Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Mala_Mi 20:39, 20 sie 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Marzenka... tak sobie myślę.. i pozwolę sobie u Ciebie przelać na stronkę moje przemyślenia....

Człowiek jak ma wszy..... sorki, ale w dzisiejszych czasach to sie zdarza i nawet często (nauczycielki mogą coś na ten temat powiedzieć), jak gryzie go komar, jak ma robaki w doopci i to wcale nie w przenosi ale najnormalniejsze owsiki.. to co robimy????
Łapiemy bakterie chorobotwórcze, wirusy...... to co robimy?????

To też część otaczającego nas świata....

Jemy mięsko, kurczaczki, nosimy skórzane buty i torebki, paski do spodni..... a ja sie pytam z czego to jest?????? Przecież nie z fabryki.... Kiełbaska jest z fabryki... to fakt... ale wcześniej nie była......

Dziś na obiad była ryba.. kością w gardle stanęła.... ale zjadłam.... ość przełknęłam chlebem.. może chciało mnie pokarać.....

A teraz mamy ogród i różne wirusy, bakterie i owsiki i wszy i pchły...... i co robimy?????????

Ludzie nie dajmy sie ogłupieć.... wszytko trzeba stosować z rozsądkiem..... tak jak z używaniem ace i innymi środkami chemicznymi do sterylnej czystości w domu......

Wszytko należy robić z głową i dbać o środowisko... ale z głowa. jak puścimy takei opuchlaki czy ślimaki w śwat..to sie robi plaga... wrzucić proszę w google hasło "ślimaki plaga podkarpacie". Dbajmy by CHOROBY i SZKODNIKI nie rozprzestrzeniały się.
Ślimak nagoskorupowy jest szkodnikiem i koniec. U nas chciano wprowadzić stan klęski żywiołowej..

Sorki Marzenka... ale jak sie je mięsku i nosi skórzane buty to sie nie broni ślimaków nagoskorupkowych.. bo cielak jest dużo milszym stworzeniem . I jak sie go zabija to płacze łzami..... nie jadam cielęciny. Od dziecka mam uraz.. widziałam takiego cielaka.

Nie chciałam nikogo urazić...... ale musimy nauczyć sie odróżniać szkodniki od stworzeń pożytecznych i przyjaznych.... opuchlak i ślimak nagoskorupkowy.. to ta sam kategoria. Amen.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
butterfly 21:03, 20 sie 2013


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Ania, uwielbiam cię !!!!

Tak na marginesie - szukałam jaj krewetek pod podłymi runiankami a znalazłam nowe pokolenie ślimaków - dostały papu na lepsze trawienie
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Gabisia 21:48, 20 sie 2013


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Brawo Ania!!!
To się nazywa dziewczyna ze zdrowym rozsądkiem.
Ludzie to strasznie obłudne stworzenia jednak - wobec siebie, w sensie.
Jedne rzeczy są z góry usprawiedliwione, a inne już nie....
Tylko, kurczę, ja tak lubię cielęcinę - i teraz co?
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Mala_Mi 21:54, 20 sie 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gabisia..... ja lubię kurczaki... i co....... jem... ale jak mi szwagierka przywiozła cała kurę to wyrzuciłam ja z tym...... musiała zrobić jak ze sklepu..... w filetach i udkach

Lubie mięsko i jem.. buty skórzane są najlepsze..... a cielaczka nie mogę zapomnieć....

Nie dajmy się ogłupić....

Marzenka jutro mnie zabije.......
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
AgnieszkaW 22:05, 20 sie 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Pozdrawiam Marzenko
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Agnieszka_B 22:09, 20 sie 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
I ja też pozdrawiam
____________________
zapach-ziemi
agniecha973 22:16, 20 sie 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
To ja trzecia Agnieszka w kolejce też pozdrawiam.
A tak przy okazji tematów zwierzątkowych i wyrzutów sumienia dodam, że umówiłam się jutro rano u teściów na harakiri kurczaczków. Mam swoich 30 do załatwienia. Jutro pierwsza dycha. Już się przyzwyczaiłam do tej roboty, bo smakują wyśmienicie. Madżen, nie zabijaj.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Konstancja30 22:25, 20 sie 2013


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Madżen no to dziefczyny nawywijały ... i napisały już fszystko to ja tylko łapkę podniosę i zakrzyknę "i ja ... i ja " ... ... no do załatwienia to niestety swoich kurczaczków nie mam ale lubić lubie ... pasozyty siem tępi a nawet naturalny łańcuch pokarmowy jest poniekąd brutalny ... życie ...

no to ja też ... jak ginąć to w wybornym towarzystwie ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Gabriela 22:28, 20 sie 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Dobrze Agniecha napisała, że tu horror. Przyleciałam sprawdzić.
Cielęcinę lubię, przy jedzeniu wyobraźnia się wyłącza. Ostrygi też przepyszne, nie czuję wyrzutów sumienia. No bo w przyrodzie tak to już jest, że jedne stworzenia zjadają drugie...
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Madzenka 23:09, 20 sie 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
noemi napisał(a)
Marzenko , podczytuje o walce z opuchlakami, bo je mam niestety i te żółte kuleczki w ziemi też ... ohyda !

też tak zimno u Ciebie w domu ? .... brrrrrr ....



W domu zimno, brrr, nawet wodę z solarow zużyliśmy musialm podgrzewacz włączyć....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies