Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna

Skula 14:49, 18 sie 2014


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3482
co do stipy to różnie mówią - Toszce np przezimowała
ja osobiście jeszcze nie mam doświadczeń - bo te trawki ma pierwszy rok - zapytaj mnie na wiosnę
będę mądrzejszy
____________________
Skula Pomysł na ogród
pasjonatkaam... 17:11, 18 sie 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
kachat napisał(a)
Witaj pasjonatkoamatorko Na razie nie mam za bardzo czasu na działanie w moim chaosie, ale mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni A tymczasem idę połazić u ciebie


U mnie poczatki więc wybacz brak "atrakcji"
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
kachat 09:46, 20 sie 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Skula, u mnie ekspansywne są tylko igły z sosen, więc trzcinnika się nie boję Ze Stipą to będę eksperymentować, kupiłam ją zanim zobaczyłam, że u wielu osób nie zimuje. Jednak jak ma u mnie nie przetrwać to wolałabym ją tak posadzić, aby nie była centralnym punktem kompozycji, jak pierwotnie planowałam.. No nic, zobaczymy na wiosnę, co z niej będzie
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
kachat 09:55, 20 sie 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
pasjonatkaamatorka napisał(a)

U mnie poczatki więc wybacz brak "atrakcji"

A tam, nie gadaj - fajnie u ciebie Tylko fotek by się więcej przydało - ciągle czekam na zdjęcie nowej cienistej rabatki
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
pasjonatkaam... 10:38, 20 sie 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
nie nazywajmy tego rabatkąraczej kącik,zakątek hehe
najpierw go jednak skonczę,wtedy obcykam .No i chyba jakoś od d... strony muszę ją pokazać coby nie było widać mojego designerskiego kompostownika
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
pasjonatkaam... 10:41, 20 sie 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
póki co wsadziłam tam tawlinę jarzebolistną zeby kompostownik zdominowała.Musze jeszcze puścić bluszcza po "podłodze" i wsadzić jakieś byliny jasne,może białe ale nie mogę znaleźć takich cieniolubnych
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
kachat 11:36, 20 sie 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Cienisty zakątek, fajnie brzmi Kompostownik dawaj, jak tylko jeden to da się przeżyć - u mnie od coraz nowych stert igieł i trawy teren się zrobił w jednej części działki mocno pagórkowaty, i nikomu go nigdy nie pokażę, wygląda jak jakiś skład odpadów organicznych
Z jasnych bylin to może funkie o liściach z białymi paskami czy plamami, miodunka np. Majeste, brunnera sercolistna (np. Looking Glass) czy jasnota (np. Beacon silver)..? Wszystkie do cienia
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
pasjonatkaam... 12:39, 20 sie 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
no widzisz chciałabym cos tam wsadzić kwitnącego,subtelnego jak gaura biała ale ona lubi słonko,myślę ,że tam wsadze zawilce gajowe lub przylaszczkę białą jako niższe piętro tych zawilców japońskich..

tu mam z poczatków prac robione od tyłu zeby nie było widać kompostownika

tam po lewej tez jest mocno rozrastający sie zawilec japoński i jeszcze dwie tawułki,oraz orliki..tego nie widać na fotce.Jak dojdą te białe roślinki (po to sa te wolne miejsca)i bluszcz okrywowo to się trochę zapełni.Póki co ziemia oczyszczona z darni i kiełkuje zielony nawóz.Potem go przekopię żeby ziemia była żyzna.

wiec tak: przylaszczka mi zakwitnie wiosną,potem orliki maj czerwiec,tawułki od czerwca do wrzesnia i zawilce japońskie od sierpnia do października
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
kachat 12:05, 22 sie 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Ewulka, nie za dużo tam na tej malutkiej rabatce tego dobra trochę..? Ja bym się ograniczyła do 3-4 roślin maks. Tawułki krótko kwitną, więc jak chcesz by kwitły aż 3-4 miesiące to musisz przynajmniej dwie odmiany posadzić. Będę obserwować, jak ci tam idzie - rób zdjęcia w miarę postępów sadzeniowych I może coś zgapię do siebie
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
pasjonatkaam... 12:18, 22 sie 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
Kachat Ty mnie nie pytaj czy za dużo hehe co ja tam wiem? być może błądzę?a tak naprawdę chcę tam mieć taki busz
odnośnie tawułek to wiesz..kto go tam wie czy wsadziłam jedną odmianę czy kilka..pokrój mają jakby inny..jedna tak bliżej ziemi się rozrasta,inna w górę
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies