Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Madzenka 11:01, 15 cze 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
JoannA napisał(a)

Marzenko,
ten berberys to Golden Ring Nana.
Napisałam u siebie.


Zapisuję nazwę, bo widzę źe piekny kolor, zwarty pokrój, warto mieć takie kulki berberysowe
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 11:07, 15 cze 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Gabrysia_ napisał(a)
Na róże sie focham jak po ostrej zimie padły,mam jedną różę pnącą u siebie,niby pięknie i obficie kwitnie,ale ciągle łapie mszyce co mnie strasznie wnerwia,chyba wymienię ją na hortensje pnącą
U mnie nicienie słabo zadziałały,więcej nie zastosuję!
Buziam niedzielnie


Ja nie lubię pnących, nie umiałam sie nimi zajmować, jesli posadzisz przy ścianie, bedzie nieprzewiewne miejsce, bedą mszyce. Chyba że miałabyś jakąś gpfajną konstrukcje ...ale pnące niesty zwykle nie powtarzaja kwitnienia. Gdybym sie miala skusić na pnącą to chyba byłaby Eden Rose.
Spróbuj z piekną austinką posadzoaną jako soliter lub z tantau, kordes. Owszem szyce pojawiają się wiosną ale po jednorazowym oprysku mam spokój. Zimą byl oprysk promanalem i widzę, źe nie am problemu z mszycami w tym roku.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 11:08, 15 cze 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ania ja też szczerzę zęby, bo slońce świeci
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
zbigniew_gazda 11:34, 15 cze 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Nie oglądałem meczu bo był późno. Ale 2 wcześniejsze tak. Kostaryka spuściła manto Urugwajowi. Ciekawie się zapowiada. Same niespodzianki. Nasi też tam powinni być ale wszyscy się na nich uwzięli.......
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
ewa004 12:14, 15 cze 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Ja swoimi różami nie zajmuję się wcale więcej niż innymi roślinami .
Rosną zdrowo ,i cieszą oko

Pozdrawiam Marzenko i miłej niedzieli życzę
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
JulkAd 12:34, 15 cze 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Marzena2007 napisał(a)


Fairy jest bardzo miękka i wiotka, właściwie pod ciężarem kwiatów zwykle leźy


To że jest wiotka zauważyłam już w ubiegłym roku i to mi nie przeszkadza Marzenko, martwią mnie bardziej te wybujałe łodygi, które osiągają w tej chwili około 1m i nie mają jeszcze rozwiniętych kwiatów, one pod swoim ciężarem już się kładą....i nie wiem czy je podwiązywać i czy po kwitnieniu przyciąć.... miłej niedzieli
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
polinka 12:39, 15 cze 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Madżen czytałam o Twojej lawendzie u Marty i powiem Ci, że ja w tym roku zastosowałam się do wszystkich rad jakie tu uzyskałaś. Niestety lawenda jakaś taka licha. Niby rośnie ale kwiatki o wiele mniejsze, kolor jakiś przybladły...
W tamtym roku podlewałam,nawoziłam i był szał
Dzisiaj chyba troszkę florowitu dostanie, może ruszy
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
dorciabe 12:45, 15 cze 2014


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
gusiarz 15:23, 15 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
polinka napisał(a)
Madżen czytałam o Twojej lawendzie u Marty i powiem Ci, że ja w tym roku zastosowałam się do wszystkich rad jakie tu uzyskałaś. Niestety lawenda jakaś taka licha. Niby rośnie ale kwiatki o wiele mniejsze, kolor jakiś przybladły...
W tamtym roku podlewałam,nawoziłam i był szał
Dzisiaj chyba troszkę florowitu dostanie, może ruszy


Polinko... ja w tym roku po raz pierwszy sypnełam i lawendom azo wiosną. Mają piękne grube kwiatostany... trzy miałam w innym miejscu i one wiotkie i mizerne są... W kolejnym roku każda nawóz dostanie, ale tylko na wiosnę, żeby nie było kłopotów z zimowaniem.
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Madzenka 17:07, 15 cze 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Bedą zdjęcia... będzie dużo zdjęć... bo przez kolejne dni bedę cieła graby i zdjęć nie będzie....

Tyły i sueche bambusy. tyły przed wkitnieniem hortensji



Za chwilę będą hortensje bukietowe i ogrodowe
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies