Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Madzenka 09:41, 19 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
monteverde napisał(a)

Ja też czekam na róże i się denerwuję, bo po niedzieli mają być już mrozy u nas Marzenko ile teraz ma Twój J.Galwey? pozdrówka

Aniu mój James po pierwszym tłoczeniu wypuścił pędy o dlugosci 2,5 m. Mogłabym go ropinać na łukach. Przy pierwszym tłoczeniu mial zaledwie 1,5m. Wiosna mocniej go przytnę aby się bardziej rozkrzewił. Co o tym myślisz? Austinki tnie sie o ok 1/3 , zatem bardzo oszczednie, co zatem zrobic z tym wielkim potworem?

U nas nie ma być przymrozków, dlatego podjełam ryzykowna probę przesadzenia traw.... Jesli prognozy dot. Zimy będą nieprawiłowe to chyba złoże reklamacje.... Bo dodatkowo kilka bukszpanów wczoraj ciut skorygowałam, bo rosna jak szalone....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 09:43, 19 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998


Muszę przejrzec prognozy na najbliższy miesiąc bo chyba musze nicienie znów kupic... Mialam tak dlugo spokój, nie było larw przez pół roku a teraz dorosłe złożyly u mnie jaja.. Muszę zatem uznać, że nicienie spelnily swoja rolę. Bowiem w ubieglym roku calutki sezon walczyłam z tymi potforami. Teraz dopiero znalazłam pierwsze malutkie larwy.... Ale za to jakie żarłoczne... Jesli zima będzie tak łagodna jak zapowiadają to robale zeżrą mi cały ogród....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 09:44, 19 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
nicol21 napisał(a)
Marzenka, cudne widoki! Ale te Twoje trawy są duże! Przenosiny też bardzo udane, szkoda żurawek, no ale dzięki temu buksiki są widoczne Paul"s Ginat rzeczywiście jest gigantem.
Jutro też pracujesz w ogrodzie? Dokumentacja też będzie?!


W niedzielę nie robię rewolucji ogrodowych , dzisiaj planuję wycieczkę rowerową i moze zrobię toche fotek, bo jest piekne słońce
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 09:47, 19 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Loosiuu napisał(a)


Ten układ podoba mi się najbardziej z dotychczasowych Pod bukszpany daj jakieś małe roślinki, nie hakone. Przydałyby się niskie fajne bylinki takie co dodają tego takiego różu co lubisz ostatnio Jak rojnik 'Red Cauli', albo 'Mr.Goodbud', tylko on za wysoki. Albo ten czyściec wełnisty co go ostatnio pokazywałaś z Wojsławic i mówiłaś, że ciekawy był? Tylko on się szybko rozrasta i kwiatostany byś musiała usuwać dla efektu. Albo też daj żwirek i konwalniki wsadź? Z resztą...cokolwiek zrobisz będzie fajne

Też rodgersję ściąłem. Na zimę posypię na nią kompostu


Fajny pomysł z konwalnikiem, bo nie rosnie duźy, ale rzeczywiście musialabym wysypać żywirkiem. Problem polega na tym, że ta rabata jest wielka i chyba musialabym zrobić obrzeze aby odcielic cześć z rozami i magnolią od bukszpanów z trawami. Pomyśle przez zimę, bo efekt mógłby byc fajny.
Myslalam o hakone bo rosnie bardziej plasko i dawalaby duzy kontrast wzgledem trawnika ale żwirek i konwalnikt to super alternatywa.
Kiedys zasiales ziarno niepewnosci przy miskantach Ml przy brzozach.... Zostal tylko jeden bo nie urósł jeszcze wysoko
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 09:48, 19 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Gardney, Anabuko, Ola-Leon, Anita! Agnieszko Jurajska dziekuję, że zaglądacie, kometujecie i chwalicie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 15:00, 19 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kilka fotek z podwrocławskiej pseudojesieni


Kiścienie bez korzeni... opuchlakowe działanie.. a ja dopiero jesienią się zorientowałam gdy marniały żeby im zajrzeć w korzenie



____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 15:02, 19 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 15:03, 19 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 15:04, 19 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Sebek 15:13, 19 paź 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pffff - taką jesień to ja w sierpniu miałem W sensie stan rozwoju roślin, bo Twojego ogrodu nie da się doścignąć - za szybko wszystko przesadzasz
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies