Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Madzenka 09:35, 15 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
nicol21 napisał(a)


inspirowane pewną wystawą. Już fajnie wygląda, a za rok - hoho! Będziesz opłatę za wstęp do ogrodu pobierać


Oj tak, kwadraty powstały na tej rabacie po CHFSh z 2013 a stipa doszła po tegorocznej. Bo znów były kwadraty tylko tym razem zastipowane
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 09:37, 15 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Iwk4 napisał(a)

Marzenko, czytam o tym, jak bardzo się starasz dobrać właściwie róże. Do tego dołączę drugą stronę medalu: Otóż kilka dni temu byłam "pod" Gdańskiem, więc postanowiłam odwiedzić szkółkę, w której nagrywany był program o ogrodach dla TV regionalnej Gdańsk. Rozczarowałam się: roslinki blade, niedożywione, no ale cóż ... reklama dźwignią handlu, więc mimo wszystko ceny roślin wygórowane. Podupadły cis (niby stożek) 150 zł. .. Docieram do alejki z różami. Niektóre w moim typie, blady róż, ładny kwiat. Mówię więc do pani, która obsługuje, że szkoda, że róże nie mają etykiet odmianowych. Na co pani odpowiada: Nie mają? Bo to są róże! ...
I nic nie kupiłam. Wyszłam.


Jeszcze kilka lat temu kupowalam po prostu roże.... I inne rośliny też nie interesowaly mnie jaka odmina,.. A teraz? Ogrodowisko narzuca standardy i podnosi poprzeczkę wymagań. To sygnał, że jest miejsce na centra ogrodnicze o wysokim standardzie. Być może to pomysł na nasze przyszle życie zawodowe
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 09:38, 15 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Selly napisał(a)


A co jest na tej liście TOP 10 u rosomanes?


Zrobię osobiste podusmowanie specjalnie dla Ciebie ale muszę jeszcze dwa wątki przeczytać
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
polinka 09:42, 15 lip 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Marzena zastanawiam się czy mogę cieniować agrowłókniną bambusy? Nie mam u siebie w ogrodzie takiego kawałka aby cały dzień był półcień a przy tym słońcu ciężko im przetrwać. Mam jeszcze możliwość wstawiać je do jasnego garażu. Nie ma problemu jak jestem w domu, wtedy chowam je od rana a po południu wystawiam i wszystko z nimi ok. Teraz przy całodziennej pracy pojawia się problem...
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Madzenka 09:46, 15 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
AgnieszkaW napisał(a)
A ja ostatnio na targowisku, na pytanie: jaka to odmiana róży, dowiedzialam się, że to: pnąca różowa i bordowa, na ponowienie pytania ale jaka to jest odmiana, ze zniecierpliwieniem usłyszałam: no przecież pani mówię, że pnąca, ona się tak pnie po kratce, podporze... Więcej nie pytałam

Marzenko, stajesz się powoli znawcą w dziedzinie róż, chociaż troszkę wiem, od kogo się uczysz Jest kilka osób na tym i na innych forach, które mają ogromną wiedzę "różaną". Chwała im za to, że się nią dzielą


Aga nawet nie wiesz, jak sie cieszą źe są takie fanki róz. To prawdziwe ekspertki , uwielbiam czytać tę wymianę informacji o poszczegolnych odmianach, ba nawet porownują jakie są szczepy z różnych żródeł zamówienia w tym zagranicznych Czy lepsze austinki z Niemiec, czy z Francji! Ale to wiesz, bo czytamy te same wątki
Ja się grzecznie uczę ale nie zamierzam mieć więcej niz 50 gatunków w ogrodzie, bo zabrakłoby miejsca dla bukszpanow, hortensji, traw i lawendy, które uwielbiam. Gdybym miała wiekszy ogrod moze bym bardziej poszalała ale nie chcę aby róże zdominowaly moj 900 metrowy ogrod. Chciałabym mieć bardziej wyważony ogrod a nie różano-bylinowy. Bo mój ogród na wzór Danusiowego musi być atrakcyjny rownież zimą. A to jest możliwe do osiagnięcia dzięki dużej liczbie cisów, bukszpanów, traw i innym zimozielonym... Zatem mój ogród dostanie jeszcze kilkanaście krzaków róż ale będą okraszone bukszpanami i cisami

I wlaściwie będą tylko dwie rabaty różane, jedna bylinowa, a reszta bukszpanowo-trawiasta-lawendowa i rabaty hortensjowe
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
AgnieszkaW 09:57, 15 lip 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Marzena2007 napisał(a)


Aga nawet nie wiesz, jak sie cieszą źe są takie fanki róz. To prawdziwe ekspertki , uwielbiam czytać tę wymianę informacji o poszczegolnych odmianach, ba nawet porownują jakie są szczepy z różnych żródeł zamówienia w tym zagranicznych Czy lepsze austinki z Niemiec, czy z Francji! Ale to wiesz, bo czytamy te same wątki
Ja się grzecznie uczę ale nie zamierzam mieć więcej niz 50 gatunków w ogrodzie, bo zabrakłoby miejsca dla bukszpanow, hortensji, traw i lawendy, które uwielbiam. Gdybym miała wiekszy ogrod moze bym bardziej poszalała ale nie chcę aby róże zdominowaly moj 900 metrowy ogrod. Chciałabym mieć bardziej wyważony ogrod a nie różano-bylinowy. Bo mój ogród na wzór Danusiowego musi być atrakcyjny rownież zimą. A to jest możliwe do osiagnięcia dzięki dużej liczbie cisów, bukszpanów, traw i innym zimozielonym... Zatem mój ogród dostanie jeszcze kilkanaście krzaków róż ale będą okraszone bukszpanami i cisami

I wlaściwie będą tylko dwie rabaty różane, jedna bylinowa, a reszta bukszpanowo-trawiasta-lawendowa i rabaty hortensjowe


I to jest moim zdaniem idealny kierunek
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Luki 09:59, 15 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Marzenko obstawiam jeszcze rok i będziesz forumową ekspertką różaną i bardzo dobrze, czym więcej ekspertów danej grupy roślin tym forum bardziej wartościowe, a jeszcze jak dodać moją ulubioną oprawe w postaci Twojego ogrodu... to mamy duet, a chyba raczej tercet idealny bo ogrodniczka to też częśc ogrodu

Tylko co ja moge na to, że róże mnie nie przekonują może gdybym miał na nie miejsce i nie miał piasczystej gleby pokusiłbym się o kilka sztuk.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
09:59, 15 lip 2014
bardzo pogladowa fotka stipy, lecz u mnie połowe mniej badylków i jakby nizsze ale wysiewałam w marcu wiec sa naprawde młode roślinki i posadziłam na rabacie z kompostem nie wiem czy te trawy lubia az tak zyzne podłoze i być moze maja za duzo wilgoci
Karabela 10:17, 15 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Madżenko dziękuję za miłe spędzenie poranka - kawka z pianką i czytanie forum, które zaczęłam od Twojego wątku, dużo można się od Ciebie nauczyć - i jako ogrodniczki i jako człowieka
____________________
Eksperymentarium
ewa004 10:56, 15 lip 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Pozdrawiam Marzenko
Moje róże które kupiłam jako Edenki już lada moment zakwitną ,no i Chopiny które podejrzewam że nimi nie są tez maja pąki.
Morze jako już taka znawczyni róż pomożesz w identyfikacji? jak już będą kwiaty to będę Cię wołać
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies