Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Lawenda - Lavandula

Pokaż wątki Pokaż posty

Lawenda - Lavandula

Madzenka 19:07, 12 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Są np viva
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Matka 19:11, 12 wrz 2014


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
A czy teraz mogę pannę lawendę podzielić?
____________________
U Matki
brzydula 22:24, 24 wrz 2014

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
bardzo proszę o rade, lawendę sadzic teraz jesienią czy poczekać do wiosny??? chciałabym uniknąć okrywania z jednocześnie zależy ni na bujnej lawendzie..
toby 00:32, 26 wrz 2014


Dołączył: 12 paź 2012
Posty: 74
Bogda napisał(a)
A czy teraz mogę pannę lawendę podzielić?

Coś się tak uparła na to dzielenie? ...Sam nie wiem jak można podzielić lawendę skoro ona ma jeden korzeń wiązkowy i rzadkością jest że w ogóle przeżyje taki zabieg. Albo przysypujemy gałązki tzw. robimy odkłady albo robimy sadzonki z cięcia po pierwszym kwitnieniu w czerwcu. To nie hosta, którą można dzielić szpadlem jak popadnie.

brzydula napisał(a)
bardzo proszę o rade, lawendę sadzic teraz jesienią czy poczekać do wiosny??? chciałabym uniknąć okrywania z jednocześnie zależy ni na bujnej lawendzie..

Jeśli wsadzisz ją teraz to na wiosnę uzyskasz już bardziej okazałe bujne sadzonki ale należałoby ją okryć, czego chcesz uniknąć. Jeśli posadzisz na wiosnę to sadzonki dopiero zaczną zwiększać swoją objętość bo na sprzedaz zwykle idą roczne rośliny. Coś za coś... bezpieczniej będzie spróbować na wiosnę, lawenda jesli ma dobre warunki potrafi zachwycić w jeden sezon, a na bujne rośliny naprawę nie będziesz musiała długo czekać.
____________________
martika 11:39, 26 wrz 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Ja swoją pierwszą lawendę sadziłam na jesien i pięknie przezimowała, a w tym roku jest juz ogromna. Teraz tez sadzę w innym miejscu i tez liczę na efekty
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
11:47, 26 wrz 2014
Czym okrywacie lawendę?
martika 12:25, 26 wrz 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Ja niczym, nic jej nie było po zimie.
Tej, ktora posadze na dniach tez nie bede okrywac.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Pwl 18:04, 26 wrz 2014


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Ja też nie okrywam, rośnie przy południowej ścianie domu i daje sobie radę ✌
____________________
paweł
15:27, 29 paź 2014
nie bardszo wiem co sie mojej stało...odmiana blue scent pomimo tego ze był dzisiaj przymrozek zapomniała sie uspić i wyglada tak ... licze ze nie przemarznie bo to nowe sadzonki z wiosny.
Gardenarium 19:22, 29 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bogda napisał(a)
A czy teraz mogę pannę lawendę podzielić?


Nie, lawendy się nie dzieli, tylko sadzonkuje lub wysiewa z nasion. No chyba że jakimś cudem się poukorzeniała obok głównego pędu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies