Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Kindzia 22:28, 24 paź 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Ciekawe czy okopczykowałaś golaski...ja za długo szukałam mojego Williama, nie ryzykowałam. Tak samo się tych golasów boję jak Ty. I zrobiłam wszystko jak trzeba...jak mi nie ruszą wiosną...będę zła, bardzo!!!
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
monteverde 22:34, 24 paź 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Enya73 napisał(a)
Ponieważ gospodyni nie ma, to chyba się nie pogniewa, jak podpowiem. Moim zdaniem to odm. `Ice Dance'♡

to Ice Dance też ja mam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
tusiawka 23:06, 24 paź 2014


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
Moje doświadczenia z gołymi różami z zeszłego roku były takie, że najpierw mocno przemarzły, a na wiosnę ładnie odbiły ale łodygi do końca miały bardzo wiotkie.
Winna mogła btć łagodna zima, bo róże zamiast pozostać patykami, w grudniu miały pełno zielonych listków. Jak w styczniu przyszły mrozy, to gałązki poprzemarzały prawie do miejsc szczepienia. Na wiosnę ruszyły później niż inne róże i miały cieńsze gałązki. Ogólnie jednak poprzyjmowały się ładnie i obficie kwitły. Poniewż to róża wielkokwiatowa był problem z tymi wiotkimi gałązkami, bo strasznie się wyginały.
____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
Madzenka 10:13, 25 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Tusiawka- wielkie dzieki za info o Twoich doświadczeniach z różami. Skoro wymarzły tz nie kopczykowałaś ich?
Moje róże sadzone wiosną z doniczek kwitły dosyć pózno i dopiero w następnym roku zakwitną obficie.

Kindzia okopczykowałam na ok 10-15 cm kompostem. Nie przeżyłabym wymarżnięcia Lavender Ice, bo ten kolor mnie rozklada na łopatki. Posadziłam ją obok Louis Odier, burgundy Ice. To będzie taka chłodna rabata

Enya nie gneiwam sie, zapraszam częsciej wg mnie to też Ice Dance

Makkasia moje kolejne golaski moczą się u mnie orzymrozku chyba nie było , w nocy było +2 , nad ranem też inawet szronu nie ma. Zatem przeszło kolo nas , co mnie cieszy

Ewa777- obstawiamy wszystkie na Ice Dance. Jesli będzie ci sie w przyszlym sezonie szybko rozrastać bocznymi rozlogami to Ice Dance, jesli tylko będzie powiekszać kępe to Variegata. Ale raczej wyglada na Ice Dance

Mirella - kopczyki mają tylko golaski sadzone tydzień temu

Aniu Monte- moja dostawa byla wysłana dokładnie 20 ale pewnie dlatego, że róże zamówilam juz w sierpniu....


Wilcza - znam opinie o Heidi. Na razie daję jej szanse, ze wzgledu na kolor. Zamowiłam rownież Old Port , ktora jest niemal identyczna. Porownamy, zobaczymy co ciekawe o ile ciagle przesadzam trawki to roz raczej nie , bo wiem jak bardzo odbija sie to na obfitosci ich kwitnienia. Dlatego nietypowo jak dla mnie dwa miesiące planowalam nasadzenia na różance.

Justi masz racje - kopczyki golaski dostały. Wroclaw nie Bialystok i bylo +2 a nie -10


Noemi - sobota nadeszła nie wiadomo kiedy i tak lepiej było w tym tygodniu niz w poprzednim, gdy w piątek zdziwilam sie' ze to koniec tygodnia. Duzo pracowałam ale jakos zdecydowanie w lepszym nastroju i kondycji. Zaraz lece do ogrodu dzialac, tylko M musi mi ziemie kupic. Brrr zimno i pochmurno. ....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 10:16, 25 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
I pytanie z innej beczki czyli różanej czy ktoś ma doświadczenia z Young Licydas D.Austina? Musze teraz zamówić aby otrzymać wiosną, zastanawiam się czy tylko 1 szt czy od razu dwie. Czy warto? Kolor zachwycający i musi byc na mojej purpurowej rabacie tak jak Falstaff, Othello, Darcey, William, Tradescant. Ale zastanwiam się czy jedne egz dla celów porównawczych, czy ma szansę być głowną ozdobą rabaty , tak jak czyni to np. munstead Wood?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Luki 10:27, 25 paź 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ja to mam takie ciche przeczucie, że dwa miesiące planowania swoją drogą, a dzisiaj przy sadzeniu powstanie nowa koncepcja
Mimo tego życze dużo słonka i ciepełka przy sadzeniu
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
monteverde 11:42, 25 paź 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
U Ciebie Marzenko ciepło to możesz sadzić, ja czekam do poniedziałku
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 11:46, 25 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z Munstead Wood nic nie wygra, wiedziałam co kupuję Young Lycidas jak dla mnie za mało ciemna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Madzenka 13:06, 25 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Gardenarium napisał(a)
Z Munstead Wood nic nie wygra, wiedziałam co kupuję Young Lycidas jak dla mnie za mało ciemna.


Danusiu ja juz kupiłam wszystkie ciemne Austinki teraz kolej na ciut jasniejsze : Young l i innych firm Old Port, Heidi klum, potem jeszcze jasniejsze i na końcu bladawce. Marzy mi sie stworzenie rózanki we wszystkich odcieniach różu od niemal białego do ciemnej purpury. Ale weż i znajdż nie tylko odpowiedni kolor ale i pokrój/wzrost a na dodatek termin kwitnienia....

Ps. Musntead wood mam juz 3 szt w ziemi. Przejęla panowanie na jednej cześci różanki.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 13:07, 25 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
monteverde napisał(a)
U Ciebie Marzenko ciepło to możesz sadzić, ja czekam do poniedziałku


Cieplo to pojęcie względne.... Brr....

Na razie wykopuję bonicę i potem posadzę nowe
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies