Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród to moje hobby

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród to moje hobby

Agania 21:55, 08 lis 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Pięknie formujesz i kształtujesz swoje klony, a te w donicach cudownie się prezentują, każdy jest osobliwy i elegancki jak Twój ogród dużo mówią o Tobie i odzwierciedlają Twoją pasję i zamiłowanie do sztuki tworzenia bonsai
- gratuluję sadzonek i pierwszych młodziaków

Moją miłość do klonów japońskich miałam w sobie od zawsze, ale ja wolę formy naturalne i swobodne,
i na dodatek kwiatkowa jestem, jak każda baba, więc czasu mi brakuje, na sztukę bonsai, mam tylko książkę, ale mam moje klony dopiero wiosną poddaję lekkiej korekcie po zimie i latem wycinam te bicze, jak je nazyzwasz ale dobrze, że zwróciłes na to uwagę, bo Beni Maiko za bardzo chabeźny się zrobił
Moim marzeniem jest jeszcze zdobycie klona palmowego Mikawa Yatsubusa, ale nie wiem, gdzie mogłabym zdobyć takie cudeńko, jest bardzo oryginalny jak, żaden inny klon, jak dla mnie Ciekawa jestem, czy kiedykolwiek się z nim spotkałeś, ja mam tylko jego zdjęcie, pokazuję w moim wątku, zapraszam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
FrancoPolo 11:22, 09 lis 2013


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Agania napisał(a)
Pięknie formujesz i kształtujesz swoje klony, a te w donicach cudownie się prezentują, każdy jest osobliwy i elegancki jak Twój ogród dużo mówią o Tobie i odzwierciedlają Twoją pasję i zamiłowanie do sztuki tworzenia bonsai
- gratuluję sadzonek i pierwszych młodziaków

Moją miłość do klonów japońskich miałam w sobie od zawsze, ale ja wolę formy naturalne i swobodne,
i na dodatek kwiatkowa jestem, jak każda baba, więc czasu mi brakuje, na sztukę bonsai, mam tylko książkę, ale mam moje klony dopiero wiosną poddaję lekkiej korekcie po zimie i latem wycinam te bicze, jak je nazyzwasz ale dobrze, że zwróciłes na to uwagę, bo Beni Maiko za bardzo chabeźny się zrobił
Moim marzeniem jest jeszcze zdobycie klona palmowego Mikawa Yatsubusa, ale nie wiem, gdzie mogłabym zdobyć takie cudeńko, jest bardzo oryginalny jak, żaden inny klon, jak dla mnie Ciekawa jestem, czy kiedykolwiek się z nim spotkałeś, ja mam tylko jego zdjęcie, pokazuję w moim wątku, zapraszam
Witam Agania. Ale sobie wybrałaś klon na którego poluję od dawna.Rzadko go można spotkać ,chociaż chyba go widziałem u Kapiasa albo Pudełka. Na stronie Pudełka jest 0,5 m 245 zł.to cena hurtowa nie wiadomo jaka detaliczna. Beni Maiko zakupiłem drobne sadzonki po przecenie po 5 zł i póżno wsadziłem do ziemi jesienią ubiegłego roku. Niestety już po nich a gdybym przechował to może by cos z tego było Niestety człowiek uczy się na błędach. Kupiłem wtedy Deshojo w tej cenie ale ten jakimś cudem ostał choć musiałem go wysadzić do doniczki .Teraz sobie rośnie ale go przechowam i zobaczę co z nim zrobię albo do ziemi albo na bonsai. Ma zupełny inny kształt liści i kolor.Bardzo mi się podoba. Ja też wolę jak rosną naturalnie. Ale to wszystko rośnie i można zapędzić się w kozi róg. Ogród zatracił by swój charakter. Muszę się pilnować. Nie wykluczam że w przyszłości coś dokupię ale w tym roku zakupiłem już dość drogiego klona i na razie dość.Mam gdzieś cały zbiór klonów z całego świata. Jest co oglądać. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
Agania 17:23, 09 lis 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Zdrowe podejście Franco,
u Pedełka po raz pierwszy zobaczyłam Mikawę i zrobiłam mu foto, może i nie znaczy, że muszę go mieć za wszelką cenę, ale jak mi wpadnie w ręce , to czemu nie
Ogród masz piekny , nie wspomniałam wcześniej, bo klonami się zachwycamy, ale azalie i strzyżone formy masz też cudowne,
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
FrancoPolo 20:38, 09 lis 2013


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Widziałem Twój ogród i też jest piękny. Ogród jest jak muzyka i Ty złapałaś właściwy rytm. Szukaj nowych inspiracji a będzie jeszcze piękniejszy. Pozdrawiam.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
FrancoPolo 22:17, 19 lis 2013


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Drobne sukcesy zawsze cieszą.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
Joku 22:25, 19 lis 2013


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12159
Ho, ho, ho! Gratulacje!
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
bleebla 22:37, 19 lis 2013


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Jak tutaj pięknie !!! Nic dziwnego, że Twój ogród jest w czasopiśmie. On wygląda jak z katalogu !
____________________
Aga - Mała eLeczka
EPODLAS 23:11, 19 lis 2013


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Witaj FrancoPolo. Obejrzałam twój ogród z zachwytem. Klony rzeczywiście cudne, pięknie u ciebie rosną, a to rośliny nie takie łatwe w uprawie. Mnie bardzo podobała się kalina japońska, azalie i rh. Wiosną u ciebie wygląda bajkowo, ale i jesień piękna. Mam klona jesionolistnego "Flamingo", ale u ciebie jest zdecydowanie ładniejszy. Mój jest jeszcze młody, znowu przytnę go na wiosnę, żeby mu się zagęściła korona. Pięknie u ciebie.
____________________
Mój ogród
FrancoPolo 07:54, 20 lis 2013


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
EPODLAS napisał(a)
Witaj FrancoPolo. Obejrzałam twój ogród z zachwytem. Klony rzeczywiście cudne, pięknie u ciebie rosną, a to rośliny nie takie łatwe w uprawie. Mnie bardzo podobała się kalina japońska, azalie i rh. Wiosną u ciebie wygląda bajkowo, ale i jesień piękna. Mam klona jesionolistnego "Flamingo", ale u ciebie jest zdecydowanie ładniejszy. Mój jest jeszcze młody, znowu przytnę go na wiosnę, żeby mu się zagęściła korona. Pięknie u ciebie.
Wytam.Klon flamingo jest uroczy ale potrafi być w pewnych okresach nieatrakcyjny.No cóż taka jego uroda .Ja przycinam go wczesna wiosną dosyć krótko ale i tak bujnie się rozkrzewia.Czasem i latem przytnę mu zbyt długie pędy..Pozdrawiam.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
ell 08:02, 20 lis 2013


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Gratulacje!!! To wcale nie taki drobny sukces. Piękne klony.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies