Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Małymi kroczkami do celu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi kroczkami do celu...

paulina_ns 05:51, 01 kwi 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
frezja napisał(a)

Moją przejechałam elektrycznym sekatorem; polecam ten sposób.


Ewka ja sekatorem, ale jeszcze nozycami przejade,żeby wyrównać
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 05:53, 01 kwi 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
jolka napisał(a)
Ale fajna wiosna u Ciebie
Przynajmniej na zdjęciach sobie popatrzę, bo jak wróciłam z pracy to już ciemno było.

Widzę, że lawendę ścięłaś... ja jeszcze nie ruszam.
Ale za to u mnie miskanty i rozplenice już dawno w kompostowniku wylądowały


Dzięki Jolu, powoli wszystko się rozkręca tak, lawende już ciachnelam niech się dzieje co chce No właśnie się zastanawiałam, czy ścinać trawy, mówisz,że już ciachnelas? To najwyżej dzisiaj zetne.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 06:07, 01 kwi 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
MAD napisał(a)
Moje iryski już przekwitły. Jakoś krótko kwitły. Tym bardziej z przyjemnością pozachwycalam sie Twoimi.


Madzia może taka odmiana. Moje jeszxze dają radę, a nawet kilka dni temu zakwitły kolejne i fajnie przynajmniej coś koloru już się zrobiło

Właśnie miałam pytać,te uszczykiwanie rozchodnika kiedy mogę zrobić?
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
MirellaB 06:11, 01 kwi 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
paulina_ns napisał(a)


Czyli nie tylko u mnie taka lipa? Na jesień trzeba dobrze się zastanowić czy warto inwestować w te cebulki.

Paulinka masz takie same myśli jak ja
Sporo pieniędzy wydaje jesienią na cebulowe i jestem rozczarowana nie mówiąc już o tej robocie sadzenia setek cebul
W tym roku muszę przemyśleć czy nie posadzić tulipanów do donic i kilka paczek na rabacie tak, żeby trochę ich mieć i w takich małych ilościach zacząć traktować jako jednoroczne. I chyba tak zrobię
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 06:17, 01 kwi 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Lawendę dobrze obcięłaś. Ja moją ogoliłam na łyso i chyba nie odbije

Wiosennie cudnie
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
paulina_ns 06:31, 01 kwi 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
MirellaB napisał(a)

Paulinka masz takie same myśli jak ja
Sporo pieniędzy wydaje jesienią na cebulowe i jestem rozczarowana nie mówiąc już o tej robocie sadzenia setek cebul
W tym roku muszę przemyśleć czy nie posadzić tulipanów do donic i kilka paczek na rabacie tak, żeby trochę ich mieć i w takich małych ilościach zacząć traktować jako jednoroczne. I chyba tak zrobię


Dokładnie tak Mirellka u mnie nawet w koszyczku sadzenie nic nie dało, bo cebulki się ulotnily, nic je nie zjadło, bo koszyczek cały, tylko poprostu gdzieś się ulotnily a jaki jest system sadzenia do donic? Też na jesień i co później robi się przez zimę z taką doniczka?

Lawenda na razie się nie przejmuj u mnie też wygląda jak nie żywa, ale mam nadzieję,że poprostu na nia jeszcze za wcześniej.

Widzę,że Ty też taki ranny ptaszek jesteś jak ja
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
MirellaB 06:52, 01 kwi 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Paulinka posadzę jesienią cebule do donic i tyle, a jak przemarzną to wiosną kupię w CO i posadzę przynajmniej będę miała pewność, że te zakwitną. Muszę to wypróbować, ale już teraz wiem, że zaoszczędzę czas i pieniądze.
Wiem, że Magda sadziła w donicy i chyba Przemek. Jesienią rozpracujemy temat

Cebulki Twoje wyparowały jak komfort to chyba były jednosezonowe Można się ugryźć ze złości.

Czyli dla mojej lawendy jest szansa - to dobrze
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 07:24, 01 kwi 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Paulinka zajrzyj do Przemka wątek Życie w wiejskim ogrodzie str.1266 pokazuje już tulipany w donicach.
Zadałam już pytanie co i jak z danicami?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
zoja 08:20, 01 kwi 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Piękne zdjęcia dałaś w wizytówce
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
paulina_ns 08:23, 01 kwi 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
zoja napisał(a)
Piękne zdjęcia dałaś w wizytówce


Dziękuję to taka pamiątka, bo wiadomo ogród co chwilę się zmienia, a w razie padnięcia laptopa będę miała Dzieki za pomoc.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies