Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Madzenka 18:29, 20 sie 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
AlicyaLK napisał(a)
Całe Ogrodowisko przekopuje ogrody w pogodni za opuchlakami! No tego jeszcze nie było!


Wygooglałam jakieś foty dań z tych "krewetek" może uruchomimy sprzedaż wysyłkową??
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:33, 20 sie 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
martika napisał(a)
To chyba prawda...ale cos jeszce mnie zastanowiło, posadziłam w maju śliwę Nigrę..i po jakims krotkim czasie zauważyłam,ze mam wygryzione listki , a zadnych gąsienic, nic fruwajacego nie zauwazyłam ..czy to mogą byc opuchlaki?...pryskałam je poczatkowo Mospilanem.


To może być wszystko, dziury po opuchlakach są charakterystyczne duże na brzegach, ja mam tak samo wygryzione liście na nigrze i nie podejrzewam o to opuchlaków. To pewnie gąsienice, ale nie wszystko traktuję chemią. W tym roku raczej ciągle robi opryski przeciw chorobom grzybowym i bakteryjnym bo od intensywnych opadów i gliny mam plamy na wielu roślinach.
Mospilan jest dobrym pomysłem na żerujące robale na liściach.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:35, 20 sie 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
leon60 napisał(a)

U mnie kanciasty żwirek a hosty całe zjedzone...


Oj tak hosty to przysmak ślimaków... Jak ich nie upilnujesz to szkoda patrzeć na te koronki ogrodowe...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:36, 20 sie 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
AlicyaLK napisał(a)
Żeby nie było, że się nabijam! Ja wczoraj późno wróciłam do domu, to z latarką latałam po ogrodzie w poszukiwaniu krewetek


Wieczorem to ich chyba nie wypatrzyłaś? Raczej chrabąszcze...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:38, 20 sie 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
agniecha973 napisał(a)
To był bardzo celny komentarz


Ha ha lepiej idż sprawdzić swoje truskawki.... Może tam masz plantację krewetek
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:40, 20 sie 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
asc napisał(a)
Ja dziś przy jednym roku też zauważyłam kilka wgryzionych listków i też pogrzebałam w ziemi
I wcale nie z powodu paniki, tylko trzeba znać wroga.

Dziewczynki w panice nie pomylcie jaj opuchlaka z granulkami nawozowymi, które są w każdej doniczce ze szkółki.. to nawóz długodziałający.......


Wizytówek obejrzałam i postuluję,,, by ostatnie foto było już takie zawsze Tytus w sweterku wymiata i powoduje banana na twarzy


Lepszy swój wróg niż obcy ważne , że zidentyfikowany, zasieki ustawione i wojnę zamierzam wygrać
Granulki a i owszem ale skąd w moim ogródku wodległości od zamierajacej rośliny, dwa lata po jej posadzeniu....

Aniu obiecuję, że Tytus w sweterku zostanie co najwyżej zrobię mu zimą aktualne foto bo toszkę przybrał na wadze i kubraczek jeszcze bardziej opina smukłe ciało
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:43, 20 sie 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
aga_pe napisał(a)


Marzenka, to przygotuj na zagęszczenie ruchów, bo nie wyrabiam . Mogę być królikiem doświadczalnym

Obiecuję testować na Tobie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:46, 20 sie 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
agniecha973 napisał(a)
Madżen, inspiracja stipowo czosnkowa piękna, ale ja twierdzę, że nierealna w Polsce, bo stipa taka nie urośnie do czerwca, gdy kwitną czosnki. Ta czerwona trawka cudna jest i rzeczywiście jak Ty to mówisz konweniuje super. Tylko co z tym naszym klimatem zrobić, .zeby to chciało przetrwać tą dziadoską zimę???
Opuchlaki i inne dziadostwo niech diabli wezmą! A tekstem o chemii dla ludzi i dla robali w swojej zagrodzie rozbawiłaś mnie. Pozdrawiam


Aga ja zamierzam w tym roku zrobić eksperyment ze stipą. Nie będę jej obcinać wiosną, poczekam aż zakwitną czosnki a potem ją wyczeszę Czego się nie robi dla inspiracji

Cóż ja poradzę z tą chemią ... Nijak nieobiektywna nie jestem.... A ciekawy jest j.polski wielokrotne zaprzeczenie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:53, 20 sie 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Sebek napisał(a)
To są rozplenice - zimujące u nas Ze znanych mi zimozielonych traw podobnego efektu raczej z żadną się nie osiągnie....


Dziękuję, że rzecznik czuwa i pozdrawiam
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:58, 20 sie 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
baraga1904 napisał(a)
...wsiąkłam w Twoje Pinsy...na amen...boskie....


Aga przyznam się ciuchutko, że ostatnio mocno O na ich rzecz zdradzam. Robię sobie kolekcję na zimowe wieczory
I szukam inspiracji na rabatę przy tarasie kuchennym, którą M nakazali zmienić!! I co już coś wymyślę to zmieniam, jeszcze mam ze dwa tygodnie a potem trzeba jechać po bukszpany.... Bo jedno co wiem, to że będą bukszpany.... Chyba...... Chyba cięte w kadraty..... Chyba na róznych wysokosciach jak ogrod z ostatniego CHFSh...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies