Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Milka 11:59, 28 lip 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Marzena2007 napisał(a)


A wydawaloby się że znam ten wątek bo za jego sprawą posadzilam na Danusiowej rabacie purpurowe monardy
Dle Ciebie Danusiu dzisiejsze fotki Twojej rabaty




cudowne!!! powiem ci, ze masz ogród stworzony do róż, do tego bukszpany i mały raj na ziemi
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
malgorzata_s... 16:12, 28 lip 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Marzenko nadrabiam imprezowe dni Poszytałam i obejrzałam i lecę do Basi patrzeć co tam zwojowałyście Buziaczki
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Bogdzia 17:28, 28 lip 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Podziwiam Twoje i Irenki hakone, pieknie Wam rosna , jednak macie całkiem inny klimat.Czytania u Ciebie mnóstwo, trudno wyrobic. Pozdrówka zostawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
ewa004 19:07, 28 lip 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Buziaczki
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Madzenka 19:57, 28 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Witajcie. Dziękuję że zaglądacie, ja mam chwilowy odwyk od forum

Danutka bez okrywania hortensje ogrodowe nie dałyby rady zimą.
Stosuję kilka warstw: związuję hortensję , obsypuję torfen, okrywam liśćmi, agro i przykrywam matą z trawy kalifornijskiej (ma walory ozdobne) Można zrobić chochoł z miskantów.

Nie mozna zdjąc okrycia zbyt wcześnie, wiosną gdy naprawdę jest już ciepło , po kolei zdejmuję poszczególne warstwy. Najgrożniejsze są jednak wiosenne przymrozki.
Warto kupić odmianę endless summer, ktora kwitnie również na pędach jednorocznych, więc nawet gdy wymarzna pąki na ubiegłorocznych pędach wypuści w sezonie nowe pędy, które zakwitną.

Małgosik ja niemal nie mam żwiru. Jedynie na przedpłociu a tu doświadczen nie mam. Popytaj inne dziewczyny. Mój ogród aż się prosi o żwirek ale ja mam w planie dalsze zmiany i dlatego nie sypię żwiru, bo nie mam patentu właśnie na ten problem...


Irenko - przetaczniki za chwilę wytnę bo mnie wnerwiają... Związałam je bo po deszczu poległy..
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Danutka 20:48, 28 lip 2014


Dołączył: 07 maj 2014
Posty: 263
Dzięki za instrukcję obsługi Czyli metoda na cebulkę
Pozdrawiam i czekam na nowe fotki Twojego ogrodu
____________________
Danutka:)
Gardenarium 21:11, 28 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Danutka, raczej inwestuj w hortensje bukietowe, o okrywaniu ogrodowych pisałam w tym artykule i wróżę raczej kiepskie ich kwitnienie w nast. roku

Okrywanie na zimę

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/199-hortensje-sadzenie-i-pielegnacja
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Danutka 21:29, 28 lip 2014


Dołączył: 07 maj 2014
Posty: 263
Danusiu zainwestowałam też w bukietowe Jednak ogrodowe co tu dużo mówić mają taki wspomnieniowy urok Są piękne takie jak ma Marzenka
Dziękuję za link biegnę poczytać
____________________
Danutka:)
Gardenarium 21:33, 28 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ich zimowanie sprawia tyle problemów, że nie warto się wysilać, albo trzeba mieszkać we Wrocławiu albo Szczecinie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Madzenka 21:36, 28 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Danutka napisał(a)
Danusiu zainwestowałam też w bukietowe Jednak ogrodowe co tu dużo mówić mają taki wspomnieniowy urok Są piękne takie jak ma Marzenka
Dziękuję za link biegnę poczytać


Danusia ma jednak rację, po ostrej zimie moźe być duże rozczarowanie. W moich warunkach jest wieksza szansa na kwitnienie, zwłaszcza pod dwóch ostatnich lagodnych zimach. Datego ja mam je posadzone w miejscach niekoniecznie mocno wyeksponowanych... Na wypadek gdyby zmarzły....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies