Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Starorzecze na górce

Pokaż wątki Pokaż posty

Starorzecze na górce

Ensata 18:04, 09 cze 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Piękna szałwia, tniesz ją?
____________________
W kolorze blue
agatanowa 19:34, 09 cze 2015


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
mam 2-gi sezon, w ubieglym nie cielam, a ciąć?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
inag 19:44, 09 cze 2015


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Cześć!
Wzdycham właśnie do Twojej szałwi... Oglądam ją już dziesiąty raz! Też taką chcę!!! Wiesz może jaka to odmiana? Nie caradonna przypadkiem?
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 19:46, 09 cze 2015


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Kurcze, ale masz to wszystko ładne! Super zgrane kolorystycznie Bomba po prostu! Dalej się gapię...
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
monteverde 19:58, 09 cze 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Agatko obejrzałam zaległości i stwierdzam że ogród bardzo wypiekniał i nabrał swoistego klimatu, połączenia roślin bardzo gustowne i trafne, a najfajniej wyszedł "słodziak" na jaki powojnik się zdecydowałaś? pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Rench 21:04, 09 cze 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Kurcze,ale masz ładne rabatki,takie dojrzałe Taką sama szałwię też mam,ale ją rozdarłam na drobne i nie ma efektu na razie.

Piękna Souvenir du docteur Jamain,już tak kwitnie ?
Ja mam 2,ale młodzaki do kwitnienia,jak do nieba

____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
agatanowa 22:31, 09 cze 2015


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
inag napisał(a)
Cześć!
Wzdycham właśnie do Twojej szałwi... Oglądam ją już dziesiąty raz! Też taką chcę!!! Wiesz może jaka to odmiana? Nie caradonna przypadkiem?


Ilona, oczywiście, że trafiłaś, to szałwia omszona Caradona - Salvia nemorosa Carradona; faktycznie bardzo udana, mam dopiero drugi rok, zima była łagodna, więc nie wiem, czy będzie się sprawdzać długodystansowo
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 22:35, 09 cze 2015


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
monteverde napisał(a)
Agatko obejrzałam zaległości i stwierdzam że ogród bardzo wypiekniał i nabrał swoistego klimatu, połączenia roślin bardzo gustowne i trafne, a najfajniej wyszedł "słodziak" na jaki powojnik się zdecydowałaś? pozdrówka


Aniu-monte, bardzo Ci dziękuję, w szczególności za "słodziaka"

na powojnika jeszcze się nie zdecydowałam, dojrzewam, może jakąś wysoką nowość znajdę (bo wielkość i czas kwitnienia są kluczowe), u mnie proces decyzyjny czasami trwa np. wierzbę płaczącą sadzę już 3-ci rok, a byłaby już całkiem pokaźna, może nawet już by warkocze na wiatr puszczała, gdybym od razu poszła za ciosem
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 22:40, 09 cze 2015


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Rench napisał(a)
Kurcze,ale masz ładne rabatki,takie dojrzałe Taką sama szałwię też mam,ale ją rozdarłam na drobne i nie ma efektu na razie.


dojrzałe - złudzenie, większość roślina sadzona w ubiegłym roku; nie przepadam za rabatami, gdzie zamiast roślin króluje kora czy żwir i stąd tendencja do szybkiego efektu, niestety rosliny szybko zaczynją się rozpychać, zasłaniać, wypierać


Rench napisał(a)
Piękna Souvenir du docteur Jamain,już tak kwitnie ?
Ja mam 2,ale młodzaki do kwitnienia,jak do nieba



Może dlatego, że w ubiegłym roku kwitła tylko dwoma czy trzema kwiatkami i nabrała sił na ten sezon, a zima łagodna była, to jej nie skatowała? Jeszcze dużo ma pąków na górnych pędach, bo cięłam wiosną (zresztą prawie wszystko, bo chcę, żeby krzaki kopki były)
Souvenir ma kwiaty ciekawie ułożone, bo liczne i wzdłuż pędu jak na talerzu wyłożone, chyba u mnie za dużo słońca ma, bo wybarwienie zbyt czerwone, tylko z parę kwiatów takich, jak na zdjęciu jeden, taki fioletowo-burgundowy - czyli oczekiwany
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 23:56, 09 cze 2015


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
kasia_w napisał(a)
...Niedźwiedź z piaskowca- brzmi intrygująco...


niedzwiadek obiecany - i co fajny, no nie? pomimo że "łapka odpadła temu misiu"


____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies