Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot mieszany

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot mieszany

Pluszakowa 22:26, 03 kwi 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
Krzewuszki są bezproblemowe i warte uwagi. Coś można dopasować przy takim wyborze.
____________________
Magda Mały ogród miejski!
safikey 14:50, 03 maj 2016


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Mój żywopłot z pecherznic właśnie sie wybarwiane





A bedzie jeszcze bardziej kolorowo gdy bardziej rozkwitną- cudownie juz jest

Taki widok z okna nastraja bardzo pozytywnie ....
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Ewka 16:53, 03 maj 2016


Dołączył: 23 lip 2015
Posty: 13
Witam serdecznie,
Potrzebuję pomocy w stworzeniu mieszanego, zimozielonego, nieformowalnego żywopłotu, który będzie ozdobą i osłoną mojego osobistego raju. Dużym sukcesem będzie, jeśli nie zepsuje tego, co istnieje.
Prześledziłam fora, czytałam artykuły, ale nie jestem w stanie sama sobie poradzić.


Do uzupełnienia 20 zaznaczonych na zdjęciu metrów.
Będę wdzięczna za pomoc.

Więcej zdjęć tutaj:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6798-lesniczowka-przygoda-z-ogrodem

____________________
Ewa Leśniczówka-przygoda z ogrodem
Ewka 22:50, 06 maj 2016


Dołączył: 23 lip 2015
Posty: 13
Coś tam pomieszałam liściaste (brzozy, lilak, śliwa wiśniowa) i różne iglaste.

Tylko co można wsadzić pod orzech?

____________________
Ewa Leśniczówka-przygoda z ogrodem
jakubeczka 17:49, 15 maj 2016

Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 7
Chciałabym przy siatce posadzić coś żeby zimą nie gubiło liści/igieł. Myślę o jakimś berberysie, mógłby być może nawet czerwonolistny. Jednak na różnych stronach w internecie różnie piszą, raz że gubi liście raz że nie. Chcę się trochę odgrodzić, więc również zimą chciałabym taki żywopłot. Czy możecie mi coś polecić? Jeśli nie berberys to co? Tuje mam z drugiej strony, więc tu chciałabym coś oprócz tuj.
Gardenarium 20:20, 16 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odpowiedziałam w innym wątku. Jesli chcesz koniecznie posadzić akurat bukszpan na wysoki żywopłot, to poczekasz 30 lat. Dlatego dla wnuczków tego nie rób, rób dla siebie z takich roślin, które zapewnią osłonę, gdy będziesz tego potrzebować, czyli teraz, nie za 30 lat.

Poczytaj artykuły pod tagiem zywopłoty,

http://www.ogrodowisko.pl/tag/zywoploty
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:31, 19 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Madarauicha napisał(a)
Witam wszystkich.

Na bardzo wąskiej działce szerokiej 12m na długiej na 59m. Udało mi się wcisnąć moje własne mieszkanko. A ponieważ po obydwu stronach mam nieciekawy widok z jednej strony plecy garażu stojącego w granicy a z drugiej sąsiadkę z figlarnym okienkiem na moją stronę którego nie powinno być ale nie chcę wojny rozpoczynać

Myślałem o posadzeniu grabu lub tuj przy tych granicach lub buka ale nie wiem czy to dobry pomysł

Stąd moja prośba i sugestie z waszej strony o propozycje jakieś
Pizdrawiam.

Ps. Zielony garaż pozostałość po budowie niedługo zniknie więc będzie pustka

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Madarauicha 11:31, 19 cze 2016


Dołączył: 27 mar 2012
Posty: 1
kaisog1 11:32, 19 cze 2016


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
WItaj

Grab, buk to żywopłot,który przestaje być żywopłotem na zimę, w sensie nie daje wiele intymności. Żywotniki zimozielone więc cały rok masz ekran...
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Adam_ 00:11, 18 paź 2016


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 25
Witam, pytanie dotyczy tworzonego ogrodu. Proszę o inspirację co posadzić w górnej lewej części ogrodu, pomiędzy żywopłotem z grabu a cisów które tworzą ciemne tło dla brzóz? Czy sąsiedztwo grabu i cisów będzie ok? Czy raczej zastosować inne rozwiązanie?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies