Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Makowo na Kociewiu

Pokaż wątki Pokaż posty

Makowo na Kociewiu

Magda70 22:40, 01 kwi 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
makkasia napisał(a)
żarty to sobie stroi elektrownia wyłączyli nam prąd
Tri kolor też lubi wiosnę


W nocy na bank będzie mrozić


Bliźniak....
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Elik 08:33, 02 kwi 2014


Dołączył: 11 sie 2012
Posty: 415
Kasiu, czasem trzeba sobie radzić z ograniczonymi środkami pieniężnymi. Ważne, ze jest pomysł! Ciekawa jestem (musze sobie w necie poszukać i sprawdzić czy się zgadza z moją wyobraźnią) i czekam na fotorelację. Wykonanie może być cudne. Ja szyć nie potrafię i baaardzo żałuję. Piękną wiosnę pokazujesz.
____________________
Pozdrawiam, Ela Mazurkowo
ANIA 12:35, 02 kwi 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
makkasia napisał(a)
Chciałam zameldować, że mam pomysła na kącik wypoczynkowy ... niestety na razie nie stać mnie na komplet wypoczynkowy ale będą sofy wygodne mam nadzieję a zrobię je z palet ...
Nie będzie tarasu z drewna egzotycznego a placyk żwirowy ale mam nadzieję, ze będzie tak jak sobie wyobrażam ...postaram się o fotorelację

A mi z braku kasy, a również i czasu i sił na tworzenie we własnym zakresie mebli wypoczynkowych wystarcza koc i stary leżak Pozdrawiam
____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
Margarete 16:02, 02 kwi 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
makkasia napisał(a)

Nie będzie tak źle - wszystko ma paczki, gdyby naprawdę wróciła zima z mrozem to szlag wszystko trafi i mnie też
bukszpany przeniosłam pod brzozę

Tutaj brakuje tylko traw

Kasiu ty doświadczona bukszpanowo kobieta jestes a ja nie i mam kilka pytan :
1/ przygotowałam miejsce dla buksików ( kulek) małych i wiekszych na żwirku, wykopałam rosnace tam trawy którymi uzupełnie te kulki, czy na żwirku bedzie im dobrze ?
2/ w jakich odległosciach sadziłas swoje kulki na tej rabacie pod brzozą? taka brzózka a jeszcze lepiej 3 brzózki z kulkami i trawami to moje marzenie........ale może na póxniej do realizacji...
3/ pokaż czym kulkujesz swoje bukszpany ? ja pierwsze 5 kulek robiłam sekatorem choc chciałam nozyczmi ręcznymi do trawy ( takimi na jedna reke) albo szpalerowymi ( na 2 ręce) ale nie szło mi najlepiej, może dlatego że te mopje do trawy juz stare i pordzewiałe a te nożyce szpalerowe za wielkie do nieduzych kulek....suma sumarum ciachałam sekatorem... kupiłabym odpowiednie narzędzie ale jakie ?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 16:23, 02 kwi 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Cofnełam troszke i jestem na bieżąco, ogród piekny jak zawsze, wiosna na całego - u nas jeszcze tulipanów nie widac a u ciebie... juz kolorowo sie robi. Pozostałe roslinki slicznie zakomponowane, odświezone ale najwieksze emocje wzbudziły twoje wnuki, Agata - juz nam znana z wystepów piosenkarskich i głosowania ale Franio - super facet, a jaki usmiech i widac ciepłe relacje między rodzeństwem. Nic tylko gratulowac..
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
ewsyg 16:29, 02 kwi 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Kasiu, dawno u Ciebie nie byłam a tu tyle kolorów u Ciebie. Pozdrawiam wiosennie
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 16:30, 02 kwi 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ależ Twój wnusio radosny Zapewne cieszy się, że ma fajną babcię
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Madzenka 23:38, 02 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Śiwetnie kule z brzozą wyglądają
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
makkasia 09:13, 03 kwi 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Margarete napisał(a)

Kasiu ty doświadczona bukszpanowo kobieta jestes a ja nie i mam kilka pytan :
1/ przygotowałam miejsce dla buksików ( kulek) małych i wiekszych na żwirku, wykopałam rosnace tam trawy którymi uzupełnie te kulki, czy na żwirku bedzie im dobrze ?
2/ w jakich odległosciach sadziłas swoje kulki na tej rabacie pod brzozą? taka brzózka a jeszcze lepiej 3 brzózki z kulkami i trawami to moje marzenie........ale może na póxniej do realizacji...
3/ pokaż czym kulkujesz swoje bukszpany ? ja pierwsze 5 kulek robiłam sekatorem choc chciałam nozyczmi ręcznymi do trawy ( takimi na jedna reke) albo szpalerowymi ( na 2 ręce) ale nie szło mi najlepiej, może dlatego że te mopje do trawy juz stare i pordzewiałe a te nożyce szpalerowe za wielkie do nieduzych kulek....suma sumarum ciachałam sekatorem... kupiłabym odpowiednie narzędzie ale jakie ?


Malgosiu,
1.Bukszpanom będzie wszędzie dobrze jeśli do dołka dasz dobrej ziemi a w późniejszym czasie zrobisz parę oprysków z rozcieńczonym florowitem ze środkami ochrony w/g rozpiski Danusi no i czasami podlejesz jak jest sucho. Po posadzeniu częściej oczywiście
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/238-pielegnacja-topiarow-z-bukszpanu
2.W moim przypadku najpierw była brzoza Jongi, a po 8 latach wsadzane były pod nią kulki .
Wsadzanie ....wiśta wio łatwo powiedzieć były wpychane bo brzoza ma płytki system korzeniowy a przy tak dojrzałym drzewie bardzo rozbudowany więc wsadzałam tam gdzie się dało
Przy założeniu nowym sadzi się brzozę _ (nie sadź Jongi parasolowatą tylko posadź pożyteczną lub Fascination) a zaraz pod nią kulki. Odległość wyznacza wielkość kulek i ewentualne miejsce dla trawek, czy innych. Jeśli sadzisz malutkie bukszpany to wielkości muszą być odpowiednio większe aby dać miejsce do ich rozrastania luki uzupełniasz czymś przyziemnym co nie zdominuje kulek.
Najlepiej poustawiać wszystkie elementy na rabacie po przymierzać i dopiero wtedy wsadzić.
3 Malutkie kulki obcinałam... nożyczkami z ikei . Teraz tnę nożycami do szpalerów, Wiem że dziewczyny mają Bosze do cięcia, jednoręczne i tym tną, ja próbowałam i nie potrafiłam, najważniejsze aby narzędzie było naostrzone i odkażone, sekator nie nadaje się bo łapie tylko pojedyncze gałązki ...

____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
makkasia 09:14, 03 kwi 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
bartek_luberda napisał(a)
Odżyłam jeszcze tylko dzisiaj migrena mnie złapała Dodałam zdjęcia Pozdrawiam

Cieszę się
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies