Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja codzienność - ogród Oli

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja codzienność - ogród Oli

asiak 21:40, 09 sie 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Ola, oniemiałam, jak zobaczyłam Twoją wizytówkę
Przepiękny ogród
Witam Cię serdecznie i zapraszam w moje skromne progi
____________________
AsiaDziałeczka Asi
bbb 22:33, 09 sie 2016

Dołączył: 15 maj 2016
Posty: 14
A ja powiem tylko łaaaał jak można mieć tak nieziemsko katalogowo? Po prostu super
Donia72 23:49, 09 sie 2016


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Olka, u mnie na razie oznak życia turkuci nie widzę, ale za to krety mi sie zadomowiły
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Iggia 08:07, 10 sie 2016


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
leon60 napisał(a)

Kiedyś nie miałam turkuci i to były piękne czasy do póki sąsiad nie nawiózł ziemi na podwyższenie terenu...

Szczególnie narażone są młode rośliny z małym systemem korzeniowym jak podgryzie to kaput. Zeszłej wiosny załatwiły mi z 20 sadzonej s.jesiennej....
Warzywa w gruncie poza cebulą praktycznie nie rosły wszystko schło albo było wciągane pod ziemię... teraz w skrzyniach mam spokój. Jak zauważysz bij dziada a jak pojawią się korytarze na powierzchni ziemi i dziurki wielkości 1cm to znak, że buszuje. Weź konewkę z wodą dodaj odrobinę oleju lub płynu do naczyń i wlej w kanał po chwili powinien wyjść na powierzchnię i wyzionąć ducha

Tylko trzeba dobrze pilnować przy wlewaniu płynu/oleju żeby porządnie zalać tunelik i okolice i potem jak wyjdzie od razu bić dziada. Bo inaczej zakopie się spowrotem i będzie szkody robił. Mi w tym roku turkuć wszamał całe dwa rzędy wykiełkowanej szparagówki - także pilnować i tłuc ile się da
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
Iggia 08:08, 10 sie 2016


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
A tak w ogóle Ola - cudnie, cudnie i jeszcze raz cudnie Kocham trawy a Twoje wymiatają
I tak dzisiaj zauważyłam, że mamy takie same balustrady przy oknach na górze
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
malkul 09:04, 10 sie 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
leon60 napisał(a)




Iście to zjawiskowe!
ta najbardziej zwisła trawa to tez rozplenica?
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Luki 13:10, 10 sie 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ja to z zapłonem starego malucha przychodzę i w sumie to nei wiem co powiedzieć bo słownik w głowie mi się zamknął, chyba czas zainwestować w słownik wyrazó bliskoznacznych pięknie po prostu.
Z pytankiem przychodzę co ile masz posadzoną tą molinie od tego Karla, tylko nie Lagerfelda, a tego Forestera bo muszę miejsce w podjeździe zaplanować na przyszłość.
U mnie jej nie będzie bo w grupie ma efekt, ale za płotem przed domem powinna się sprawdzić idealnie... przekonałem się u malkul, że zadbane są bardzo ładne bo widziałem w zieleni miejskiej podsuszone i już zrezygnowany byłem
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
malkul 13:12, 10 sie 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Łukasz mogłeś gadac to bysmy ci udziabali od razu! wołaj to dam
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Pszczelarnia 13:25, 10 sie 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ola, potrzebuje wysyłkowo kupić molinię 'Transparent', znasz jakieś e-sklepy godne uwagi (PW)?

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ren133 14:15, 10 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
leon60 napisał(a)



Olu
Jaka trawa Ci tu kwitnie?

____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies