Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomóżcie wyczarować mi ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomóżcie wyczarować mi ogród

Viola 21:05, 17 sie 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Moje dwie Maryśki trochę podupadły na zdrowiu, albo je przesuszyłam ( co mało prawdopodobne bo latam z konewką non-stop), albo je po liściach podlałam (co bardziej prawdopodobne ) i złapały jakiegoś grzyba, albo jeszcze coś innego. Na pewno nie mają za mokro. Listki zrzucają, a tak czekałam na przebarwienie jesienne A te które jeszcze są na krzaczku mają kropki brązowe. Co teraz robić Oprysk ?







____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 21:48, 17 sie 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Mimo, że nie planowałam już ponownej produkcji sadzonek bukszpanów, ale zmieniłam zdanie Zobaczyłam, że małe sadzoneczki z wiosny mają korzonki i to mnie nastroiło do wzmożonej pracy A ponieważ rabata angielska nie chce wywietrzeć mi z głowy, będę potrzebowała duuuuuuuuuuuużo sadzonek do obwódki bukszpanowej. Część pewnie zakupię, ale trochę uda mi się wyhodować własnoręcznie. Z wiosny mam już około 40 miniaturowych sadzonek, dziś zrobiłam kolejne 40 - może chociaż połowa się przyjmie


Materiał


Sekatorek (widać, że używany i już wymaga czyszczenia) i ukorzeniacz)



Przygotowane sadzonki



Doniczki z przygotowaną ziemią wymieszaną z piaskiem.



Jeszcze tylko trzeba podlać i gotowe
Zimą się zadołuje i oby do wiosny
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 21:54, 17 sie 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
A tak wyglądają sadzonki z wiosny. Muszę im gdzieś znaleźć tymczasowe miejsce w gruncie - tak będzie chyba bezpieczniej


Część sadzonek rośnie w palecie




A tak wyglądają korzonki
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
asiach 11:08, 18 sie 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Wpadam i miłego dnia życzę. Żurawki piękne i chyba świetnie czują się na nowym miejscu są piękne :0
asiach 11:09, 18 sie 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Viola napisał(a)
A tak wyglądają sadzonki z wiosny. Muszę im gdzieś znaleźć tymczasowe miejsce w gruncie - tak będzie chyba bezpieczniej


Część sadzonek rośnie w palecie




A tak wyglądają korzonki

Viola 22:36, 19 sie 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Mieczyk dla Was na dobranoc - deszcz ułamał więc stoi na stole w karafce (nieużywana aktualnie )

____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
bdan 17:17, 20 sie 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Viola no pięknie Ci to ukorzenianie wychodzi. Tez u siebie próbowałam, ale jak wróciliśmy z urlopu to miejsce gdzie wsadziła, całe było rozgrzebane i po bukszpanikach.
Viola 22:47, 20 sie 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
bdan napisał(a)
Viola no pięknie Ci to ukorzenianie wychodzi. Tez u siebie próbowałam, ale jak wróciliśmy z urlopu to miejsce gdzie wsadziła, całe było rozgrzebane i po bukszpanikach.


Jakiś zwierz Ci tam bukszpaniki wygrzebał? Krecia robota?
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 22:51, 20 sie 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
asiach napisał(a)
Wpadam i miłego dnia życzę. Żurawki piękne i chyba świetnie czują się na nowym miejscu są piękne :0


Asiu, żurawki faktycznie trochę odzyskały atrakcyjność, ale dopiero teraz, nie zdążą się rozrosnąć w tym sezonie, a tak liczyłam na podział. No trudno, jak one takie cieniolubne to będę musiała zakupić coś co na słońcu lubi - u mnie jeszcze mało cienia. Ale już wiem co chcę - w przyszłym roku będą nowe żurawki albo żuraweczki
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
asiach 00:36, 21 sie 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Viola napisał(a)


Asiu, żurawki faktycznie trochę odzyskały atrakcyjność, ale dopiero teraz, nie zdążą się rozrosnąć w tym sezonie, a tak liczyłam na podział. No trudno, jak one takie cieniolubne to będę musiała zakupić coś co na słońcu lubi - u mnie jeszcze mało cienia. Ale już wiem co chcę - w przyszłym roku będą nowe żurawki albo żuraweczki

Moje były w słońcu i jakoś sobie radziły. Poczekaj do pzryszłego roku i podział murowany. Ja miałam 4szt. - 3 zółte + 1 bordową a teraz mam 12szt.
A w cieniu też rośnie chyba jedna i ledwo dycha
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies