Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomóżcie wyczarować mi ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomóżcie wyczarować mi ogród

Viola 23:14, 14 lip 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
laurowisnia napisał(a)
Violu, z berberysami może masz rację, środkowy podobny do Red Pillar, mam go.
Pytałaś o róże, kolor obu dobrze określiłaś, obok siebie zdecydowanie nie pasują, ale z ciemnych róż jakie posiadam te dwie polecam. Red Leonardo jest zdrowa, ma ładne błyszczące liście, rozkłada się na boki, a Ascot jest bardziej wyprostowana i coś przed nią, jakieś bylinki czy bukszpan można posadzić. Obie tak do metra. Oprócz nich może oglądnij sobie Astrid Grafin Von Hardenberg, taka parkowa róża o ciekawych kwiatach, wyższa tak do 1,5m o wyprostowanych sztywnych pędach.
Zastanawiam się, czy myślisz o różance tylko w takich ciemnych kolorach?


Agato, dzięki za podpowiedzi w sprawie róż. Planuję na razie jedną różankę przy domu pod jadalnią. Kolor elewacji jest waniliowy, taki bardzo jasnożółty więc pomyślałam o ciemniejszym kolorze róż, właśnie ciemnomalinowym, amarantowym lub bordowym, żeby kwiaty wyraznie się odznaczały. Do tego chciałam dodać coś w granacie lub fiolecie i w bieli, no i bukszpan koniecznie. Na dzień dzisiejszy taki mam wymysł . Nie bardzo jeszcze mam wyrobiony styl, mogę palnąć jakąś gafę lub coś zle skomponować, dlatego proszę o radę. Zaraz poszukam Astrid
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 23:18, 14 lip 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
inag napisał(a)
kolejny raz patrzę, na twój śliczny ogród i znów nie wychodzę z podziwu jak masz czyściuko na rabatkach, wszystko wyplewione, ani kawałeczka chwastów...
Wzbudzasz we wmnie poczucie winy...


Ha, ha wiedziałam kiedy zrobić zdjęcia, świeżo po pieleniu mam czasami wrażenie, że całe ogrodowisko jest po to, żeby się wzajemnie nakręcać i ciągle coś robić, poprawiać, upiększać. To fajnie - taka motywacja
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 23:19, 14 lip 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
MagdalenaK8 napisał(a)
Wpadam z rewizytą, u Ciebie jest pięknie i bardzo zadbanie. Roślinki śliczne i zdrowe...
Pozdrawiam i dodaję wątek do podglądania

Dziękuję za miłe słowa. Pozdrawiam
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
laurowisnia 09:15, 17 lip 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Taka rabata byłaby ciekawa, tylko jest pewien problem, nie wiem jak tam z nasłonecznieniem, dodatkowo przy ścianie budynku może być gorąco, kwiaty róż o ciemnych kolorach lubią być przypalane zwłaszcza w upalne dni lata, zaleca się je sadzić do półcienia. Mojej Astrid się to zdarza czasem, ma słońce od 12h.
Nie zniechęcam do nich, poddaję pod rozważenie, popatrz na Tradescant, nie mam jej ale planuję kupić.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Viola 11:31, 17 lip 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Oj, to faktycznie problem. Moja rabata jest od poludnia, patelnia cały dzień. Od ściany domu jest opaska ok. 55 cm wiec rośliny raczej mają trochę przewiewu. No nie wiem co zrobić? Tradescant jest jednak jakby trochę za ciemna dla mnie. Myslałam o bordzie, ale jednak nie.Może coś w piwoniowym kolorku - amarantowym? Albo ciemnoróżowym, ewentualnie. Ascot mi się podoba, ale jak się przypala to szkoda jej. Dziękuję Agato za podpowiedzi
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
laurowisnia 13:50, 18 lip 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Amarantowy to nie mój kolor, taki kolor ma moja Parade ale to pnąca. Najmocniejszy róż mają u mnie Pomponella i Leonardo da Vinci.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
13:41, 20 lip 2014
Dzień dobry Violu
Moje poprzednie róże wypadły,nietrafione odmiany.Teraz jestem na etapie doboru nowych.Ale miejsca na różankę z prawdziwego zdarzenia nie mam.I bardzo żałuję.U Ciebie jest go jeszcze mnóstwo
Miłej niedzieli
Viola 16:37, 20 lip 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Mam sporo miejsca w ogrodzie, to fakt, jeszcze niewiele zrobione i mogę sobie planować do woli Na razie na przyszłej różance totalny "miszmasz" - to co miałam z drobniejszych roślin tutaj sobie rośnie, no i trochę jednorocznych, żeby było kolorowo. Kolory bez ładu i składu Ale zawsze coś




____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 23:24, 20 lip 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
No i za namową Filipa przycięłam moje cyprysiki. Nie połowę, ale na pewno jedną trzecią. Byłam dzielna, nie płakałam.




____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
inag 23:34, 20 lip 2014


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Jestem pod wrażeniem
Zobaczysz będą piękne!!!
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies