieś propozycje: Jakie drzewko pasowałoby do Tawuły van Houtte'a?
Myślałam o kulistej koronie.


Trochę skąpe informacje Klon pospolity 'Globosum'
____________________
Paula Moje trudne początki
Gardenarium 20:34, 07 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie tyle jakie drzewko by pasowało, to źle zadane pytanie. Co tam masz w ogóle w tym rejonie, a nie co by pasowało do tawuły...hmm, czasem zadziwia mnie to, w jaki sposób chcecie porad Pasuje być może sto drzew.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
A_gawa 11:19, 08 mar 2016


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1470
Przed płotem jest wsadzony pas 9 krzaków tawuł. Chciałabym dodać drzewka, żeby odsłonić dom od ulicy. Gleba jest fatalna - pomyślałam o klonach czerwonych - czy to dobry pomysł? A co dać w nogi tawułom?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Astrantia 11:43, 08 mar 2016


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
Może ktoś miał podobny problem... Na działce na wsi mam taką piwnicę-ziemiankę, dach jest bardzo przerośnięty chwastami (są koszone i przez to mają silnie wrośnięte korzenie - osty, chrzan, perz), mam pytanie - jak to zagospodarować? Jak tam cokolwiek posadzić, skoro nie da się wbić narzędzia. Zroundapować, przysypać ziemią i posadzić np rozchodniki tak jak na dachach, czy zdjąć warstwę tej zachwaszczonej ziemi i nałożyć nową?
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
danusia_84 14:33, 08 mar 2016


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 14
Ponawiam swoja prośbę, czy ktoś zajrzy i podpowie?
Chciałabym, żeby były to rabaty całoroczne, żeby nie były takie puste, zimozielone z dodatkiem koloru, podobaja mi sie trawy ozdobne, żurawki Jest tu dużo słońca od południa do wieczora Wymiary to 2, 60 szerokość 5, 80 długość
____________________
Danusia
Kasya 14:42, 08 mar 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42626
danusia_banach napisał(a)
Ponawiam swoja prośbę, czy ktoś zajrzy i podpowie?
Chciałabym, żeby były to rabaty całoroczne, żeby nie były takie puste, zimozielone z dodatkiem koloru, podobaja mi sie trawy ozdobne, żurawki Jest tu dużo słońca od południa do wieczora Wymiary to 2, 60 szerokość 5, 80 długość


czy to co jest musi zostac ?

moze wysokie trawy (miskanty lub trzcinniki) kulki bukszpanowe, jezowki
a zanim trawy wyrosna to kolo traw tulipany a potem wysokie czosnki ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
krzychula1 11:40, 09 mar 2016

Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 1
Malutki ogródek sprzed pół roku.
____________________
Architekt zieleni
Pszczelarnia 11:54, 09 mar 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Koszmarny!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
kamila66 13:38, 09 mar 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Astrantia napisał(a)
Może ktoś miał podobny problem... Na działce na wsi mam taką piwnicę-ziemiankę, dach jest bardzo przerośnięty chwastami (są koszone i przez to mają silnie wrośnięte korzenie - osty, chrzan, perz), mam pytanie - jak to zagospodarować? Jak tam cokolwiek posadzić, skoro nie da się wbić narzędzia. Zroundapować, przysypać ziemią i posadzić np rozchodniki tak jak na dachach, czy zdjąć warstwę tej zachwaszczonej ziemi i nałożyć nową?

Z tej ziemi bym raczej nie rezygnowała ponieważ nałożenie nowej może być kłopotliwe, ewentualnie nasypałabym ta to ziemię bogatszą w składniki mineralne.
Oprócz rozchodników pewnie nic tam nie urośnie, widziałam kiedyś taką piwniczkę obrośniętą winobluszczem. Tu gdzie rośnie chrzan możesz zrobić piękną rabatę i przykryć część muru. Gdybyś posadziła coś wyższego mogłabyś całkowicie przysłonić ten kopiec, jednak jest to coś niespotykanego i nie wiem czy nie warto jednak zrobić z niego atutu...
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1266-piwniczka-w-ogrodzie
http://zielonaprzystan.com/gallery/galeria/Pojekt-1/76#prettyPhoto[371]/11/
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies