Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja codzienność - ogród Oli

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja codzienność - ogród Oli

Makao_J 14:36, 10 sie 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
leon60 napisał(a)

Kiedyś nie miałam turkuci i to były piękne czasy do póki sąsiad nie nawiózł ziemi na podwyższenie terenu...

Szczególnie narażone są młode rośliny z małym systemem korzeniowym jak podgryzie to kaput. Zeszłej wiosny załatwiły mi z 20 sadzonej s.jesiennej....
Warzywa w gruncie poza cebulą praktycznie nie rosły wszystko schło albo było wciągane pod ziemię... teraz w skrzyniach mam spokój. Jak zauważysz bij dziada a jak pojawią się korytarze na powierzchni ziemi i dziurki wielkości 1cm to znak, że buszuje. Weź konewkę z wodą dodaj odrobinę oleju lub płynu do naczyń i wlej w kanał po chwili powinien wyjść na powierzchnię i wyzionąć ducha

I do skrzyń z warzywami Ci nie wchodzi? Ja położyłam 2 rodzaje siatki - jak Ty - na kreta i elewacyjną.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
beata_m 14:56, 10 sie 2016


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
wiesz mój ogród pomału zaczynam kochać (co niektóre miejsca malutkie) i mnie zaczyna relaksować .... i myślę sobie co by się działo jakbym tak usiadła na trawniczku na środku ogrodu u Ciebie ?!?!?! a gdzie tam mojemu do Twojego!!! ehhhhhhhhhhh rozmarzyłam się fantastycznie!
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Pszczelarnia 15:02, 10 sie 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29259
ren133 napisał(a)


Olu
Jaka trawa Ci tu kwitnie?



Reniu
jam nie Ola ale powiem na szybko - sesleria jesienna.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kacha123 15:15, 10 sie 2016


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Olu, zjawiskowo! Klasa świata! Maja by u Ciebie zaniemówiła! A przed telewizorami ludzie by z kapci wyskoczyli!
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
leon60 20:46, 10 sie 2016


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
asiak napisał(a)
Ola, oniemiałam, jak zobaczyłam Twoją wizytówkę
Przepiękny ogród
Witam Cię serdecznie i zapraszam w moje skromne progi

wizytówka troszkę nieaktualna ale dziękuję
wdepnę w wolnym czasie
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 20:46, 10 sie 2016


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
bbb napisał(a)
A ja powiem tylko łaaaał jak można mieć tak nieziemsko katalogowo? Po prostu super

do katalogowego wyglądu jeszcze troszkę brakuje ale dziękuję serdecznie, staram się
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 20:46, 10 sie 2016


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Donia72 napisał(a)
Olka, u mnie na razie oznak życia turkuci nie widzę, ale za to krety mi sie zadomowiły

o masz.. jak nie urok to ....
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 20:47, 10 sie 2016


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Iggia napisał(a)

Tylko trzeba dobrze pilnować przy wlewaniu płynu/oleju żeby porządnie zalać tunelik i okolice i potem jak wyjdzie od razu bić dziada. Bo inaczej zakopie się spowrotem i będzie szkody robił. Mi w tym roku turkuć wszamał całe dwa rzędy wykiełkowanej szparagówki - także pilnować i tłuc ile się da

Turkuć zalany w tunelu nawet małą ilością wody z olejem wychodzi na powierzchnię i sam pada wybiłam w ten sposób już setki sztuk same wychodzą na powierzchnię najczęściej wieczorami wtedy należy zadreptać dziada
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 20:47, 10 sie 2016


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Iggia napisał(a)
A tak w ogóle Ola - cudnie, cudnie i jeszcze raz cudnie Kocham trawy a Twoje wymiatają
I tak dzisiaj zauważyłam, że mamy takie same balustrady przy oknach na górze

dziękuję sąsiadko trawy także kocham
a barierki bardzo popularne
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 20:47, 10 sie 2016


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
malkul napisał(a)



Iście to zjawiskowe!
ta najbardziej zwisła trawa to tez rozplenica?

królowo traw dziękuję !
wszystkie kupowane jako rozplenice Moudry ale najwyraźniej nie wszystkie nimi są
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies