Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 21:29, 16 sie 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Elu trza było mówić jakoś byśmy się zorganizowali z jeżówkami moje suszki zakwitną ponownie, więc jeszcze kwiaty w tym roku zobaczę

Olu ciągle powtarzam, że chcę go więcej licząc po cichu, że od tego gadania miejsce się zwolni, a dokładnie spory pas trawnika

Agato chyba jutro będę oglądać tam roślinki na żywo, ale tylko po dwie roślinki się wybieram i grzeczny muszę być

Kasiudziękuję byłem i wydaje mi się, że rzeczywiście masz Eccentric na rabacie, a jej stabilność cieszy mnie bardzo

Małgosiu dziękuję widzisz ja w tym roku nie mam żadnych rozplenic bo wszystkie padły, a z tego co odbiło po bokach kęp będę robił sadzonki wiosną, chciałem kupować nowe, ale stwierdziłem, że nie będę tyle kasy na to tracił, poczekam po prostu rok dłużej... dumny z siebie jestem wykazując się takim objawem cierpliwości
Też mam takie wielkie monardy, a hortensje jeszcze większe tylko co z tego jak kwiaty dopiero zawiązują i zakwitną chyba we wrześniu... z tego bardzo niezadowolony jestem.

Pamiętam, że saśiad ciął Pissardi nawet we wrześniu, chociaż ja stwierdziłem wtedy, że goopi jest, ale drzewo przeżyło. Ogólnie to ostatni gwizdek an cięcie, a kwitnienie będzie ograniczone w przyszłym roku bo już raczej nowe pędy się nie pojawią, ewentualnie bardzo niewielkie.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
malgorzata_s... 21:40, 16 sie 2016


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
DziękiUtnę tylko co mnie wnerwiaJą mam młode Hortki zeszłoroczne to może dlatego monardy je przerosły. Wkurzało mnie to i poszły pod nóż. Może muszę Hortki wyżej ciąć?
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Luki 21:44, 16 sie 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Hortensje powinny być w przyszłym roku wyższe, ja jestem zwolennikiem niskiego cięcia hortek by były bardziej zwarte bo ponoć mniej się pokładają, ale za mało ich do tej pory miałem, teraz to już 34 w dwóch ogrodach do opieki, a jeszcze kilka na pewno dojdzie
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Pszczelarnia 15:17, 17 sie 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Łukasz, doradź mi co do drzewa. Mam pomysł na 3 śliwy w tym miejscu ale nie wiem, czy nie za dużo. Jak wyglądają 3 śliwy ozdobne razem obok siebie?
U mnie na wątku jest pytanie/zdjęcia. Dziękuję.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
AgataP 19:44, 17 sie 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Luki napisał(a)
Elu trza było mówić jakoś byśmy się zorganizowali z jeżówkami moje suszki zakwitną ponownie, więc jeszcze kwiaty w tym roku zobaczę

Olu ciągle powtarzam, że chcę go więcej licząc po cichu, że od tego gadania miejsce się zwolni, a dokładnie spory pas trawnika

Agato chyba jutro będę oglądać tam roślinki na żywo, ale tylko po dwie roślinki się wybieram i grzeczny muszę być

Kasiudziękuję byłem i wydaje mi się, że rzeczywiście masz Eccentric na rabacie, a jej stabilność cieszy mnie bardzo

Małgosiu dziękuję widzisz ja w tym roku nie mam żadnych rozplenic bo wszystkie padły, a z tego co odbiło po bokach kęp będę robił sadzonki wiosną, chciałem kupować nowe, ale stwierdziłem, że nie będę tyle kasy na to tracił, poczekam po prostu rok dłużej... dumny z siebie jestem wykazując się takim objawem cierpliwości
Też mam takie wielkie monardy, a hortensje jeszcze większe tylko co z tego jak kwiaty dopiero zawiązują i zakwitną chyba we wrześniu... z tego bardzo niezadowolony jestem.

Pamiętam, że saśiad ciął Pissardi nawet we wrześniu, chociaż ja stwierdziłem wtedy, że goopi jest, ale drzewo przeżyło. Ogólnie to ostatni gwizdek an cięcie, a kwitnienie będzie ograniczone w przyszłym roku bo już raczej nowe pędy się nie pojawią, ewentualnie bardzo niewielkie.


Luki rozplenice spokojnie możesz mieć z wysiewu Ja wiosną tak sobie posiałam "kotki" które jeszcze powiewały po zimie, do starej formy po pieczeniu, bo nic nie mogłam znaleźć... wzeszły, przeniosłam do doniczek, teraz do większych i mam ich 16 szt.
Z tej starszej która przetrwała w połowie i odbija z boku też zrobię sadzonki, a i sama się wysiała Mam 2-3 małe rozplenice przy niej.
Wszystkie pójdą w przyszłym roku no nową rabatę trawiastą
____________________
Z Pszenicznej...
Luki 21:44, 17 sie 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Byłem dzisiaj na szkółkingu chyba ostatnim już w tym roku, ale musiałem uzupełnić zakupy dla drugiego ogrodu o brakujące rośliny bo do nerwicy nieskończone rabat mnie doprowadzały.

Niestety w wyjeździe nie było nic przyjemnego, to była droga przez mękę.


Molinie prosa, turzyce, rozplenice, miskanty, hortensje i masę inności które tak się uśmiechały, a ja twardo z rozpaczą nic nie kupiłem bo najzwyczajniej nie mam totalnie gdzie sadzić.
Fakt kupiłem trzmilinę Sunspot po którą jechałem, pomijam detal, że szukałem jej w chwastach bo tak zielskiem doniczki były zarośnięte i dla siebie jedynie nowość wśród hortensji Magical Mont Blanc przywiozłem, jak się okazało dostałem ją 'z pod lady' bo jeszcze jej nie sprzedają oficjalnie, a roślinki nie za wielkie.

Ehh idę rozpaczać dalej... chyba wywalę całą rabatę w kontener żebym mógł się znów wyżyć bo u siostry też już poszaleć nie będzie można bo ostatnie rabaty zaplanowane czekają tylko na przyszłoroczną realizacje.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 21:46, 17 sie 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ewo wpadnę jutro z rana zobaczyć bo muszę się wczytać

Agato tego co przeżyło wystarczy by po podziale uzupełnić dziury o ile przetrwają Ja już nic na zapas nie produkuję bo obecnie mam 50 małych doniczek z różnym roślinami, które sobie naprodukowałem, na szczęście znalazłem na nie zastosowanie na przyszłość
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
21:57, 17 sie 2016
Luki napisał(a)
................

Ehh idę rozpaczać dalej... chyba wywalę całą rabatę w kontener żebym mógł się znów wyżyć bo u siostry też już poszaleć nie będzie można bo ostatnie rabaty zaplanowane czekają tylko na przyszłoroczną realizacje.


czytam ...czytam....kurcze moze ty przyjedź do mnie ...mam koszmarki do rewolucji gotowe ....wyżyjesz sie i rosliny posadzisz ...no kilka moze być z twojejego demobilu ( jesli rzeczywiscie go zrobisz...choc trudno mi w to uwierzyć)
22:03, 17 sie 2016
aaaa mialam zapytać ...ale wpis powyzej mnie wybił z mysli przewodniej ....tez byłam wczoraj na szkółkach ...szkółam żarówiastych jezówek ...same mdłe były ......kupiłam penstemona(aż 1szt koniec zakupów ) ...wsadziłam do białych floksów bo nuda tam wieje..... nie znam penstemona CHA CHA Purple... ...masz jakiegoś...coś o nim mozesz napisac?
nawigatorka 22:16, 17 sie 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
tego momentu się wlasnie boję...że nie bede miałą gdzie i czego sadzic, tworzyc panować...ech.
ale jeszcze chyba mogę spac spokojnie
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies