Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Programy - program do projektowania ogrodów

Pokaż wątki Pokaż posty

Programy - program do projektowania ogrodów

Gardenarium 05:47, 20 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
zielony napisał(a)
W jaki sposób/jakimi programami robicie wizualizacje rabat tak jak np. w tym wątku:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5556-zmienic-pobojowisko-w-ogrod

Skąd bierzecie "baze" roślin do wklejania, jak je wyskalować (wysokość szerokość) etc. narabatce.
Czy wybieracie do wizualizacji zdjęcia roślin jak one wyglądają na konkretny okres roku? np. jedna roślinka kwitnie w lecie, inna na wiosne a jeszcze inna jesienią - więc jak wybieracie je na wizualizację rabaty. Czy każda roślina jest w pełnym rozkwicie, czy może jest to wygląd rabaty powiedzmy w lecie. Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi.

Ps.
W razie gdybym pytanie zamieścił w nieodpowiednim miejscu proszę o przeniesienie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
siakowa 05:47, 20 lip 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Na dole tego przytoczonego zdjecia jest nazwa programu . pozdrawiam
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Ozz 10:48, 20 lip 2015


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Swojego czasu bawiłam się w proste wizualizacje ogródka w bezpłatnym (w wersji podstawowej) programie - Sketch Up , jest dość prosty i intuicyjny, choć polecam na początek zrobić parę ,,tutoriali" - filmików instruktażowych np. z youtube.
Z tym, że sketch up, nie posiada jakiejś gigantyczne ilości roślin, raczej parę podstawowych form, ale można zaprojektować cały układ ogrodu, małą architekturę itp. a rośliny projektować na zasadzie tylko kompozycji, a potem już sobie podstawiać samemu konkretne gatunki.

Z programów do samego rysowania, też bezpłatnych, polecam np. Inkscape, można sobie tam np. jakiś rzut zrobić.

Co do AutoCADa... hm... dla mnie to olbrzymi kombajn dla inżynierów, z którego do projektowania ogrodów wykorzystuje się tak naprawdę tylko niewielką część funkcji (głównie robienie rzutów, przekrojów, inwentaryzacji, małej architektury).

Myślę, że komuś początkującemu i tak będzie dużo łatwiej korzystać np. z kartki/papieru milimetrowego, kalki, linijek i ołówków. I jeśli szczerze - to ja też głównie z tego korzystam ,,na szybko", dopiero pod koniec odpalam program.
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
zielony 18:23, 20 lip 2015

Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 18
Dzięki, ze SketchUp'em miałem drobną przygodę - ale nie w kwestii projektowania ogrodu. Trochę czasu trzeba poświęcić na okiełznanie programu.
Bardzo mi się podoba ten garden puzzle i chyba zdecyduje się zainwestować w licencje. Jest bardzo intuicyjny, ma sporą bazę roślin - a to na etapie przygody z ogrodnictwem na którym obecnie się znajduje jest bardzo ważne, bo można się z nimi zapoznać jak która wygląda, a w katalogu roślin doczytać czy nadaje się na rabate.

____________________
Paweł - Ogród na krecie
mikami 15:41, 21 lip 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 689
Witam ja korzystam z programu (który nie jest programem typowym do tworzenia ogrodu) Sweet home 3d nie ma tam za dużo roślin ale można je ściągnąć z internetu wyczarowałam z tego programu moje rabaty


może komuś się ta informacja przyda mnie się dobrze z nim tworzy rabaty
Niestety nie ma tam opisów roślin jak i kiedy rosną albo czy pasują na daną rabatę
____________________
Mirela - Marzenie o nowoczesnym ogrodzie
aniad 23:07, 02 lis 2019

Dołączył: 22 wrz 2019
Posty: 63
Czy testowaliście może aplikację mygreenspace.pl? Z tutoriali wygląda dość sensownie, ale jak się wgryźć stronę to ona jest w zasadzie martwa. Ostatnie info na blogu z 2017, zero aktywności na forum.
____________________
mini ogród Ani D
aniad 23:20, 02 lis 2019

Dołączył: 22 wrz 2019
Posty: 63
Garden Puzzle jest kompletnie nieprzydatny w pracy, szkoda czasu.
____________________
mini ogród Ani D
Ania111 23:26, 02 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Potwierdzam
Garden puzzle mnie się też nie przydał
Jestem na etapie średniowiecza
Kartka i ołówek
____________________
Ania Spelnione marzenie
aniad 00:20, 11 lis 2019

Dołączył: 22 wrz 2019
Posty: 63
Kartką i ołówkiem zaprojektowano najpiękniejsze ogrody świata, które zwiedzamy do dziś. Programy stworzono chyba głównie dla klientów bez wyobraźni, a nie dla projektantów.
Właśnie testuję Gardenphilia designer. Nie jest to prosty program, wręcz denerwujący momentami, trzeba wejść w jego świat. Natomiast można pobrać demo i zapisać JEDEN projekt, a także pobrać pełną instrukcję obsługi za free. Także, jeśli ktoś ma zapał i wizję i chce stworzyć projekt dla siebie to ja gorąco polecam. Program ma ogromną bazę roślin, w porównaniu z ArCADią po prostu wymiata. Brakuje mi topiarów, może po prostu jeszcze nie znalazłam... Zarówno w rzucie 2D jak i 3D można obejrzeć ogród w każdym momencie roku. Trochę dziwne są wymiary roślin, bywają bardzo różne od wymiarów podanych przez katalog ZSP. Można to jednak łatwo zmienić.
W każdym razie- program POLECAM!!!
____________________
mini ogród Ani D
Gardenarium 08:57, 07 gru 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tomerani napisał(a)
Hej, co sądzicie o samodzielnym projektowaniu ogrodu? wiem, że są różne programy do tego, ale wydaje mi się że to trudne, aby zaprojektować ładny ogród. co sądzicie?


Tutaj jest wątek, pooglądaj, może coś ci się przyda.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies