Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomóżcie wyczarować mi ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomóżcie wyczarować mi ogród

Viola 23:37, 20 lip 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
inag napisał(a)
Jestem pod wrażeniem
Zobaczysz będą piękne!!!


Sama jestem pod wrażeniem
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Madzenka 23:51, 20 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Viola napisał(a)
Oj, to faktycznie problem. Moja rabata jest od poludnia, patelnia cały dzień. Od ściany domu jest opaska ok. 55 cm wiec rośliny raczej mają trochę przewiewu. No nie wiem co zrobić? Tradescant jest jednak jakby trochę za ciemna dla mnie. Myslałam o bordzie, ale jednak nie.Może coś w piwoniowym kolorku - amarantowym? Albo ciemnoróżowym, ewentualnie. Ascot mi się podoba, ale jak się przypala to szkoda jej. Dziękuję Agato za podpowiedzi


Ciemne roże przypalają się w takim palącym słóńcu. Moja munstead wood i othello straciły kwiaty po jednym gorącym dniu. Za roże porcelanowo-bladoróżowe świetnie sobie radzą. Teraz testuję ciemniejszy róż... Gdy zakwitną ocenie jak sobie radzą w moim ostrym slońcu.

Czekm aż zakwitnie Loius Odier, jestem ciekawa czy da radę...
Podobno Heidi Klum może dac radę w słońcu ale na razie jest nie do zdobycia....


Ps i zapomniałam sie w tym moim amoku różanym przywitać
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Viola 13:59, 21 lip 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Marzena2007 napisał(a)


Ciemne roże przypalają się w takim palącym słóńcu. Moja munstead wood i othello straciły kwiaty po jednym gorącym dniu. Za roże porcelanowo-bladoróżowe świetnie sobie radzą. Teraz testuję ciemniejszy róż... Gdy zakwitną ocenie jak sobie radzą w moim ostrym slońcu.

Czekm aż zakwitnie Loius Odier, jestem ciekawa czy da radę...
Podobno Heidi Klum może dac radę w słońcu ale na razie jest nie do zdobycia....


Ps i zapomniałam sie w tym moim amoku różanym przywitać


Witaj Marzenko! Wielkie dzięki za wyczerpującą informację. W takim razie muszę zmienić upodobania kolorystyczne. Będę jednak pilnie obserwować razem z Tobą Twoje ciemniejsze róże.
Od południowej granicy działki(równoległej do obecnej rabaty pod domem)nie mam jeszcze żadnych iglaków, więc może jak posadzę tuje albo świerki to w ich cieniu jakieś ciemniejsze róże dałyby radę. Jednak ta rabata przy domu nigdy nie złapie cienia więc pewnie posadzę jasne róże. Dzięki za odzew Pozdrawiam
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 22:00, 21 lip 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Proszę o pomoc w sprawie mojej jarzębiny. Posadzona do gruntu ok. dwóch tygodni temu, do dobrej ziemi, wcześniej regularnie podlewana, w ostatnim tygodniu z powodu wyjazdu trochę zaniedbana (podlana 2 razy), wystawa b. słoneczna południowa. Nie kwitła w tym roku, nie ma owoców. Problem - listki żółkną, te, które jeszcze nie są żółte mają plamki i usychają. Pourywałam chore liście, ale jest ich więcej, prawie połowa na drzewie Pomocy !!!





____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
inag 22:50, 21 lip 2014


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Cześć! Nie jestem znawcą w tym temacie ale pierwsze o czym pomyślałam to może jest to, że wcześniej trzymałaś ją w donicy w cieniu i nagle posadziłaś ją do gruntu w mocno nasłonecznione miejsce. Roślina mogła nie być przyzwyczajona do tak dużej zmiany warunków i teraz to odchorowuje...
To moja teoria ale może się mylę...
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Viola 23:04, 21 lip 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Dokładnie tak było Ilono, w donicy stała z północnej strony domu, nie chciałam, żeby się męczyła w czarnej, plastikowej doniczce. A docelowe jej miejsce było na słoneczku. I teraz biedna cierpi.
Ja też dzisiaj strasznie cierpię. Oddałam kotkę do sterylizacji. Została po operacji na dobę w lecznicy, a ja rozpaczam, że jej tam źle, że sama i pewnie płacze
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
inag 23:47, 21 lip 2014


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Więc może to być powód..
Bardzo dobrze postąpiłaś z tą sterylizacją. Gdyby wszyscy tak do tego podchodzili nie byłoby tylu bezdomnych, głodnych zwierząt błąkających się po ulicach. Ja swoje psiaki i koty od razu po zabiegu przywoziłam do domu ale domyślam się co czujesz.. Uwierz mi, że nasze koty zanim wybudziły się po narkozie spały kilka godzin a później były zakręcone jak ślimaki po deszczu i nie wiedziały co się dzieje.. zanim się "pozbiera" będzie już z Wami Nie martw się. Jest na pewno pod znakomitą opieką i krzywda jej się nie dzieje. Pomyśl jaki powrót będzie szczęśliwy
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
asiach 23:51, 21 lip 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Viola napisał(a)
Proszę o pomoc w sprawie mojej jarzębiny. Posadzona do gruntu ok. dwóch tygodni temu, do dobrej ziemi, wcześniej regularnie podlewana, w ostatnim tygodniu z powodu wyjazdu trochę zaniedbana (podlana 2 razy), wystawa b. słoneczna południowa. Nie kwitła w tym roku, nie ma owoców. Problem - listki żółkną, te, które jeszcze nie są żółte mają plamki i usychają. Pourywałam chore liście, ale jest ich więcej, prawie połowa na drzewie Pomocy !!!






Aż tak się nie znam ale to może jest powodem tych strasznych upałów. U mnie podobna sytuacja tylko na innych drzewach czy krzakczkach. Nie dają rady w tym słońcu. Sporto roślin ma popalone liście
Viola 00:06, 22 lip 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
inag napisał(a)
Więc może to być powód..
Bardzo dobrze postąpiłaś z tą sterylizacją. Gdyby wszyscy tak do tego podchodzili nie byłoby tylu bezdomnych, głodnych zwierząt błąkających się po ulicach. Ja swoje psiaki i koty od razu po zabiegu przywoziłam do domu ale domyślam się co czujesz.. Uwierz mi, że nasze koty zanim wybudziły się po narkozie spały kilka godzin a później były zakręcone jak ślimaki po deszczu i nie wiedziały co się dzieje.. zanim się "pozbiera" będzie już z Wami Nie martw się. Jest na pewno pod znakomitą opieką i krzywda jej się nie dzieje. Pomyśl jaki powrót będzie szczęśliwy


Dziękuję Ci za podtrzymanie mnie na duchu. Najbardziej boję się komplikacji po tej sterylizacji, ale mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Pa
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 00:07, 22 lip 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
asiach napisał(a)

Aż tak się nie znam ale to może jest powodem tych strasznych upałów. U mnie podobna sytuacja tylko na innych drzewach czy krzakczkach. Nie dają rady w tym słońcu. Sporto roślin ma popalone liście

Dziękuję Asiu, to faktycznie może być od upałów. Pa
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies