Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Margarete 12:13, 22 paź 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
U mnie hakaone rosnie powolutku wię gdyby tak było i u ciebie to bukszpany nie zagrozone...w najbliższym 10-leciu Chyba że kupisz taką cudną odmiane jak ma nasza Miłka, co to rosnie jak goopia wtedy trzeba by pójśc w jakies inne trawki...ale co ja cie bede pouczać o trawkach..ja...

Wygooglałam sobie te platany - piekne są....ale mnie by było szkoda brzózek, te ich pnie są cudne.....a poza tym nie za bardzo kulkowo bedzie ? kule bukszpanów, kule trzmieliny, kule platanów...? a może to bedzie własnie ładne, taki powtarzający sie kulkowy motyw...
Ale ty tu rządzisz....to twój ogród...
Pozdrawiam
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Mala_Mi 13:54, 22 paź 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Kindzia 18:55, 22 paź 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Marzenko kopczyki nowoposadzonym golasom mus zrobić...w piątek noc z przymrozkami zapowiadają
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Madzenka 20:47, 22 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kindzia jak zrobić kopczyki jak leje? Dzisiaj wróciłam z pracy o 19, wczoraj o 20. Nie ma mocnych róże muszą silne być! Bo ja sił w tygodniu nie mam....
W poprzednią sobotę różyczki sadzone dwa tygodnie temu już je troszke zabezpieczyłam. Te świeżo posadzone są przysypane ziemią na ok 10 cm więc pewnie dadza radę. Reszta zostanie posadzona w sobote i porządnie okopczykowana. Zastanawiam sie czy róże, ktore sadziłam z doniczek w sierpniu też powinnam juz okopczykować? Chyba nie? Potraktuję je jak te, ktore sadziłam wiosną. Patrzac na to jak kwitły to chyba już się porządnie ukorzeniły. Swoją drogą to ten deszcz jest zbawienny dla roślin świeżoposadzonych i zimozielonych.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:51, 22 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Margarete napisał(a)
U mnie hakaone rosnie powolutku wię gdyby tak było i u ciebie to bukszpany nie zagrozone...w najbliższym 10-leciu Chyba że kupisz taką cudną odmiane jak ma nasza Miłka, co to rosnie jak goopia wtedy trzeba by pójśc w jakies inne trawki...ale co ja cie bede pouczać o trawkach..ja...

Wygooglałam sobie te platany - piekne są....ale mnie by było szkoda brzózek, te ich pnie są cudne.....a poza tym nie za bardzo kulkowo bedzie ? kule bukszpanów, kule trzmieliny, kule platanów...? a może to bedzie własnie ładne, taki powtarzający sie kulkowy motyw...
Ale ty tu rządzisz....to twój ogród...
Pozdrawiam


Malgosiu lubie rzucić pomyśł, potem sie kłebi w głowie a potem robię cos zupełnie innego Taki twórczy bałagan mam w głowie zatem czy będa pltany ktoż to wie? Z drugiej strony to jedyne po brzozie drzewo, ktore mnie zachywca korą.
Na szczęscie teraz nie sadzę hakone, mam czas wymyślić przez zime. Może posadze konwalnika w żiwrku a może carexy ptasie łapki, które rosną najwolniej. A moze zgapie beatlesy lub posadze montany? Mam kilka naprogramowych i coś mi intuicja podpowiada, że te soczyście zielone montany moga byc fajne. Moze sesleria? Bedę eksperymentować
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:51, 22 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Gabriela napisał(a)
No proszę, Ty marzysz o nierównym ogrodzie, a ja mój wyrównywałam kiedyś, a i tak mam trzy poziomy i skarpy. Wniosek jest taki, że marzymy o tym, czego aktualnie nie mamy.
Najbardziej tarasowy ogród, który widziałam to La Mortella na Ischii, polecam.


Zawsze marzymy o tym czego nie mamy
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:54, 22 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Syla napisał(a)



Hmmm , dlaczego miskanty ?.... bo może do środka ogrodu wstawię "wannę " a miskanty będą zwiewnie osłaniały ???? Pisałam kiedyś , że nie bo do szyb mus się dostać ale znalazłam sposób aby nie przeszkadzały .... a może dla kolorku morning light i są niższe ???

Swoich brzóz nie wymienię już na inne bo one mi bardzo leżą i zabezpieczyłam się zimozielonymi bukszpanami ... jest ich tam dużo i kiedy urosną zrobią swoją robotę .... Zakupię sobie saperkę , z tą żyletą sobie poradzę przy upychaniu

Platanów będę z niecierpliwością u Ciebie wyczekiwać i odwdzięczę się komplementem , że cokolwiek nie skubniesz w ogrodzie to i tak mi gra ... U mnie również planuję jeszcze kilka drzewek teraz sobie tym głowy nie zaprzątam ... pomyślę o tym jutro

miłego dzionka .... dzisiaj mam wolnego od prac ogrodowych bo leje i zimno


Uwielbiam brzozy, ale wiesz jak moje wyglądają, dwie inne a dwie niewiadomo jakie... Pokraczne i pomieszane ..
Ja mam w ciagu tgodnia stale wolne ... Od ogrodu.... Za to w weekendy mam wolne od pracy zawodowej.... Taki job...sezon na całego....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:55, 22 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
kamasja napisał(a)
Nie grzesz kobieto marzeniami. Ty już masz piękny przeszklony dom, ogród jak marzenie.Wiem też, że zawsze chce się czegoś innego, nowego i trzeba mieć cel wówczas życie staje się ciekawsze i nabiera sensu. A wielkie okna i widok jak z bajki ech...Zbieram inspiracje i wizualizuję-podobno działa Pozdrawiam jesiennie.


Madżenia to nie grzech to inspiracje i pobudzanie szarych komórek. Polecam marzyć dla bycia optymistą
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:56, 22 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
bdan napisał(a)


A nieduzy to ile m2 powierzchni użytkowej?


Pewnie 100m 2 dla dwóch dorosłych osób będzIe wystarczające do ogrzania i posprzątania
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:57, 22 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Madziarzeszow napisał(a)
Spotkanie zimowe fajnie , tylko zimy nie przywołajcie tymi nartami
u nas zapowiadają w tym tygodniu mróz i śnieg , więc brrrrrr
to nie może być prawda


Zimy ma nie być w tym roku to tylko zmyłka ze strony aury, kilka dni ma nas postraszyć pogoda
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies