Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Iwk4 01:25, 15 lip 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Marzena2007 napisał(a)


Mam nadzieję, że nasz wątek o austinkach na forum znasz i sobie zaznaczylas ale z przyjemnością obejrzę.
Ja pokecam oryginalną stronę Davida Austina, tylko denerwuje mnie przeliczanie rozmiaru róż ze stóp na cm.....




Uprzejmie informuję, że poluję na Fastaffa i Gertrudę J. Gdyby ktokolwiek widział proszę o cynk

Aga widzialaś dzisiejsze połączenie tych roż na Fb?

Marzenko, czytam o tym, jak bardzo się starasz dobrać właściwie róże. Do tego dołączę drugą stronę medalu: Otóż kilka dni temu byłam "pod" Gdańskiem, więc postanowiłam odwiedzić szkółkę, w której nagrywany był program o ogrodach dla TV regionalnej Gdańsk. Rozczarowałam się: roslinki blade, niedożywione, no ale cóż ... reklama dźwignią handlu, więc mimo wszystko ceny roślin wygórowane. Podupadły cis (niby stożek) 150 zł. .. Docieram do alejki z różami. Niektóre w moim typie, blady róż, ładny kwiat. Mówię więc do pani, która obsługuje, że szkoda, że róże nie mają etykiet odmianowych. Na co pani odpowiada: Nie mają? Bo to są róże! ...
I nic nie kupiłam. Wyszłam.
____________________
Ogródek Iwony II
Selly 08:03, 15 lip 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Marzena2007 napisał(a)











Aga to Alnwick Rose, mnie zachwyca ale na stronie. Davida Austina jej kolor jest podrasowany. Nie jest na liście TOP10 rosomanes Na mojej liscie jest


A co jest na tej liście TOP 10 u rosomanes?
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
AgnieszkaW 08:06, 15 lip 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
A ja ostatnio na targowisku, na pytanie: jaka to odmiana róży, dowiedzialam się, że to: pnąca różowa i bordowa, na ponowienie pytania ale jaka to jest odmiana, ze zniecierpliwieniem usłyszałam: no przecież pani mówię, że pnąca, ona się tak pnie po kratce, podporze... Więcej nie pytałam

Marzenko, stajesz się powoli znawcą w dziedzinie róż, chociaż troszkę wiem, od kogo się uczysz Jest kilka osób na tym i na innych forach, które mają ogromną wiedzę "różaną". Chwała im za to, że się nią dzielą
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Madzenka 09:23, 15 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
baraga1904 napisał(a)



...znam, oczywiście...i kilka blogów o różach także...nie lubie tego przeliczania i lubię czytac informacje od osób które już mają daną roślinę w swoim ogrodzie i piszą o niej z własnego doświadczenia...

...niestety nie mam Fb i bronię się rękami i nogami przed tym...


...nie mają w Ros.. i Roz...?


Nie mają.... Już przeszukalam, może sobie kupie gdzieś w Europie stacjonarnie
wszak urlop się zaczyna
Też lubię czytać opinie użytkowników, oglądać zdjęcia w kazdej fazie. Dlatego wsiąknęłam bo czytam kilka watków różanych a wlaściwie nadrabiam ostatnie trzy lata opisów.... Jedno stwierdzam, że róże to zachwycajace rośliny i niektóre kwitną od końca maja az do listopada!

Fb czaśem sie przydaje np aby obejrzeć fotki fanów róź Davida Austina Nie musisz być aktywna, wystarczy przegladać. Ja tez nie jestm jakoś mega aktywna gdyż nie lubię gdy każdy wie gdzie jestem, jak spedzam weekend, co myslę.....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 09:28, 15 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kindzia napisał(a)
To nie jest słabo, młodziak jeszcze i nie ma przerw Róża 3 lata potrzebuje żeby całą sobą zachwycić, pamiętaj I to nie jest krzaczasta róża przecież, rasowa jest, jeden pąk na łodydze, jak lubię


Kindzia zgadzam się jeśli chodzi o róże kupowane z odkrytym korzeniem. Natomiast w doniczkach juz w drugim roku czarują, oczywiście apogeum jest w 3. Niektóre krzewy szybko się starzeją, nie lubie tych grubych starych łodyg. Właśnie nie wiem co robić z Austinkami w 3 roku.... Czy mogę uciąć taki główny pęd, czy lepiej go zostawić? Wprawdze wypuszczają z niego pęłno młodych gałazek ale brzydko to wyglada wiosną.... Zima nie bo okrywam austinki matami.


I poczytalam, źe nawet wśród rosomanes nie ma jedności kiedy jest najlepszy okres na sadzenie róż z odkrytym korzeniem... Ja tam wole sadzic póżną wiosną lub na początku lata w doniczkach Jakaś nietypowa jestem, ale w ten sposób nie straciłam żadnej róży. Natomiast sadzone jesienią z odkrytym korzeniem mimo kopczykowania straciłam nie raz....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 09:28, 15 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
baraga1904 napisał(a)
http://www.pinterest.com/pin/166914729912465826/


...boska...ten kolor


Oj tak Prince jest na mojej liście chciejstw ale chyba dopiero za rok
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 09:30, 15 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
bleebla napisał(a)


Dzięki za wiadomość Lecę ciąć laurowiśnię na szczepki. A może przeczekać upały?


Oczywiście, ze lepiej nie ciąć w upały, masz czas do końca lipca więc poczekaj na sprzyjającą aurę. Póżniej lepiej nie gdyż laurowiśni długo drewnieją pedy i może miec problemy z zimowaniem. Dzieki lekkim dwóm zimom moje wyrosly na ptfory
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 09:31, 15 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Donia72 napisał(a)


O kurczeTo sie narobilo, poszlas ostro ze szpadlem


Przecież u mnie ciągłe rewolucje a Fiskars wyjątkowo ostry
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 09:33, 15 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ana_art napisał(a)
obejrzałam wszystko, ale nic nie mądrego nie napiszę bo jestem padnięta...


Ania to najlepszy sygnał, że czas na odpoczynek. Ja czuję że odpoczęłam. Taki urlop i zycie bez pospiechu we własnym ogrodzie to jest coś czego do tej pory nie znałam. Zawsze pośpiech, zawsze nadrabianie zaległości w pracach w weekend. Wczoraj tak powolutku sobie pociełam krzaki, bez pośpiechu, nic nie przesadzałam, nie biegałam z konewkami, nie nawoziłam, nie robiłam oprysku
Sygnał, że czas odpocząć, wracam do ostrych dzialań we wrzesniu
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 09:34, 15 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kasik napisał(a)


Dzięki bardzo.
Ja ją dostałam od dzieci - musi być piękna.


Oj to widzę, że świetnie wyczuli jakie masz marzenia ogrodowe
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies