Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

anna_t 20:36, 25 paź 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Łukasz super przegląd sporo zmian planujesz, czemu? w jakim kierunku bedziesz podążał? masz duże doświadczenie podziel się informacjami jakich błędów nie popełniać?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Luki 20:42, 25 paź 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Magda w jakim sensie nienaturalne, pokrój czy kolor liści, bo jeżeli pokrój to moje są ostro cięte by uzyskać oczekiwany efekt, niecięte po kilku latach mają wygląda 'naturalnego' drzewa

Wojtku własnie tam by przydało się jakieś drzewo na pniu ok 180-220 (zależy jakie masz tam proporcje ze zdjęcia trudno wywnioskować) o jakiejś regularnej koronie, jak platan to bardziej odmiana Alpens GLobe, może jakiś klon Drumondii lub Elsrijk, może jakaś lipa o słabszym wzroście, kulista Green Globe lub Fastigiata. Jest w czym wybierać, ale taka cięta płaska forma nie pasuje w tym miejscu. Na środku trawnika jeszcze by to dobrze wyglądało, ale w tym miejscu nie za bardzo.

Marta no właśnie plan zbyt dużo tu to nawet moje marzenia, które z domownikami uzgodnić to męką, ale gdybym doprowadził układ ogrodu do takiego stanu jak na zdjęciu to biorę emeryturę na zmiany w tym ogrodzie i zbieram już tylko na swój własny... ale to chyba na starość w obecnej sytuacji
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 20:50, 25 paź 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Aniu co do błędów dużo rozpisywać się nie muszę. Proszę lista moich błędów:
-żałowanie starych roślin przy zmianach,
-kupowanie impulsywne, w tym roku opanowałem to w 90%, ale w zeszłym roku przesadziłem
-sadzenie za gęsto,
-przy małym ogrodzie unikać rabat atrakcyjnych przez chwilę wiosną bo później drażnią cały sezon, jednocześnie takich rabat, które są puste do czerwca.
Oczywiście to moje odczucia i głównie dotyczą małego ogrodu, w dużym ogrodzie, gdzie odległości i rabaty większe panują inne zasady.
Szczerze to mógłbym strzelić bardzo długi wywód na temat moich niepowodzeń w ogrodzie, ale mam obecnie stresów ponad program
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Msazalka18 21:05, 25 paź 2016

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 190
Piękny ogród Rośliny pięknie się komponują, bylinowa ... marzenie
Mam pytanie pamiętasz może jakie trawki posadziłeś w rabacie bukszpanowej??? przy kulkach i stożkach?
Polecasz red barona?
____________________
zimozielony biało różowy
butterfly 21:19, 25 paź 2016


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Też mnie plan zaskoczył bo myślałam że wejście do ogrodu jest w zupełnie innym miejscu...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
nawigatorka 21:49, 25 paź 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Fajny ten plan. Muszę o takim pomyśleć u siebie
Czyli różanka dostanie jeszcze rondo?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Luki 22:18, 25 paź 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Msazalka Red Barona bardzo polecam
W bukszpanach posadzone mam trzy odmiany turzyc Evergold, Ice Dance, i Variegata'Ptasie łapki'.

Beatko fajnie beznadziejną działkę mam no i ten cały gospodarczy grrrr. Gdyby mnie tylko stać było to sam wynajmuje maszynę i równam to z ziemią

Asiu rondo... haha nie wiesz jak mnie to rozbawiło
To rondo to basen. drugie mniejsze kółko nad rondem lekko w lewo to podstawa wielkiej leszczyny i docelowo ma to być połączone wszystko kostką w całość bo obecnie wszędzie jest trawnik i nawet nie mówie jak to się kosi, pomijam już całkowicie walory estetyczne.
Pomyśl sobie, że to podwórko za budynkiem gospodarczym było jeszcze 9 lat temu podzielone płotami na 4 mniejsze przestrzenie, oczywiście każdy płot inny. W zeszłym roku udało mi się pozbyć ostatniego fragmentu tej zagrody.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Margarete 01:48, 26 paź 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Hej Łukasz,
przegapiłam okazję 1000 stron do złożenia ci gratulacji więc czym prędzej nadrabiam tę zaległość i życzę kolejnego tysiąca stron, kolejnych nowych pomysłów, inspiracji i obszarów ogrodowych niezbędnych dla urzeczywistnienia tych pomysłów bo brak miejsca to jest to na co po kilku latach najbardziej cierpi właściciel małego ogrodu.
Piękny spacer odbyłam kolejny raz po twoim pięknym ogrodzie, tym razem dokładnie i z planem. Pęd do zmian masz nieustanny, to super - będzie jeszcze piękniej.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Borbetka 08:02, 26 paź 2016


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Na początku nie mogłam się połapać gdzie jest wejście na planie, ale teraz już wiem. Działka długaśna się wydaje. A z planu niepowodzeń na mojej liście pierwsze miejsce zajmuje zagadnienie atrakcyjności przez chwilę. Przez to wielu roślin nie mam, a bym chciała. I tak rozmyślam w kółko.
____________________
borówcowy wizytowka
Bogdzia 20:36, 26 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Na pewno nie można powiedziec że masz łatwy teren pod ogród , szczególnie Twoja częsc bo siostry jest lepsza ale przyznac trzeba ze sobie po mistrzowsku z nim poradziłes i ogród masz piekny, kazda roslinka piękna i zadbana i wszystko do siebie pasuje, niełatwo taki efekt uzyskac szczególnie gdy teren to utrudnia. Masz jednak piekny ogród i to tylko Twoja zasługa i umiejętnosci.Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies