Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja codzienność - ogród Oli

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja codzienność - ogród Oli

leon60 17:47, 17 sty 2016


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
polinka napisał(a)


To teraz jeszcze napisz, że wszystko ładnie Ci rośnie

wiesz nie narzekam warzywa się udają

Jak byłam dzieckiem mieliśmy duży warzywnik na drugiej działce gdzie częściowo jest zalesione. Mama nigdy nie sadziła niczego z żadnymi zasadami, warzyw była moc dla nas i sąsiadów , kiedyś do tego wrócę a póki co na szybko pod nosem mam swoje cztery skrzynki
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
polinka 17:51, 17 sty 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
leon60 napisał(a)

wiesz nie narzekam warzywa się udają

Jak byłam dzieckiem mieliśmy duży warzywnik na drugiej działce gdzie częściowo jest zalesione. Mama nigdy nie sadziła niczego z żadnymi zasadami, warzyw była moc dla nas i sąsiadów , kiedyś do tego wrócę a póki co na szybko pod nosem mam swoje cztery skrzynki


U nas było podobnie...
Życia nie będę sobie utrudniać
Dzięki!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Danucha 18:56, 17 sty 2016


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Olu widzę u Ciebie dużo pięknych traw, i nie tylko. Możesz polecić trawkę, jasną, cienką, do 60 cm, nie pokładającą się?. Masz jakąś sprawdzoną?. Czy stipa już tak ma, że się pokłada, czy może zależy od pielęgnacji?, gatunku?. Pozdrawiam
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Kuba 19:19, 17 sty 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Danucha napisał(a)
Olu widzę u Ciebie dużo pięknych traw, i nie tylko. Możesz polecić trawkę, jasną, cienką, do 60 cm, nie pokładającą się?. Masz jakąś sprawdzoną?. Czy stipa już tak ma, że się pokłada, czy może zależy od pielęgnacji?, gatunku?. Pozdrawiam


u mnie stipa która rośnie w cieniu się pokłada, a ta w słońcu piękna, na baczność
też jestem ciekawa co Ola odpowie
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
leon60 19:19, 17 sty 2016


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Danucha napisał(a)
Olu widzę u Ciebie dużo pięknych traw, i nie tylko. Możesz polecić trawkę, jasną, cienką, do 60 cm, nie pokładającą się?. Masz jakąś sprawdzoną?. Czy stipa już tak ma, że się pokłada, czy może zależy od pielęgnacji?, gatunku?. Pozdrawiam

Danusiu tutaj podawałam swoją listę traw http://www.ogrodowisko.pl/watek/3458-moja-codziennosc-ogrod-oli?page=1176 ale wśród nich takiej to chyba nie mam. Cieniutka jasna np. Amazon Mist fajna ale to taka peruka max 30cm wysokości. Zobacz seslerię jesienną może Ci się spodoba, w czasie kwitnienia ok 50cm. Co do stipy to leżała u mnie na bukszpanach sterczały jedynie kłosy.. u Gosi malkul natomiast pięknie stała ale nie wiem od czego to zalezy
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 19:20, 17 sty 2016


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Kuba napisał(a)


u mnie stipa która rośnie w cieniu się pokłada, a ta w słońcu piękna, na baczność
też jestem ciekawa co Ola odpowie

moja w słońcu na totalnej patelni pod murem
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Kuba 19:22, 17 sty 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
czyli to nie zależy od słońca...
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
nawigatorka 20:40, 17 sty 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
polinka napisał(a)


U nas było podobnie...
Życia nie będę sobie utrudniać
Dzięki!

Moi rodzice tez mieli wieeeelki warzywny ogrod i wiecie co -nieznosilam pracy w grodzie.jedyna fajna praca jaka pamietam to podlewanie flancy kapusty-wiadomo dzieci uwielbiaja bawic sie w wodzie a wtedy to bylo na legalu.motywatorem wszystkiego byl tata.a teraz taty brak a mama sie mnie radzi co i jak choć moje doswiadczenie znacznie mniejsze.i jak tata dawniej susze namietnie majeranek...
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Borbetka 20:57, 17 sty 2016


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Ależ masz listę traw! Do podziwiania.
____________________
borówcowy wizytowka
leon60 20:59, 17 sty 2016


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
nawigatorka napisał(a)

Moi rodzice tez mieli wieeeelki warzywny ogrod i wiecie co -nieznosilam pracy w grodzie.jedyna fajna praca jaka pamietam to podlewanie flancy kapusty-wiadomo dzieci uwielbiaja bawic sie w wodzie a wtedy to bylo na legalu.motywatorem wszystkiego byl tata.a teraztsty brak a mama sie mnie radzi co i jak choć moje doswiadczenie znacznie mniejsze.i jak tata dawniej susze namietnie majeranek...

fajne są takie wspomnienia
ja wręcz przeciwnie uwielbiałam prace w ogrodzie i warzywniku, wodę do podlewania nosiłam z rzeki bo było bliżej jak z domu i całe popołudnia spędzałam z motyczką zostało mi
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies