Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

zbigniew_gazda 09:41, 10 sie 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11160
Berberysy Bagatelle



Trawkę pasiastą . Nie było opisu ale może to Treasure Island?




Jako tło przed ścianą myślę po lewej stronie posadzić zebrinusy a po prawej
Tuje Aurea Nana. Przed bobo będą żurawki no i jeżówki gdzieś koniecznie. Red Baron też są do zagospodarowania. Niech to się rozrasta. Jak coś będzie nie tak to łopata wisi na haku i czeka.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Kasya 09:49, 10 sie 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41853
No... Jest ładnie i będzie jeszcze ładniej jak się Roslinki rozrosna
A co najważniejsze, rabatka wyglada na bezobslugową
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
zbigniew_gazda 09:58, 10 sie 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11160
Kasya napisał(a)
No... Jest ładnie i będzie jeszcze ładniej jak się Roslinki rozrosna
A co najważniejsze, rabatka wyglada na bezobslugową


Kasiu ale trafiłaś w dziesiątkę. Ma być bezobsługowa ze względu na wiek ogrodnika ha ha ha. Pozdrawiam i do Ciebie lecę.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
10:28, 10 sie 2014
Hej, ho Zbyszku!
Czekałam, na dalsze porcje zdjęć, ale widzę że już chyba mogę
Na początek, naturalnie Babci Krysi życzę tego samego co Dziadkowi i Rodzicom... i wszystkim z Ogrodowiska, którzy fotki z małym Słoneczkiem podziwiają, też

Wiem jak nowa rabata cieszy, bo sama taką mam, wiesz, ta mini, przy której też mi doradzałeś,jeszcze nie skończona, jak Twoja, ale ogólny zarys już jest
A teraz muszę poczekać, aż Twoja się rozrośnie (dla mnie to chyba dobrze ), trawki i hortensje, to mój ulubiony duet.
Trawki Hakone - ładne egzemplarze masz, a ta bezimienna,zielona z jasnym paskiem to może turzyca Morrowa Ice Dance?, mam chyba identyczną.
I dobrze, że potrafisz z rozmachem sadzić, a potem czekasz "aż się rozrośnie",tej cechy mi brak.
Pozdrawiam i pogodnej niedzieli życzę i Tobie i Krysi
Milka 12:40, 11 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
I już jest, nowe ta hakone rośnie świetnie i szybko i daje super efekt; ta trawka NN, podobna do mojej turzycy szerokolistnej variegata, może to ona, ładna ale woli półcień, jest wtedy ładniejsza, słońce zbyt ją przypala...no i ja też przymierzam się do zakupu tych samych berberysów, ale chyba już we wrześniu, teraz u mnie taka susza, że kopanie koszmar...kiedyś, jak rośliny były małe, było wilgotno, teraz te wielkie drzewa wszystko wyciągają
zapowiada się cudowna rabata
p.s.
cały czas podziwiałam fioletową ketmię, a masz też białą, jak moja
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Karol99 15:21, 11 sie 2014


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Zbyszku, mam pytanie odnośnie hortensji bukietowej, jak się sprawuje? Mógłbyś pokazać jej aktualne zdjęcie? pozdrawiam.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
malgorzata_s... 16:38, 11 sie 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Rabata będzie superowa Nowe roślinki po twoich groźbach w przyszlym roku juz busz zrobią Przyszłam polukać na ketmię U mnie pączki dopiero male Pozdrowka Zbyszku
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
zbigniew_gazda 19:47, 11 sie 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11160
Iwonko myślę co by posadzić a potem do ogrodniczego i sadzenie. Jutro jak się ochłodzi (mam nadzieję) to jeszcze do rabatki coś dorzucę. Dziękujemy i pozdrawiamy również.

U mnie na tej rabatce Irenko dosyć mokro jest bo spad. Myślałem myślałem i chyba zdecyduje się na kostrzewę pod bobo a obok niej żurawka Lipstick. Jak obserwuje, to chyba najlepiej znosi upały.

Gosiu straszę rośliny łopatą to może się przestraszą. Ketmie już kończą pomalutku kwitnienie. Dziś było 33 stopnie w cieniu. Pozdrawiamy.

Karol pokazuję aktualne fotki.

Limelight (przed chwilą robione fotki a już 19.30 i szaro). Zobacz jakie duże kwiaty ma.





Odmiana karłowa Bobo. Hortensje pożenione z trawami- to jest to.



____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Karol99 19:59, 11 sie 2014


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Bardzo dziękuje, hortensje piękne.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
malgorzata_s... 14:57, 12 sie 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
U Was pięknie a u nas leje. Zimno nie ma ale co dzień deszcz Wszystko ma grzyba, hortki wiszą smętnie Cudne te Twoje hortensje oj cudne
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies