Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » No i masz misz-masz

Pokaż wątki Pokaż posty

No i masz misz-masz

Gosiek 22:12, 18 cze 2013


Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 54
gusiarz napisał(a)
Gosiu - kuknij do Finki - tu znalazłam troszkę kamieni
Ogród Finki


Dzięki Aga, faktycznie skoro mam już ten skalniak to niech zostanie a roślinami mogę tam wiele zdziałać, żeby utworzyć większe plamy, a nie taką pstrokaciznę >
Już znalazłam tam kilka pomysłów dla siebie, jeszcze raz wielkie dzięki, a slangu ogrodnika się powoli uczę
____________________
Gosia No i masz misz masz
Gosiek 23:26, 18 cze 2013


Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 54
adom1206 napisał(a)
Gosiu ja również wpadłam się przywitać i będę podglądać .


Aga Miło Cię gościć u siebie, wpadaj jak najczęściej ze swoijm uwagami i pomysłami... mile widziane ;.
____________________
Gosia No i masz misz masz
Evchen 23:53, 18 cze 2013


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Gosiu, myślałam o Twoim skalniaku Jeśli dążysz do nowoczesnego ogrodu musisz nadać mu regularny kształt. Zrób np. prostokątną rabatę i podziel na mniejsze kwadratowe kwatery. część wysyp kamieniami i w jednym z kwadratów (niekoniecznie centralnym) posadź jedną roślinkę, która nada rytm kolorystyczny lub kształt pozostałym (chodzi mi o kolor - np. bordo, cytrynowy, a kształt - np. bukszpan przycinany w kwadrat).

____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Gosiek 22:57, 19 cze 2013


Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 54
pagap napisał(a)
Witaj na forum, tytuł tego wątku doskonale pasuje do mojego ogrodu, ale może damy radę pozdr Aga

Hej Aga,
Dzięki za odwiedziny. Musimy dać radę skoro tylu ogrodników nas wspiera
____________________
Gosia No i masz misz masz
renatamama3 08:37, 20 cze 2013


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Witam krajankę ,z jakiej okolicy jesteś? też mam skarpę .
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Gosiek 18:26, 20 cze 2013


Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 54
[img]http://[/img]
Evchen napisał(a)
Gosiu, myślałam o Twoim skalniaku Jeśli dążysz do nowoczesnego ogrodu musisz nadać zmu regularny kształt. Zrób np. prostokątną rabatę i podziel na mniejsze kwadratowe kwatery. część wysyp kamieniami i w jednym z kwadratów (niekoniecznie centralnym) posadź jedną roślinkę, która nada rytm kolorystyczny lub kształt pozostałym (chodzi mi o kolor - np. bordo, cytrynowy, a kształt - np. bukszpan przycinany w kwadrat).


Witaj Evchen, dziękuję Ci , że pomyślałaś nad moim skalniakiem. Pomysł wydaje mi się ciekawy, ale może być ciężki do wdrożenia, bo cały skalniak jest długi na jakieś 25 m przedzilelony schodkami i na domiar złego skarpa ma kształt łuku, trochę ciężko z tego zrobić prostokąt, żeby docelowo podzielić na kwatery o kształcie kwadratu.ale jakoś będę chciała póJść w rytm kierunku. Zajrzałam też do FINKI (dzięki Aga),tam jest skalniak, ktory przynajmiej kształtem przypomina mój, a u niej wyglada całkiem fajnie. Plan mam taki, że najpierw biorę się za rabaty pozostałe ( zobaczę jakie mi rośliny zostaną ) a najgorsze na koniec.

?..i pierwszy skulkowany bukszpanik

____________________
Gosia No i masz misz masz
Gosiek 18:29, 20 cze 2013


Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 54
renatamama3 napisał(a)
Witam krajankę ,z jakiej okolicy jesteś? też mam skarpę .

Witaj Renia, jak skarpy, to kierunek Zakopane, a Ty?
____________________
Gosia No i masz misz masz
gusiarz 19:07, 20 cze 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Gratuluję kulkowania - super Ci wyszło
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
gusiarz 19:12, 20 cze 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Zajrzyj koniecznie do Anity - Zielone płuca czarnego Śląska - świetne nasadzenia z poszczególnych grup roślin np. zakątek z anabelkami (to hortensje) plus czosnki, lawenda - coś pięknego!! I też są różnice wysokości terenu na działce. Anita poradziła sobie z tym świetnie
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Gosiek 19:21, 20 cze 2013


Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 54
gusiarz napisał(a)
Zajrzyj koniecznie do Anity - Zielone płuca czarnego Śląska - świetne nasadzenia z poszczególnych grup roślin np. zakątek z anabelkami (to hortensje) plus czosnki, lawenda - coś pięknego!! I też są różnice wysokości terenu na działce. Anita poradziła sobie z tym świetnie

Dzięki Aga wielkieeeee, zaraz tam zaglądam. Wszystkie swoje buksiki tak potraktowalam w liczbie 4
____________________
Gosia No i masz misz masz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies