Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Madzenka 23:30, 29 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Magda70 napisał(a)

I jak nie kochać traw! Uwielbiam je...a u Ciebie już piękne, duuuuuże....cudne.
Aha...nie wszyscy mają werbenę


A dziekuję, te trawki juz sie zadomowiły, niektore prawie 3 lataka
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:31, 29 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ane3ka napisał(a)
Się pozachwycałam w duchu. Trawy muśnięte promieniem i podmuchem olśniewają.
Osteo... uwielbiam. Miałam raz, na terenie pobudowlanym, wyrosły mi krzaczory. Werbeny też nie mam, ale wszystko da się nadrobić.
Połączenie hortensji i perovskii mnie zmiotło!
Pozdrowienia zostawiam!


Lubię to połączenie perowski z hortensją
Osteocośtam przed laty posadziłam w ogródku i pojechałam na urlop.... Gdy wróciłam zarosly mi pół rabaty teraz czekam na taki efekt i cos powoli rosną...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
leon60 07:02, 30 lip 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Nic sensownego nie powiem bo padłam z zachwytu
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
BarbaraM 07:09, 30 lip 2014


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 3701
Marzena2007 napisał(a)
Szalejąca trawy










Życzę sobie żeby moja rabata - potwór przed domem wyglądała równie pięknie jak ta...
____________________
ogród ogrodniczki *** ogród ogrodniczki II
Sebek 09:23, 30 lip 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jak zwykle przepięknie Widzę, że najbardziej lubimy gdy hortensje zielenieja, a myślałem, że tylko mi starzejące się kwiatki podobają Teraz najlepiej je wykorzystać na wianek, bo ładnie się zasychają, potem są już niezbyt ładne... Macham
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
nicol21 09:33, 30 lip 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10283
Marzena2007 napisał(a)


Teraz to mi zabilaś ćwieka... Bo ja nie planuję ciecia trzemielin... Gdy jej coś odstaje to ją chlastam... Wlasnie kilka dni temu dosyc mocną ja podcielam, chyba już ze trzeci lub nawet czwarty raz w tym sezonie bo zaczeła intensywnie przyrastać.
Moja werbena to zbieranka ogólnopolska: 2 szt od. Irenki, 10 małych od Małej Mi - dojechaly z Pszczołką z Rzeszowa i 10 szt kupiła mi Noemi. Tę ktora widać na zdjeciach to własnie ta ostatnia kupiona juz taka wyrośnięta... Mi nie wzeszła mimo ze wysiałam...wg wszelkich znaków nie i i ziemi to mam typowa patagońską.



Czyli trzmielinę podcinasz, to tak jak ja to robię . Czasem jakaś gałązka pójdzie w górę to temperuję jej zapędy. Ale jako takiego przycinania to nie robiłam, no może jak podrośnie i będą to pojedyncze kikutki to przytnę końcówki żeby się rozkrzewiły.

aaaa to werbena jeszcze urośnie, będziesz miała chwasta na jesień Ale zbieraninę masz niezłą. z tego co napisała Danusia w wątku o werbenie to krzaczysko jest do 1.5m, ale ja powiem że moje prawie 1.9m ma! Może sama się rozsieje z tych krzaków Niesamowite jest to jak długo te małe kwiatki sie utrzymują na krzaku. Szkoda, że inne kwiaty tak nie mają. Ja swoją chyba z ML posadzę na przyszły rok.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
popcorn 09:45, 30 lip 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Madżen, pozachwycałam się! Ale masz busz, ale taki ładny, uporządkwany, wszystkiego gęsto i na bogato Buziam!
____________________
Mój nowy ogródek
agniecha973 10:14, 30 lip 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Bardzo mi się podoba ten kawałek cytowany powyżej. Trawy są boskie!

To starzejące się kwiaty limek nabierają zieloności??? Ja cały czas myślałam, że na odwrót - najpierw są limonkowe, a rozkwitając bieleją.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Luki 10:16, 30 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Tak patrze na te budleje i dobrze, że jesienią wylecą z tej rabaty Motylki fajne, ale ja wiem co później te motylki w postaci gąsienic potrafią zrobić. Wiosną miałem plage na żurawkach... niektóe były w całości zjedzone. Razem z polowaniem na opuchlaki nocami zbierałem gąsienice, a to juz jest ochydna sprawa
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
agniecha973 10:17, 30 lip 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
No właśnie, dlaczego taki piękny motyl musi być najpierw gąsienicą?!
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies