Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

mirkaka 22:29, 05 cze 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Azalie chyba tak jak Rh znoszą przesadzanie, tylko ja nie przygotowałam dobrego dołka dla niej i tak przez rok wegetowała dopiero tej wiosny poprawiłam jej dół i dałam tylko kwaśną ziemię.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
zbigniew_gazda 07:50, 06 cze 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
A ja zrobiłem tak jak radzi nasza Magja. Wybrałem dołki na głębokość 25 cm i średnicy 60. W taczce wymieszałem kwaśny torf do rododendronów z wybraną ziemią w proporcji 3/1. Podobno dodanie ziemi ogrodowej polepsza utrzymanie wilgoci.


Krzewuszka cudowna pokazuje piękno.




____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zbigniew_gazda 07:55, 06 cze 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177

Już niestety brak. Zjedzone.



____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
MirellaB 09:23, 06 cze 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Zbyszku szaszłyki następnym razem przesłać proszę do mnie szybką paczką celem sprawdzenia czy są tak dobre jak moje, bo wyglądają identycznie

Zbyszku azalie krótko kwitną? W przyszłym roku chcę kupić azalie japońską, taką piękną mają posadzoną w szkółce i takie same sprzedają. Myślałam, że z 2 tygodnie kwitnie?

Twoja rabata zapowiada się super
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
zbigniew_gazda 09:40, 06 cze 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Mirka już odpowiadam : szaszłyki składają się z cebuli, papryki (czerwona, zielona, żółta), pieczarki, mięsko drobiowe, kiełbaska no i patyczek.
Co do azalii to nie mam doświadczenia ale 2 tygodnie to murowane. Zależy gdzie sa posadzone. W pełnym słońcu kwitną krócej. Wydaje się że moje mają super miejsce co do oświetlenia. Dzięki i zobaczymy. W ogrodniczym na pewno stały z tydzień i to w pełnym słońcu, u mnie posadzone tydzień temu a jeszcze nie mają zamiaru pasować z kwitnieniem.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Milka 17:22, 06 cze 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Cudna krzewuszka, mamy taka sama, ale moja tne, moze zle, bo twoja wielka ale mi apetytu narobiles, ale w tym ukropie, to bym padła przy grilu
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 17:25, 06 cze 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
zbigniew_gazda napisał(a)
Mirka a to ta pięknisia w Twoim awatarku. Tak - masz rację. Posadziłem je w drugim planie niestety bo tam było miejsce. Przed nimi są róże które sadziłem 10-15 lat temu. To są zwykłe, takie jakie wtedy były dostępne. Pasowało by pozostałe wykopać, wrzucić do kompostownika, rabatkę przekopać i sadzić od nowa. Ryzykowne działanie bo żona by mnie mogła odesłać do Komańczy na odosobnienie i w celach resocjalizacji. Ale nie mówię nie. Tyle teraz pięknych odmian jest.

Nabyłem drogą kupna 2 azalie.



A przed chwilą kurier dostarczył paczuszkę

- miskant Morning Light - 2 szt (sprzedawca dorzucił 1 szt na szczęście)
- trawa włosowata różowa - 1 szt




Super zakupy i zmiany i dorodne rosliny, naprawde jest pieknie
Czyli znowu oboje z azaliami teraz szalejemy, nasze nie posadzone jeszcze, przesadzanie odpuszczamy, za goraco i padna.

Rozowej trawy nie znam, co za ona?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Rench 20:39, 06 cze 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Ale smakołyki serwujesz
Mój bordowy perukowiec ma żółte kwiatuszki.

Czyżby te kłaczki trawkowe ,też były od pana trawki ?
Czytałam,że dziewczyny się skarżyły że się zepsuł w jakości.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
zbigniew_gazda 20:48, 06 cze 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Irenko krzewuszką tnę po kwitnieniu. Wypuszcza nowe pędy i one kwitną na drugi rok. Podobnie jak forsycja. Grillowanie było 4 czerwca. Wnusia rzucała kwiatki Jezuskowi.

Skusiłem się na 2 azalie wielkokwiatowe ale kiedy one urosną?
Tu link do trawki różowej. W naszym klimacie chyba nie przetrwa zimy. Ale u Ciebie ?

http://www.hyzop.pl/pl/p/Trawa-wlosowata-rozowa-Muhlenbergia-capillaris/292

U nas gorąco niesamowite też. Dziś było 30 stopni. Nawet Bari skraca wycieczki do minimum. Pozdrawiamy.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zbigniew_gazda 20:53, 06 cze 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Renatko trawy kupiłem na all. Córcia uparła się na tę różową trawkę. Nigdzie indziej nie znalazłem dostawcy aby miał i różową i Morning Light. Kiepskie są ale posadzone i mam nadzieję że szybko nadrobią braki urody.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies