Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » No i masz misz-masz

Pokaż wątki Pokaż posty

No i masz misz-masz

Gosiek 23:14, 17 cze 2013


Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 54
Kondzio napisał(a)
Nie jest tak źle kanciki i będzie git hi hi hi


Hej Kondzio,
A z czego tu kanciki robić??? Masz na myśli kształt rabat czy roślin? Myślę nad tym.
Witaj u mnie... po sąsiedzku jak widzę.
____________________
Gosia No i masz misz masz
Kondzio 23:19, 17 cze 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Gosiek napisał(a)


Hej Kondzio,
A z czego tu kanciki robić??? Masz na myśli kształt rabat czy roślin? Myślę nad tym.
Witaj u mnie... po sąsiedzku jak widzę.
oczywiście rabat hi hi hi a nie zauważyłem że Krakuska hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Gosiek 23:34, 17 cze 2013


Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 54
Tutaj skolei szpaler berberysowy. Nie wiedzieć czemu dwu-kolorowy. Teraz już wiem mniej znaczy więcej...Przesadzić? Uspokoić trochę ten chaos ???? Jak radzicie przyciąć? Na kanciasto? Można teraz?
____________________
Gosia No i masz misz masz
Kondzio 23:38, 17 cze 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
A może zostaw dwa kolory i zrobić taki pół wałek Fajnie bu wyglądał
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
kwiatholandii 07:40, 18 cze 2013


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Gosiek napisał(a)


Hej Kondzio,
A z czego tu kanciki robić??? Masz na myśli kształt rabat czy roślin? Myślę nad tym.
Witaj u mnie... po sąsiedzku jak widzę.


Kondzio miał na mysli kanciki z trawy. Pieknie by u Ciebie wyglądały. Na Ogrodowisku jest wiele haseł, które z czasem sobie przyswoisz

oto kanciki

http://www.ogrodowisko.pl/watek/615-przycinanie-brzegow-trawnika
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Gosiek 12:30, 18 cze 2013


Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 54
kwiatholandii napisał(a)
Gosia, ja już bym nic nie dodawała do tej małej rabaty o którą pytałaś. Może idź w kierunku tzw. plam z roslin, czyli kilku, kilkunastu takich samych na jednej rabacie.
Wskocz sobie do ogrodu Wieloszki albo z innej beczki, ale godny polecenia "ogród Dominiki". Jestem pewna,że znajdziesz tam odpowiedź.

Wieeeeeeeelkie dzięki za polecone wątki, to był strzał w dyszkę
Przy okazji natrafiłam na inne ciekawe wątki.... Ciągle nie wiem jeszcze jak liftingować skalniak, nie znalazłam na to odpowiedzi i czy w ogóle jakikolwiek skalniak może się ładnie komponować z nowoczesnym ogrodem do którego będę dążyć :?
Długa droga przede mną, ale azymut obrany
____________________
Gosia No i masz misz masz
Gosiek 12:41, 18 cze 2013


Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 54
kwiatholandii napisał(a)


Kondzio miał na mysli kanciki z trawy. Pieknie by u Ciebie wyglądały. Na Ogrodowisku jest wiele haseł, które z czasem sobie przyswoisz

oto kanciki

http://www.ogrodowisko.pl/watek/615-przycinanie-brzegow-trawnika


Kondzio dzięki za radę będą kanciki, tylko się zastanawiałam nad kształtem rabat, bo chciałbym trawnik zakończyć kostką granitową, póki co tą główną rabatę ale z czasem...

Monik, dzięki za objaśnienia, jeszcze nie weszłam za bardzo między wrony i nie kumam wszystkiego
____________________
Gosia No i masz misz masz
gusiarz 13:37, 18 cze 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Gosiu - wpadłam, sorki, że tyle mi zeszło. Konrad pisząc o kancikach miał chyba na myśli równe oddzielenie trawnika od rabat - takie odcięcie, można to zrobić łopatą lub specjalnym szpadelkiem do kancików. Linia rabaty i trawnika jest prosta, elegancko to wygląda.

Problem z widocznym budynkiem sąsiada ma wiele osób - w tym i ja. Posadziłam szpaler z serbów (picea omorica) a niedawno szpaler z buków - będę go formować w płaską ścianę. Jeśli masz już tuje, może je zostaw, będą rosnąć. Za trzy-pięć lat będą już całkiem spore. Mam tylko nadzieję, że to nie będzie zbyt wysoki budynek...
Rady Moniki - co do grup kolorystycznych trafione. Nie będziesz musiała wszystkiego zmieniać, ale jednak pokopać będzie trzeba. Ja dodałabym jeszcze trawy np. miskan gracilimus, miskant Morning Light, ostnice, piórkówki - nadadzą zwiewności i lekkości, nowoczesności. Co do róż wiele zależy od odmiany jedne są dla nowicjuszy jak znalazł, innym trzeba poświęcić więcej uwagi. Róże też świetnie wyglądają z trawami
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
adom1206 14:05, 18 cze 2013

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
Gosiu ja również wpadłam się przywitać i będę podglądać .
____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
gusiarz 19:33, 18 cze 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Gosiu - kuknij do Finki - tu znalazłam troszkę kamieni
Ogród Finki

____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies