Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna

kachat 16:46, 23 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Kwiatki z rabatki

____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Kasya 16:47, 23 lip 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42182
a moze te zurawki gdzies blizej domu ?
przy samym domu bardzej pasuje zadbana rabatka
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
kachat 17:05, 23 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Kasya, twój pomysł to chyba mogłoby być jedyne sensowne rozwiązanie Tylko wokół domu mam już wszystko poplanowane, i gdzie te żurawki wcisnąć?? Muszę jeszcze podumać nad tym Najchętniej bym je zostawiła tam, gdzie są, bo nie ja je sadziłam i nie bardzo bym chciała przykrość sadzicielowi sprawiać i je mocno tykać. Tylko jak je wkomponować w rabatę trawiasto-bylinową
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Kasya 17:52, 23 lip 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42182
Wg mnie zurawki pasują bardzo na wykończenie rabatki z przodu
Rożne Roslinki mogą być za nimi, zarówno byliny jak i krzaczki
Rownież iglaczki
Pod drzewem rzeczywiście średnio, chyba ze dolozylabys tam jeszcze jakieś pośrednie pietrro.
Ale i tak myśle ze bliżej domu lepiej
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Mala_Mi 09:06, 24 lip 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Róza to Graham Thomas. POwtarza kwitnienie. Pachnie, ale nie intensywnie.
Wszystkie bodziszki są bezobsługowe. Niektóre trzeba przyciąć to ładniej wyglądają... ale bez tego też żyją.
Trawka i to żółte to chwast.. pod sosnami ok, ale na rabacie?? Hmmm
Sosny są atakowane przez sosnówkę zwojkóweczkę.. pogoglaj sobie co to. Objawy na to pasują w 99,9%, ale bez fotek to jak wróżenie z fusów... (prawie gdzie dać żurawkę bez fotek, bo tylko Ty wiesz gdzie można ja przenieść... a forumki mogą tylko podpowiedzieć gdzie pasuje).
Zwojkówki najlepiej wiosną szukać larw i je niszczyć uszczykując pędy. Ja tak robię. Przeglądam wszytkie pędy... co do jednego..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
kachat 11:09, 24 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Ania
Czytałam o tej sosnówce i niby z wyglądu wszystko się zgadza, ale żadnych robali tam nigdzie w pędach nie widziałam... Może muszę się jakoś dokladniej przyjrzeć. O problemach z kosodrzewiną pisałam i zdjęcie wkleiłam w wątku o chorobach roślin, ale wiele mi to nie pomogło - kilka pomysłów, a ja nie wiem, na co postawić Oto fota (lepszej nie mam niestety )



Jak ci się udało Aniu zwalczyć tego robala u siebie? Czytałam, że są różne gatunki i trzeba dobrać odpowiedni preparat do gatunku, a i tak nie ma pewności, że się uda go całkiem pokonać.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
kachat 11:21, 24 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Mala_Mi napisał(a)

Trawka i to żółte to chwast.. pod sosnami ok, ale na rabacie??

Ania, ale u mnie wszędzie sosny! To gdzie biedactwa mają rosnąć?

Co do moich "chwastów", trawek i żółtych kwiatków (wczoraj wygooglałam, że to pszeniec zwyczajny), to u mnie nie ma chwastów Wszystko co zielone i chce u mnie rosnąć na tej suchej, niegościnnej ziemi, jest witane z otwartymi rękami A pszeńce i trawki ślicznie wyglądają. Zresztą u mnie nie ma (z wyjątkiem tych trochę mocniej ogarniętych pod domem) prawdziwych rabat, chciałabym zrobić tu zielony ogródek leśny w stylu naturalnym. Więc wszystkie roślinki, co same się do mnie wprowadzą, zostają (już widzę, jak wszystki ogrodnikom ręce i nogi opadają na to wyznanie ) Moje chwaściki



Co do żurawek, to potrzebuję rady raczej nie gdzie je posadzić, tylko z czym - nie mam pomysłu, jak z nich zrobić kompozycję, aby się wtopiły w leśny klimat. Chyba się nie da, coś widzę, i będę je musiała gdzieś pod domem wcisnąć
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
MamaMagda 14:02, 24 lip 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Trafilam do Ciebie szukając informacji co mogę posadzić pod sosnami
i napiszę Ci o żurawkach -posadź je z trawami, cudnie się komponują i pasują do klimatu sosen


kachat napisał(a)


Co do żurawek, to potrzebuję rady raczej nie gdzie je posadzić, tylko z czym - nie mam pomysłu, jak z nich zrobić kompozycję, aby się wtopiły w leśny klimat. Chyba się nie da, coś widzę, i będę je musiała gdzieś pod domem wcisnąć
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
kachat 16:40, 24 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
MamaMagda, witaj w moim chaosie Masz może zdjęcia żurawek z trawkami..? Nie widziałam u ciebie, w internecie też jakoś za bardzo nie ma, a inspiracji potrzebuję
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
agatanowa 17:16, 24 lip 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
kachat napisał(a)

Ania, ale u mnie wszędzie Moje chwaściki



Co do żurawek, to potrzebuję rady raczej nie gdzie je posadzić, tylko z czym - nie mam pomysłu, jak z nich zrobić kompozycję, aby się wtopiły w leśny klimat. Chyba się nie da, coś widzę, i będę je musiała gdzieś pod domem wcisnąć


Kachat, to akurat drakiew, zdaje się, że nawet ta pospolita coraz częściej jest zapraszana do ogrodów w stylu naturalistycznym.

Fajnie by wyglądala miedzy purpurowymi zurawkami i z biało-zielonymi hostami, ale ona akurat lubi intensywne słońce

Możesz połączyć hosty z żurawkami, z RH, parzydłem lesnym i/lub tawułkami (tylko w grupach):

https://www.google.pl/search?safe=off&biw=1600&bih=732&tbm=isch&sa=1&q=hosty+i+%C5%BCurawki&oq=hosty+i+%C5%BCurawki&gs_l=img.3..0i24.27748.27748.0.28662.1.1.0.0.0.0.155.155.0j1.1.0....0...1c.1.49.img..0.1.154.2DRQA2-vDSo

http://2.bp.blogspot.com/-kRz2Iza7m-c/UexPbx20FSI/AAAAAAAAP78/l7ZqjfwK9i4/s1600/Teresa+NN_15.JPG

Zurawki z trawami - fajnie, tylko trawki trzeba dobrać lubiące cień, a to trudne
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies