Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

Kasya 18:21, 05 sie 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41852
Zbyszku, czy dobrze pamietam ze masz piwonie drzewiaste ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
zbigniew_gazda 19:00, 05 sie 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11159
Kasiu bardzo dobrze pamiętasz. Mam na stanie jedną krzewiastą. Zobacz poniżej.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/35-nasz-przydomowy-ogrodek?page=622
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Kasya 19:37, 05 sie 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41852
No wlasnie, twoja pamietam ze pieknie kwitla
Moze moglbys mi cos dooradzic bo w maju dostalam w prezencie jeden krzaczek
i kiepsko wyglada tzn nie rosnie wcale...nie wiem co moge zrobic
Stanowisko dosc sloneczne, podsypana duzą ilościa ziemi ogrodowej z worka
Byla dobrze podlewana jak bylo sucho
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
zbigniew_gazda 22:00, 05 sie 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11159
Kasiu moja piwonia ma pewnie z 7 lat i na początku tez nie rosła rewelacyjnie. nie podsypywałem żadną ulepszoną ziemią. Wsadziłem tak aby korzenie były przykryte i podlewałem mocno na początku. Nie wiem co to znaczy ziemia ogrodowa z worka. Czy to taka kupiona w ogrodniczym? Jeżeli tak, to ona słabo przyjmuje wilgoć i mogą być problemy. Generalnie piwonie lubią ziemię raczej bardziej zwartą. Przyglądnij się dobrze jak to wygląda. Może należy zaryzykować i delikatnie ja wyciągnąć z ziemią w której są korzenie. Wybrać dołek i wymieszać z rdzenną ziemią jaką masz na rabatce. Wsadzić na nowo na głębokość na jakiej rosła w doniczce. Nasypać trochę ziemi, nalać wody az się zrobi błoto i nasypać znowu ziemi i dobrze ugnieść dookoła aby zrobiła się misa dookoła pędów (na wodę). Podlać jeszcze raz i poprosić roślinkę : proszę rosnąć. Pilnuj dłuższy czas aby miała wilgoć. Kluczowe znaczenie ma to, aby korzenie były szczelnie otoczone ziemią i nie było powietrza. Powodzenia Kasiu. Napisz za jakiś czas co wyszło z tego.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Kasya 22:21, 05 sie 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41852
Ziemia byla troche przemieszana z rodzimą a u mnie rodzima raczej gliniasta wiec powinno pasowac.
Starałam sie podlewac dobrze, ale balam sie tez zeby nie za duzo.
Ale skoro mowisz ze lubi wode to nie bede jej zalowac
Nie wiem czy nie szkoda jej ruszac jak juz siedzi w ziemi 3 miesiace ?
Bede po prostu podlewac dobrze i poczekam jeszcze cierpliwie
Moze po prostu musi sie ukorzenic

Ma kilka lisci i ze 2 paki na nowe przyrosty ale nie ruszaja chociaz wygladają na zywe
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
malgocha1960 22:28, 05 sie 2014


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Zbyszku ketmia zjawiskowa.Ja dostałam 2 lata temu sadzonkę z samosiejki,nie wiesz ile lat trzeba czekac na kwitnienie?
____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
agata19762 22:31, 05 sie 2014


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
zbigniew_gazda napisał(a)
Alinko to super. Warto zachodu przy ketmii chociaż na kilka dni jej kwitnienia.

Agatko stosowałem wrotycz profilaktycznie na opuchlaki a później jeszcze z 4 razy w połączeniu ze skrzypem i pokrzywą. Widzę że niektórzy przymrużają jedno oko ale to naprawdę działa i świetnie nawozi. Nic się nie marnuje. Pisałem o tym już kilka razy ale dla Ciebie powtórzę. Zbieram pół wiadra zielska i tnę go nożem na kawałki o dł. tak 5 cm. Wsypuję do wiadra i zalewam wodą. Stoi to na polu pod ogrodzeniem tydzień, półtora. Gumową rękawicą wybieram zielsko i rozsypuje po rabatkach. Gnojówkę rozcieńczam 1/3
i podlewam rośliny (ściągam sitko w konewce bo zatykają go resztki z zielska).
W tej chwili już na ten rok koniec z zasilaniem aby nowe przyrosty zdrewniały więc je nie podpędzam. Podlewam wszystko : Rh, hortensje, róże, piwonie i wszystko inne. Pewnie że możesz dać wrotycz z kwiatami (zaczyna kwitnąć bo do Matki Boskiej Zielnej bliziutko). Że gnojówka śmierdzi to fakt ale nie na tyle aby zaśmierdziało cały ogród.

Bożenko dzięki za odwiedziny i pozdrawiamy również.



Zbyszku zatem baaaaaaaaaaaaardzo dziękuję !!! za wykład na ten temat

wiedziałam, że czytałam u Ciebie o tym, tylko nie mogłam znaleźć...
co tam smrodek
pokrzywy robię kilka razy i też nieźle dają po nosie,
moi sąsiedzi też stosują takie eliksiry i są wyrozumiali

spokojnej nocki
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
zbigniew_gazda 22:40, 05 sie 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11159
Kasiu jak tak to nie ruszaj. Przed zimą liście opadną a łodygi zrobią się prawie suche. Na wiosnę wypuści nowe i bardzo wtedy uważaj na przymrozki.

Gosiu musi się trochę rozkrzewić ale ona ma przyrosty na rok tak z 30 cm. Myślę że w trzecim roku powinna mieć już kilka kwiatów. Cieszę się że Ci się podoba i pozdrawiam serdecznie.

Agatko nie ma sprawy a smrodek to na stówę nie dojdzie do sąsiadów. Aż tak źle to nie jest. Dobrej nocki.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Krys 09:53, 06 sie 2014


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
zbigniew_gazda napisał(a)


Wstawiłem u Ciebie fotki i wieczorem usunę.


Zbyszek pokaz jeszcze raz fotke wrotyczu tez go nie moge rozpoznac
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
zbigniew_gazda 10:38, 06 sie 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11159
Krys napisał(a)


Zbyszek pokaz jeszcze raz fotke wrotyczu tez go nie moge rozpoznac


Krysiu wstawione u Ciebie i daj znać że zobaczyłaś.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies