Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Loczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Loczka

Lukasz2013 20:10, 06 wrz 2014


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
malgorzata_szewczyk napisał(a)


Ja mam hebe kilka lat i zimuje pod przykryciem z gałązek i śniegu


Tak też chciałem zrobić.
Lukasz2013 22:01, 06 wrz 2014


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
To będzie moja kolejna metamorfoza. Róże mi się znudziły w tym miejscu trzeba je gdzieś przesadzić a na rabatkę nie mam jeszcze pomysłu. Proszę o propozycje?


Mala_Mi 23:07, 06 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Rubrum nie przeżyje nawet pod okryciem..
Hebe ma szansę.. ale nie na odsłoniętej rabacie.. chyba, że zimy będą takie jak 2 ostatnie.. mam hebe bez okrywania od 6 lat.. ale ostałą sie jedna z wielu..
Kostrzewa.. zarośnie hebe i da jej okrycie... na kostrzewę trzeba przyjąć 30cm minimum... patrząc po kostce to ma 15 cm.
Co to za żurawka taka pomarańczowa.. piękna... też takie chcę
Z rabatką nie pomogę, bo trzeba widzieć resztę ogrodu, aby wszytko grało.. nie da sie wyrywkowo.. to tak jak dobrać buty.. ale do czego te buty??
Niestety z braku czasu zaglądam chaotycznie i bez wgryzania sie do początków ..sorki...
Może jednak te róże tylko jakoś uporządkowane... i coś pomiędzy, albo na bokach?? By zlikwidować chaos.. I kto to pisze... ja człowiek (chociaz kobieta!!!) przedstawiciel chaosu
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Lukasz2013 23:31, 06 wrz 2014


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Mala_Mi napisał(a)
Rubrum nie przeżyje nawet pod okryciem..
Hebe ma szansę.. ale nie na odsłoniętej rabacie.. chyba, że zimy będą takie jak 2 ostatnie.. mam hebe bez okrywania od 6 lat.. ale ostałą sie jedna z wielu..
Kostrzewa.. zarośnie hebe i da jej okrycie... na kostrzewę trzeba przyjąć 30cm minimum... patrząc po kostce to ma 15 cm.
Co to za żurawka taka pomarańczowa.. piękna... też takie chcę
Z rabatką nie pomogę, bo trzeba widzieć resztę ogrodu, aby wszytko grało.. nie da sie wyrywkowo.. to tak jak dobrać buty.. ale do czego te buty??
Niestety z braku czasu zaglądam chaotycznie i bez wgryzania sie do początków ..sorki...
Może jednak te róże tylko jakoś uporządkowane... i coś pomiędzy, albo na bokach?? By zlikwidować chaos.. I kto to pisze... ja człowiek (chociaz kobieta!!!) przedstawiciel chaosu


Dzięki za porady. Rabatkę zawsze mogę powiększyć wyciągając kilka kostek jak będzie trzeba. Żurawka hmm nie pamiętam nazwy dzisiaj zakupiona. Ogród niby nowoczesny ale nie do końca. Wklejam mały skrót dla Ciebie:







babka 23:58, 06 wrz 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Ładnie tu u Ciebie ! Nowa rabatka z brzózką pierwsza klasa a efekt prawdziwy będzie kiedy żurawki pięknie się rozrosną ! Widzę, że pomyły masz fantastyczne.
A powiedz czym masz obrośniętą pergolę? Na wiosnę będziemy też podobną stawiać i szukam właśnie inspiracji
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Lukasz2013 00:05, 07 wrz 2014


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
babka napisał(a)
Ładnie tu u Ciebie ! Nowa rabatka z brzózką pierwsza klasa a efekt prawdziwy będzie kiedy żurawki pięknie się rozrosną ! Widzę, że pomyły masz fantastyczne.
A powiedz czym masz obrośniętą pergolę? Na wiosnę będziemy też podobną stawiać i szukam właśnie inspiracji


Winogrona kilka gatunków, mają 3 lata i pięknie rosną.
BarbaraM 07:09, 07 wrz 2014


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 3701
Lukasz2013 napisał(a)









Wpadłam do ciebie z rewizytą
Bardzo sympatycznie u ciebie.
Szczególnie ujęło mnie twoje podejście i "dusza artystyczna".
Nieczęste to u mężczyzn ale cieszę się że są i tacy.
Bardzo mi się podoba to miejsce.Jest takie przytulne.Aż miło spojrzeć.
____________________
ogród ogrodniczki *** ogród ogrodniczki II
Karol99 08:34, 07 wrz 2014


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Super metamorfoza z tą brzozą
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
BusyBee 10:19, 07 wrz 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Też wpadam z rewizytą

Bardzo klimatyczny tarasik Ci wyszedł- takie lubię najbardziej- można mieć trochę cienie latem...Kawka to sama przyjemność...
I podziwiam, że tak zieloniutko i porządeczek na rabatach

Pozdrowionka zostawiam

Edit: pokaż swego ambrowca- ciekawa jestem jak teraz wygląda
____________________
U BusyBee w ogródku...
Ewa777 13:45, 07 wrz 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Też chcę zobaczyć jak Twój ambrowiec teraz wygląda
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies