Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Wieloszka 14:05, 27 paź 2014


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Marzena2007 napisał(a)







Boszszsze, jakie widoki!!! Jesieni u Ciebie jak na lekarstwo.
Jak chcesz zobaczyć "uroki" prawdziwej jesieni, musisz przyjechać do mnie - dąb zaczyna gubić liście
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 19:06, 27 paź 2014


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Na pamiątkę Bynajmniej nie ROD
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Madzenka 19:16, 27 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Hi hi Wieloszka. Nasi M ' owie mysleli, źe Ogrodowisko to takie forum dla babć i wystarczy forumowiczki przyprowadzić do domu i zadowoleni, że oko można zawiesić
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:18, 27 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Melduję, że i u mnie przymrozek dzisiaj był. Trawa oszroniona rano, spojrzenie na boskie widoki i szybko do pracy...a powrót o zmroku. Eh ten jesienny czas
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:19, 27 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ana_art napisał(a)
tak jak latem


Dokladnie to samo miłam napisać lubię tego "pijaka" tataraka, spełnia swoją funkcję w pochłanianiu nadmiaru wody, ktora splywa z dachu i tarasu na rabatę bukszpanową. Bukszpany maja się dobrze a tatarak lubi wodę
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:21, 27 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
eee_taam napisał(a)


uff dobrze ze nie dali tego 2 tygodnie temu ... bo tak bym sadziła
...a tak zrobiłam wywrotowo ...nie ciełam korzeni..to mnie przeraziło troche ...nie ciełam pedów bo przyszły własciwej długości ....w dołki dałam kompost i ...nie kopczykuje jeszcze ...zaczekam na wieksze mrozy


Ja bym je jednak nowe golasy okopczykowała. Juz wiem dlaczego golasy posadzone kiedyś wiosną mi padły. Świeciło slońce, były slabe przymrozki a ja byłam pewna, że golasy przezyją.... I padly ...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:23, 27 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Luki napisał(a)
Nie wierze w to co mówie, ale uwielbiam czytać te dyskusje na temat róż iczuje się już bardzo wyedukowany w mojej ulubionej kolorystyce i sposobie sadzeniu pozostało doszkolić się z ochrony przed chorobami bo na moich piaskach może być z tym kiepsko... gline pod róże mus załatwić... no i róże będę miał na nowej bylinówce, to już postanowione

Na inspiracji ze zdjęcia wiechy są kwiatostanami żurawek. Można szukać odmian Hercules, Paris, Peppermint Spice i nowośc, która w przyszłym roku powinna być już szerzej dostępna ze względo na swoje piękno, ma zielono srebrzyste liście no i kwitnie(wysokie kwiatostany) na ni to czerwień ni to purpura, ale przy różowych kwiatach żurawek wyglądało to zjawiskowo... nie mam zdjęcia tego połączenia niestety ale żurawka oczywiście obfocona gdyby co

Bonica na tej rabacie bardzo mi się podobała, ale jak zobaczyłem teraz te zdjęcie od strony podjazdu... ide się napatrzeć, cudnie i elegancko.
To się rozgadałem


Łukasz ogrodowiczanie musza mieć roze
Mimo, że piekne żurawki pokazujesz ... Ja sie chwilowo poddaję... Nie zamierzam robić szwedzkiego stołu opuchlakom...
Jak juz je zniszcze w moim ogrodzie wróce do żurawek
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
leon60 19:28, 27 paź 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Wieloszka napisał(a)
Na pamiątkę Bynajmniej nie ROD

Prześliczne ogrodniczki wcale się mężom nie dziwię
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Madzenka 19:29, 27 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Pszczelarnia napisał(a)
Madżenno, czy magnolia naprawdę nie lubi miec nic nakorzeniach? Mam trawę, tę carex paskowaną, co jest bardzo inwazyjna (idzie rozłogami) i nie wiem.
Jak zwykle zachwyca mnie rabata sałatowa. Lubię takie kolorystyczne "monolity". A te żółtki są the best.


W sobotę przekonałam się jak duże korzenie i jak plytko ma magnolia... Nie wiem czy moja te gmeranie w korzeniach przeżyje.... Musze jej grubo korzenie okorować aby nie zmarzła. Zawsze czytałam, że magnolie nie lubią kopania w jej korzeniach ale róże byly niemal oplecione a świetnie sobie radziły. Posadzenie bukszpanów graniczylo z cudem... Dlatego nierowno sa rozlożone ..

Ewo posadzic mozna rośliny, byleby ich często nie przesadzać. Magnolia z rożami żyła w pieknej symbiozie... Dopóki nie postanowiłam je rozdzielić...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:33, 27 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Wybaczcie jesli pozostałym osobom nie odpowiem tylko pomacham zbiorowo
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies