Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Starorzecze na górce

Pokaż wątki Pokaż posty

Starorzecze na górce

tengel27 16:36, 30 lip 2013


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
agatanowa napisał(a)


Dawid, nie masz za co przepraszać, odpowiadasz, kiedy możesz i dzięki, chwała Ci za to. Twój wpis jest bardzo fajny Znaczy, że lilie nie są trudnymi roślinami, albo... żeś farciarz i masz akurat ziemię taką, jaką lubią, więc nic nie musisz kombinować Pozdrawiam.


W mojej ziemi rosną cegły A dokładniej mówiąc po całym ogrodzie pochowane są stare fundamenty poniemieckich budynków. Wykopuję je zawsze. Może faktycznie cebulom wśród nich dobrze, ale z fartem to nie zawsze. W tym roku 3 lub 4 odmiany muszę przesadzić, bo za bardzo krzewiszcza je zasłoniły.
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
agatanowa 01:01, 31 lip 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
BarbaraM napisał(a)
Agatko,ziemia uczy pokory.Trzeba się nad nią pochylać
Sama rozumiem co to znaczy praca na ugorze.
Zaczynałam od zera.


Tak, Basiu. I cierpliwości. I umiejętności czekania. I że nic, co wartościowe nie przychodzi łatwo.
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 01:05, 31 lip 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
TheMagda napisał(a)
Agatko dzięki za pomoc. Pisze u Cb aby Lukiemu wątku nie brudzić. A Ty widze też w temacie żywopłotowym. Mnie też pasowałaby taka właśnie kostka tujowa. Tylko jestem ciekawa ile ona będzie zabierać miejsca ood siatki. Bo od siatki tez się chyba coś trzeba odsunąć.


Ja sadziłąm prawie w płocie, tj. ok. 15-20 cm od przęsła. Z autopsji wiem, że u teściów ok. 8-10-letni żywopłot z brabanta cięty w prostokąt zajmuje ok. 35-40 cm szerokości (oni sadzili na pewno nie dalej niż ja od siatki). Ale tną systematycznie.
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 01:08, 31 lip 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
tengel27 napisał(a)


W mojej ziemi rosną cegły A dokładniej mówiąc po całym ogrodzie pochowane są stare fundamenty poniemieckich budynków. Wykopuję je zawsze. Może faktycznie cebulom wśród nich dobrze, ale z fartem to nie zawsze. W tym roku 3 lub 4 odmiany muszę przesadzić, bo za bardzo krzewiszcza je zasłoniły.


A to cegłę możesz wykorzystać na ścieżkę rustykalną Może ta cegła na przepuszczalność gleby wpływa i lilie sobie to chwalą

Co za krzewiszcza lilie Ci zasłoniły, Dawid?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
tengel27 06:46, 31 lip 2013


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
agatanowa napisał(a)


A to cegłę możesz wykorzystać na ścieżkę rustykalną Może ta cegła na przepuszczalność gleby wpływa i lilie sobie to chwalą

Co za krzewiszcza lilie Ci zasłoniły, Dawid?


Za małe te cegiełki, bo zazwyczaj w kawałkach niestety. A krzewiszcza... jasminowiec się za mocno rozrósł i nakrywa je z góry, a niby go wiosną mocno obciąłem....
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
BarbaraM 07:24, 31 lip 2013


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 3701
agatanowa napisał(a)


Tak, Basiu. I cierpliwości. I umiejętności czekania. I że nic, co wartościowe nie przychodzi łatwo.



Agatko!...
____________________
ogród ogrodniczki *** ogród ogrodniczki II
IzaK 16:41, 31 lip 2013


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
Hej Agato Przyszłam się przywitać i pogratulować dotychczasowych prac... aczkolwiek "przejść" z wykonawcami nie zazdroszczę... Wszystko zaczyna nabierać kształtów, robi się pięknie... Urzekła mnie Twoja rabata"mydło i powidło" ... taka wiejska, sielska, anielska

Może w końcu i ja odważę się by coś zacząć robić u siebie... Póki co siedzę na Ogrodowisku, oglądam, zapisuję i brzydko to zabrzmi ale zazdroszczę jakoś chyba kopa mi brakuje by zacząć...
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
agatanowa 16:55, 31 lip 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
IzaK, bardzo dziękuję, że wpadłaś do mnie. Bardzo mi miło z tyt. pochwał. Choć przede mną jeszcze długa, kręta, wyboista droga.

Ja mogę powiedzić tylko we własnym imieniu, czego mi brakuje: odwagi i cierpliwości, aby kupić, posadzić, obserwować, czekać, czekać Ale jak się posadzi, to kiedyś ten efekt w końcu będzie, może inny niż zakladany, ale zawsze Może lepszy Najgorzej, jesli nic się nie robi, wtedy tylko chwast urośnie.

Zachęcam do podjęcia kroków. (Ja teraz chyba porwę się z motyką na słońce, tj. kupię ze 2-3 róże pnące. A może więcej...?)

Aha, ja do zapisków mam specjalnego excela, już 70 MB
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Luki 17:44, 31 lip 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
70MB zapisków. Ho ho troszki sporo
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
agatanowa 18:16, 31 lip 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Luki napisał(a)
70MB zapisków. Ho ho troszki sporo


zapiski podparte fotodokumentacją
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies