Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Gardenarium 21:40, 28 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No widzisz, Marzenka potwierdza a najlepiej sadź kwitnące tylko na okres kwitnienia, kosztują niewiele, a efekt znakomity i bez nerwów
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
JulkAd 21:53, 28 lip 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
U mnie ogrodowe też kwitną, ale ja mam klimat jak Marzenka...a też okrywam i jeszcze mam osłonięte od zachodu porządnym żywopłotem z tuj sąsiadów, ale w Kielcach bym nie ryzykowała....takie opatulanie to tylko Marzen potrafi
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
malkul 21:54, 28 lip 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Gardenarium napisał(a)
No widzisz, Marzenka potwierdza a najlepiej sadź kwitnące tylko na okres kwitnienia, kosztują niewiele, a efekt znakomity i bez nerwów


A ja ciągle się boję że za krótko będą kwitły.
Danusiu ile tak mniej więcej mogą cieszyć oko w donicy? i jak to uzyskać?
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Madzenka 07:05, 29 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
malkul napisał(a)


A ja ciągle się boję że za krótko będą kwitły.
Danusiu ile tak mniej więcej mogą cieszyć oko w donicy? i jak to uzyskać?


Dłuuuuuugo, oj dłuuugo. Jeśli przesadisz do większej donicy i kwaśnej ziemi, będziesz systematycznie podlewać i trzymać lekko ocienione to wytrzymają min 2-3 miesiące. Przekwitające kwiaty ładnie zielenieją a hortensję wypuszczają niwe kwiaty
Pokaże moje w 2 miesiącu w donicy, zdjęcia dzisiaj wieczorem
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Danutka 07:45, 29 lip 2014


Dołączył: 07 maj 2014
Posty: 263
Dziękuję kobietki za rady Fakt w Kielcach klimat surowy i zima dłużej trwa w końcu to niskopienne góry
Jednak widzę duże czytaj stare okazy hortensji ogrodowych w ogrodach sąsiadów które pięknie i bujnie kwitną Sama mam sporo bukietowych i tylko 2 ogrodowe tegoroczne, nic to zaryzykuje i pochwalę się lub nie kwiatami w przyszłym roku

P.S.
Sorrki Marzenko za zajęcie Twojego wątku tematem hortensji
____________________
Danutka:)
monteverde 08:11, 29 lip 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Milka napisał(a)

śliczne ujęcie a horti traktujesz nawozem, że są takie niebieskie? pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
BarbaraM 08:25, 29 lip 2014


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 3701
Jeśli chodzi o hortensje ogrodowe ta ja myślę że trzeba przetestować w danym rejonie.
U mnie nigdy te hortensje nie przemarzają choć mieszkam na północnym stoku w górach.Nigdy ich nie zabezpieczam.Za to 30 km dalej wiem że jest miejsce gdzie zawsze przemarzają choć jest niżej.
Wydaje mi się że dużo zależy od zastoisk mrozowych i przeciągów.
Ja jednak sądzę że nie warto od razu zakładać że u kogoś nie będą kwitły.


A!
Marzenko,nie rób sobie odwyku od ogrodowiska bo mi się już grunt pod nogami pali i tylko czekam co doradzisz w mojej sprawie
____________________
ogród ogrodniczki *** ogród ogrodniczki II
Borbetka 08:39, 29 lip 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Zgadzam się z Basią powyżej. Najgorsze są przeciągi. Mam kilka miejsc w ogrodzie, gdzie buchający wiatr potrafi przymrozić na przedwiośniu rośliny, które dokładnie na przeciwnej rabacie są w dobrym zdrowiu.
Ogrodowe hortensje kwitną bardzo długo. Kupuję do donic, ale potem sadzę w osłoniętym od wiatrów miejscu w ogrodzie i w ogóle o nie nie dbam, zapominam, to straszne. A one są takie wierne i kwitną niesamowicie. Mus zagospodarować tę część ogrodu wreszcie.
____________________
borówcowy wizytowka
dorciabe 10:02, 29 lip 2014


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Madżen zobacz jakiego psikusa sprawiła mi Burgundy Iceberg

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3619-moj-nowy-stary-ogrod?page=95#post_4
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
Karabela 10:05, 29 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Madżen widziałam że z Aną Art rozmawiasz o gatunku żurawek. Ja mam obie i Georgia Peach i Berry Smothie, zobacz u mnie na pierwszej stronie wątku jak wyglądały na wiosnę
____________________
Eksperymentarium
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies