Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomóżcie wyczarować mi ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomóżcie wyczarować mi ogród

12:47, 22 sie 2014
Violu koniecznie zrób te testy.Być może,że coś Cię uczula a ten okropny pająk skorzystał z okazji..ciarki przechodzą jak myślę o nich...brrr...
A trawnik to super,że jeszcze masz go tyle a ile może być miejsca potem na rabaty
Bużka
Viola 21:24, 22 sie 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Tusiala napisał(a)
Sadzonki cudaski
A rabaty ale równo wyciachałaś. Będzie super kant!


Rabaty mierzone z metrówką w ręku
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 21:28, 22 sie 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Aniulka napisał(a)
Violu koniecznie zrób te testy.Być może,że coś Cię uczula a ten okropny pająk skorzystał z okazji..ciarki przechodzą jak myślę o nich...brrr...
A trawnik to super,że jeszcze masz go tyle a ile może być miejsca potem na rabaty
Bużka


Wiesz Aniu, zrobię na pewno te testy, bo po prostu boję się, że za którymś razem ta alergia nie da mi pracować w ogrodzie - a tego bym nie chciała
A na rabaty u mnie jeszcze duuuuuuuuużo miejsca, oj dużo
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 21:51, 23 sie 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Pierwszy etap rabaty spiralisowej zakończony Wszystkie tuje już posadzone, może jeszcze zdążę w tym sezonie posadzić coś w plecach Hakuro; myślałam o przełamaniu kolorów i wymyśliłam, że bordo będzie tu idealne. Chciałabym kolumnowe berberysy red torch albo red pillar. Nie zależy mi na ścianie, wystarczy 10 sztuk co 50 cm. Wiem, że ta rabata wyszła totalnie symetrycznie, ale jakoś tak mi tu pasuje. Po zewnętrznych stronach wierzb zostało mi jeszcze miejsce na coś żółtego/jasnozielonego - tu gdzie stoją doniczki z derenieniami (sybirica). Rabata jeszcze nie wyciachana do końca - za wierzbami trzeba będzie wyrównać.

80 cm w tył za rabatą będzie ogrodzenie - dzisiaj jeszcze sznurek



I na pierwszym planie ambrowiec - rośnie w rogu działki od frontu
Oj za daleko się oddaliłam, kotka biegnie, żeby się nie zgubić



Wiem, że wierzby niezbyt polecane, ale to mokra część działki - potrzebowałam czegoś na osuszenie terenu i chyba Hakuro zdały egzamin, dobrze rosną - znaczy mają co pić Były już trzy razy strzyżone, a teraz znowu takie rozczochrane.

____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
waldek727 00:30, 24 sie 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
waldek727 napisał(a)

Aniu.
Nie przesypuj kompostu ziemią ogrodową. Duży błąd i bardzo często powielany. Ziemia zawiera substancje już zmineralizowane, osłabia proces kompostowania i stanowi barierę zaporową dla dżdżownic kalifornijskich które muszą przejść przez warstwę w której nie ma dla nich pokarmu.


Viola napisała:
A to ciekawe, a wszędzie piszą, żeby przesypywać, a ja głupia uwierzyłam. Dzięki Waldek za info


Miło mi gościć Violu w Twoim ogrodzie.
------------------------------------------
Violu.
Wszędzie piszą...
To znaczy gdzie jest to wszędzie?
Ja przeczytałem mnóstwo opracowań dotyczących procesów jakie zachodzą na drodze mineralizacji i humifikacji materii organicznej. Znany mi jest cały zamknięty cykl powstawania próchnicy glebowej. Czytam artykuły angielskich ogrodników i śledzę tamtejsze fora ogrodowe. Branża ogrodnicza w Polsce ostatnio też poświęca wiele artykułów które dotyczą kompostów i kompostowania, podając przy tym receptury ze składnikami z których powstanie humus.
Uwierz mi, że nigdzie nie natrafiłem na informację w której autor zaleca dodawanie do kompostu ziemi.
Ziemi która nie zawiera już w sobie materii przygotowanej do rozkładu i dodatkowo utrudnia przepływ tak potrzebnego w procesie kompostowania tlenu i azotu.
Pozdrawiam.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Viola 12:48, 24 sie 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Dzięki Waldek, człowiek całe życie się uczy
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
jolka 14:50, 24 sie 2014


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Witaj Viola Jak mi jeszcze raz serby padną, to chyba też wierzby zacznę sadzićPooglądałam profesjonalne ukorzenianie bukszpanów. Ja też robię bukszpanowe sadzonki, ale pakuje od razu do ziemi. Podlewanie mam z głowy, a skuteczność 95%. Z westchnieniem patrzę na uporządkowany ogródeczek i się zastanawiam, kiedy u mnie tak będzie

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
inag 20:35, 24 sie 2014


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Co jak co ale ta rabata jest wykrojona idealnie! Wygląda jak wyrysowana w programie Jesteś dokładna. Lubię to. Widać, że jak coś robisz to z sercem, no i kicia załapała się nawet na fotkę
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Marcin89 20:44, 24 sie 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2547
Viola podziwiam pracowitość . Widzisz jednak zaglądam.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Viola 21:03, 24 sie 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
jolka napisał(a)
Witaj Viola Jak mi jeszcze raz serby padną, to chyba też wierzby zacznę sadzićPooglądałam profesjonalne ukorzenianie bukszpanów. Ja też robię bukszpanowe sadzonki, ale pakuje od razu do ziemi. Podlewanie mam z głowy, a skuteczność 95%. Z westchnieniem patrzę na uporządkowany ogródeczek i się zastanawiam, kiedy u mnie tak będzie



Też bym od razu do ziemi sadziła, ale u mnie ogród w fazie projektów i ciągłego przesadzania. Szkoda mi tych maluchów bo wiem, że na wiosnę bym je znowu w inne miejsce wsadzała
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies