Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Madzenka 19:23, 28 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mala_Mi napisał(a)
Boziu... naparstnic liści nie wycinaj, tylko to co brzydkie.. ona taka zimozielona jest. Pierwszy rok. Po kwitnieniu robi sie brzydka z liści.. jeszcze zakwitnie w przyszłym, ale już zbieraj siewki, bo naparstnice najpiękniejsze tylko raz.. potem ujdzie (ja wyciepuję po 1-2 sezonach), a potem są już słabe. Dlatego przyganiaj siewki, które posadzisz na miejsce docelowe.. ale najlepiej przenosić po zimie..
W roku wysiania są malutkie na 1-2 cm... w następnym rosną, a na doba sprawę piękne są na jeszcze kolejny rok.

Znow pojdą do przechowalnika... A wiosna dostaną po lisciahc nicieniami!!! Eh jak pomyśle, że zamiast nowych kaloszków nicienie, znaczy się robale na robale będę kupiwać... Eh!!!

U mnie i tak ograniczyłam populację opuchlaków. Rok temu mialam inwazję, w tym roku mniej, za rok mam nadzieje ograniczyc do minimum....


I tak ciagle myśle o mojej trawie.... Co sie robi żółtawa M pojezdzi wlacem z kolcami i trawa znów się zieleni.... Ciekawe czy tylko napowietrza korzenie czy przebija larwy komarnic???
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:24, 28 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Śliczne ogrodniczki Ogród jak zwykle cudny. Ja też zastanawiał się nad ostatnim koszeniem bo lalo i nie było kiedy. Niestety mrozik wymiótł resztę kwitnących.Pozdrówka


U nas w weekendy cudowna pogoda. M co tydzień kosi trawniczek tak na prawdę to w celu zbierania liści... Kto by biegał z grabiami? Czytalam żeś chora?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:25, 28 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ana_art napisał(a)

zobacz, że u mnie nadmiaru wody nie ma, jest tyle samo gdzie indziej a w tym roku jak się bujnął to aż go ułaskawiłam i został


Ana u mnie spradza sie idealnie. Wiosna byl brzydki, więc go troszkę przyciełam i dostał wigoru
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:27, 28 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
popcarol napisał(a)
Umbry w kwadratach buksikowych - i trawnik - mistrzostwo świata


Dziękować Lawenda jeszcze powinna bujać w nogach wisienek i werbeny ale nadmiar deszczy wplynąl jej wątpliwą urodę, liście zgrzybiały...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
makkasia 19:28, 28 paź 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Madżen dostałam róże czy do jutra mogą stać we wiadrze?
czy w korzenie dać obornik granulowany?, Co Ty sypiesz do dołka?
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Madzenka 19:28, 28 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
AlKa napisał(a)

Super ze został poruszony temat sadzenia róż, mnie ten materiał też przeraził, to było straszne, jak ktoś kto dba o rośliny może je tak traktować


Zmrozil nas ten poradnik, aż dreszcze nas przeszły
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:31, 28 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
makkasia napisał(a)
Madżen dostałam róże czy do jutra mogą stać we wiadrze?
czy w korzenie dać obornik granulowany?, Co Ty sypiesz do dołka?


Kasiu dokładnie o to pytałam tydzien temu Anię Monteverde. Mogą stac spokojnie. Moj moczyły się 48 godzin... Tylko nie orzesadż z tym moczeniem...

Obornika nie posiadam. Jesli odleżał obornik z rok to tak, jeśli swieży to wypalisz korzenie, bezpieczniejszy kompost w korzenie. Dana pisała kilka stron wcześniej jak sadzic. I pamietaj okopczykuj golasy zaraz po posadzeniu. Pozostałe róze dopiero jak się naprawdę ochłodzi.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:32, 28 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Uff wreszcie jestem na bieżaco z moim wlasnym wątkiem
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
makkasia 19:36, 28 paź 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Madżenko dziękuję
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Madzenka 19:48, 28 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Skoro nie widac ogrodu to chyba teraz zdjecia domowę będa..doniczkowo i ogród zimowy ...spoglądanie na ogród przez okna w zimne dni...



Ciekawe czy za rok już tak front ogrodu zarośnie, ze żaluzje bedę podnosić w pochmurne dni... bo drzewa i trawy zasłonią przed spojrzeniami przechodniów
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies