Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 09:47, 19 sie 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Rabata od frontu




MW dzielnie broni róż


No i królewna QoS zaszczyciła mnie szanownym kwiatem
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
AgataP 19:35, 19 sie 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Luki napisał(a)
Genie zaszczyci mnie kwiatkiem, drzewko ładnie podrosło od wiosny




czy ona z Opatówka? nie Tobie Bożenka kupowała? ja w przyszłym roku wybiorę się tam na zakupy

teren wyczyściłam, ale kurna coś mnie wstrzymuje, waham się z tym nasadzeniem hortek Diamantino. A jak nie jestem pewna to nie robię

Red Baron świetnie Ci rośnie, myślałam o nim ale boję się z zimowaniem.
____________________
Z Pszenicznej...
Sebek 19:48, 19 sie 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Coś Ty zrobił hortensjom, że takie smukłe?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Ewa777 19:56, 19 sie 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Moja Genie też ma pąk kwiatowy Ciekawa jestem czy rozwinie kwiat?
Rabata od frontu zachwyca Napisałam do Ciebie wczoraj pw
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
malgorzata_s... 20:33, 19 sie 2016


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Łukasz zestawienie Red barona z ciemnym bodziszkiem chyba bomba
Do kopiowania
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
leon60 20:47, 19 sie 2016


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
smakowite foteczki
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Bea 20:57, 19 sie 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 3580
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Łukasz zestawienie Red barona z ciemnym bodziszkiem chyba bomba
Do kopiowania


Te jeżowki tam bardzo pasują, one chyba są pomarańczowe? Czy bedzie ich tam więcej? W słońcu końcówki red barona mają rudy kolor.
____________________
Beata W miniformacie
Luki 22:34, 19 sie 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Agato tą akurat kupiłem sam w Częstochowie, z Opatówka jest Old Port, która jest co chwilę do większej donicy dawana bo czeka na miejsce.

O Red Barona ja się nie boję, w szkółce gdzie kupuję przetrwał 5 ostatnich zim bez najmniejszego uszczerbku, a jakie zimy były w ostatniej 5 latce wiadomo, od skrajności w skrajność
Już lecę

Sebek na zdjęciu może tego nie widać, ale one prawie mojego wzrostu, nie wiem co je tak prostuje, ale cieszy mnie to, że tak rosną. Jedyne co robię to drastycznie tnę wiosną i nawożę systematycznie

Ewo tak tak pamiętam, mało mnie przy komputerze i sporo wiadomośći się nazbierało, już odpisuję

Gosiu mnie odpowiada tym bardziej, że bodziszek kwitnie na fioletowo, gdybym się nie ociągał z wycinaniem roślin to może by jeszcze zakwitł, a tak to nie wiem, ale za to ozdobny z liści.

Beatko jeżówka jest pomarańczowa, ale zmienna troszkę taka melonowa, lososiowa, środek jest bardziej pomarańczowy niż płatki zewnętrzne. Delikatna nie żarówa
Plan jest taki by całośc tego zestawienia powiększyćczyli dwa razy tyle Barona, 7 świecznic, 5 jeżówek itd, ale trwają trudne ciche negocjacje o trawnik... to jakiś absurd bo i tak ja wszystkim się zajmuję
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Bea 22:41, 19 sie 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 3580
"Szefie" konicznie więcej tam jeżówek. One rozjaśniają i z daleka je widać.
Tak jak napisała Małgosia = do kopiowania.
____________________
Beata W miniformacie
Luki 23:26, 19 sie 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Teraz trudny temat i nie wiem czy będę w stanie to przedstawić dobrze
To jest wycinek planu całej działki, wszystko poza kolorowym obszarem pomijamy
Chodzi o miejsce wzdłuż budynku gospodarczego (szerokość tego miejsca to zielona linia), które jest jedyną drogą na drugą część działki gdzie jest basen, bylinowa i dalej ogród siostry. (jest jeszcze przejście przez gospodarczy)
Obecnie jest tam wąziutki okropny chodnik, zaznaczony trawnik i wąska rabata z grabami zaznaczona czerwoną linią.

W przyszłości ma być robiony cały podjazd na działce plus nowy sporo szerszy chodnik w tym miejscu, na trawnik pozostanie niewielki pasek, chciałbym to całe przekształcić w rabatę już teraz dając oddech roślinom na innych rabatach.
Tk wzdłuż tej czerwonej linii.



Dodam jeszcze widok w stronę numeru jeden


i w stronę numeru dwa



Dochodząc do sedna sprawy rabata w tym miejscu będzie mieć skromne 180cm głębokośći.
Na zdjęciu widać, że jest wyrwa w żywopłotach, żółte tuje od sąsiada i moje Szmaragdy, po środku betonowy płot i prześwit, który w sumie mnie nie denerwuje.
Najgorszy jest płot który docelowo chciałem zasłonić żywopłotem z cisa, ale nawet bardzo szczupło prowadzony po jakimś czasie będzie miał minimum pół metra do tego jakiś odstęp roślin od niego i praktycznie nie ma gdzie sadzić pomijam już spory koszt. Pomyślałem o tym aby puścić na płot co przęsło bluszcz, a elementem spinającym wysokość żywopłotów będą graby formowane w wąskie bryły, a wtedy na rośliny będą miały dla siebie całą głębokość rabaty.

No i tak zastanawiam się czy bluszcz, czy żywopłot... czy ktoś w ogóle zrozumie o czym ja gadam
pomijam ogólnie fakt o tym, że potrzebuję pozwolenia na zawłaszczenie tego terenu trawnika Roślin praktycznie potrzebować nie będę bo prawie wszystko będę na tą rabatę miał, kilka drobnostek zostanie do dosadzenia.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies