Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród to moje hobby

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród to moje hobby

FrancoPolo 15:07, 05 lis 2013


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Witaj Małgosiu. Sprawdż też czy twój mąż ma tyle siły żeby przenosić i chować je na zimę inaczej się za to nie zabieraj.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
malgorzata_s... 15:12, 05 lis 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
FrancoPolo napisał(a)
Witaj Małgosiu. Sprawdż też czy twój mąż ma tyle siły żeby przenosić i chować je na zimę inaczej się za to nie zabieraj.

No z tym to troche gorzej. Siłę to by mial ale dyskopatia mu dokucza. Sunuś za to młody i silny. Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
kasiula79 21:05, 05 lis 2013


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Witam. Podziwiam piękne klony u Ciebie - są cudne. Mam też pytanie: wiosną posadziłam klona japońskiego Garnet i zastanawiam się w jaki sposób zabezpieczyć go na zimę? Owinąć białą agrowłókniną tylko koronę czy pień też? Dodam że mieszkam na podkarpaciu i zimy u nas srogie
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
monteverde 21:34, 05 lis 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Witaj Franciszku, obejrzałam Wasz ogród i bardzo mi się podobalubię klony ale mam za mały ogródek żeby ich mieć dużo nastawiam się na dość niskie, pozbyłam się klonu jesionolistnego tylko dlatego, że duży rośnie, ale widzę, że Ty swój tnieszmam tatarski, Higasayama , miałam Tsuma Gaki ale zmarzł i Orange Dream, ale Twój inaczej całkiem wygląda, może masz zbliżenie tego klonu? aha we wrześniu przesadziłam Atropurpureum bo na tym miejscu gdzie rósł nawet na jesieni od zimnego wiatru listki mu marzły, czy nie zaszkodzę mu tym przesadzeniem późnym?pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Agania 22:08, 05 lis 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Witaj Franco, ja też mam klonofobię Twoją wizytówkę oglądałam kilka razy, ale odkryłeś się ze swoją pasją do klonów nie dawno, także pozdrawiam piszesz że masz w ziemi 13 klonów, ja mam 20 klonów posadzonych ziemi, tworzących kompozycje z innymi roślinami i drzewami, w donicach żadnego nie trzymam, bo nie mam warunków. Cieszę się z kontaktu, masz wiedzę i doświadczenie, napewno będziemy wymieniać poglądy, nie raz. Sango Kaku u mnie rośnie 5 roczek, drzewem nie jest, ale jako krzew sobie radzi, zimą przemarza niestety, cześciowo, ale odbija, czerwień jego konarów jest wyjątkowa, pozdrawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Bogdzia 22:11, 05 lis 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ja też dziś cały watek przeczytalam . Klony faktycznie piękne i w dużych ilosciach i pod tym względem to jeden z wyjątkowych ogrodów. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
malgorzata_s... 22:23, 05 lis 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Matko ile latarenek. Uwielbiam takie klimaty. Mężu uświadomiony że klony mus posadzić Pozdrawiam.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Katkak 22:28, 05 lis 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Dziękuję Ci baaardzo
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 22:34, 05 lis 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
FrancoPolo napisał(a)
Witaj Kasiu ,dziękuję że do mnie zaglądasz. Już odpowiadam. Twój klon nie jest wcale tak tragiczny czasem te liście popalone od słońca ,też u mnie tak było. Nic się nie martw na zapas. Na wiosnę zanim puści liście poprzycinaj mu końcówki po 5cm a nawet więcej jak potrzeba. Postaraj mu się nadać jakąś formę np. kulisty pokrój albo forma parasola ale wtedy trzeba usunąć dolne gałązki. Możesz sobie kupić Orange dream, piękne pomarańczowo żółte kolory lub Katsura ostatnio widziałem je w OBI po przecenie. Sam kupiłem w ten sposób Sango kaku którego będę trzymał w donicy .Polecam Seiryu o bardzo delikatnych liściach. Ten który najbardziej Ci się podoba u mnie to Autumn Moon ale trudno go dostać. Widziałem go w szkółce w donicy duży na 1,5 m miał już ok 10 lat cena 2400 zł. Fakt przecudny ale tego już mam od 2006 r. Staram się kupować małe sadzonki za niewielkie pieniądze i wsadzam do ziemi na rok lub dwa potem jak nabiorą siły wykopuję i wsadzam do doniczki odpowiednio przycinam i nadaję odpowiedni kształt. Udało mi się tez zrobić sadzonkę z Katsury który u mnie rośnie i ma prawie 2,5 m wysokości. Nie mogę już wsadzać do ziemi bo ogród stracił by na tym .Wszystko jednak rośnie i nie można sadzić bez końca .A że kocham je i działają na mnie jak narkotyk staram się sadzić w doniczkach i prowadzić na bonsai. To na razie tyle pozdrawiam .Jak coś Cię interesuje to pytaj.


Cudowna i niesamowita pasja z tymi klonami, podziwiam Twoją ogromną wiedzę na temat tych pięknych roślin. W głowie się nie mieści, że roślina może kosztować 2400. Chyba bym sepuku popełniła jakby mi padł Dziękuję i pozdrawiam
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
FrancoPolo 23:21, 05 lis 2013


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
monteverde napisał(a)
Witaj Franciszku, obejrzałam Wasz ogród i bardzo mi się podobalubię klony ale mam za mały ogródek żeby ich mieć dużo nastawiam się na dość niskie, pozbyłam się klonu jesionolistnego tylko dlatego, że duży rośnie, ale widzę, że Ty swój tnieszmam tatarski, Higasayama , miałam Tsuma Gaki ale zmarzł i Orange Dream, ale Twój inaczej całkiem wygląda, może masz zbliżenie tego klonu? aha we wrześniu przesadziłam Atropurpureum bo na tym miejscu gdzie rósł nawet na jesieni od zimnego wiatru listki mu marzły, czy nie zaszkodzę mu tym przesadzeniem późnym?pozdrawiam
Witam. Rzeczywiście przesadzanie tak póżno może mu zaszkodzić. W zależności od wielkości proszę wbić wokół niego 5-6 listew tworząc walec lub stożek do środka nasypać drobną korę. Wokół listew dookoła przymocować pas włókniny lub membranę dachową. Ale dopiero po pierwszych lekkich przymrozkach bo na razie może być za ciepło .Jak to będzie dobrze zabezpieczone to może będzie dobrze. Taki sposób wydaje mi się dobry co nie znaczy najlepszy .Włóknina zabezpieczy przed zimnym wiatrem i przed wywianiem kory ale nie owijać pnia szczelnie.To musi oddychać bo może zalegnąć się grzyb.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies